Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2009, 17:48   #1
murzasihle
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Skąd: Śląsk
Model: Fusion
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie migający błąd na wyświetlaczu

Dziś w czasie jazdy w deszczu nagle zaczeło mi zwalniać auto (straciło moc) i na wyświetlaczu (tam, gdzie zegar czasu) pojawił się mrygający napis FAIL.

Nie mogłem jechać szybciej niż 40/h. Wyłączyłem silnik, ale po włączeniu i przejechanniu paruset metrów znowu ten błąd. Potem jeszcze raz to samo się stało. Jechałem wolniutko.

Potem już przeszło i dojechałem jakoś (z duszą na ramieniu).
Mam prośbę: powidzcie co to moze być za przyczyna no i co z tym zrobić.
Niestety nie zapamiętałem kodu błedu ale coś w stylu EAC - czy jakoś tak.
Czy w serwisie będą mogli to sprawdzić??

murzasihle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 21:38   #2
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

EAC FAIL tzn że auto przeszło w tryb awaryjny, czyli max 50 km/h i 2k obrotów. Jeżeli stało Ci się to podczas jazdy w deszczu, pewnie zaliczyłeś jakąś większą kałużę i zrobiło się małe spięcie. Najczęściej dotyczy to czujnika umieszczonego za przednim prawym kołem, z którego wychodzą kable, na które woda z koła leje się całymi wiadrami. Inne czułe miejsca to odsłonięty alternator oraz czujnik wychodzący w kierunku przednim z bloku silnika na wysokości miski olejowej na prawo od niej. Rozwiązanie: dobrze zaizolować przewody najlepiej rurkami termokurczliwymi oraz założyć plastikową osłonę pod silnik koszt ok 120 zł na allegro. U mnie pomogło.
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 10:58   #3
alchemist
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Chorzow
Model: Ford Focus C-MAX 1.6 Ti-VCT
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych czujników?? Mi w wersji benzynowej po ulewie zapaliły się te kontrolki, na szczęście im przeszło, ale pozostał problem z zegarami - włączają się po ~3 minutach od włączenia zapłonu i nie działa test zegarów.
W serwisie zaśpiewali 200PLN za podpięcie pod WDSa i samą diagnozę co jest/było nie tak więc zrezygnowałem. Auto chodzi bez problemów tylko te zegary mnie denerwują (i radio)
__________________
Pozdrawiam
Marcin

Ford Fusion GoldX Moondust Silver 1.4 16V
alchemist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 17:18   #4
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Cytat:
Napisał alchemist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych czujników?? Mi w wersji benzynowej po ulewie zapaliły się te kontrolki, na szczęście im przeszło, ale pozostał problem z zegarami - włączają się po ~3 minutach od włączenia zapłonu i nie działa test zegarów.
W serwisie zaśpiewali 200PLN za podpięcie pod WDSa i samą diagnozę co jest/było nie tak więc zrezygnowałem. Auto chodzi bez problemów tylko te zegary mnie denerwują (i radio)
Witam sprawdz kolego bezpieczniki za schowkiem czy przypadkiem kturys nie jest spalony bo ja mialem taka przypadlosc tyle ze zegary zaczynaly dzialas po jakis 30 sek i przyczyna byl spalony jeden z bezpiecznikow wiec moze ty masz to sam .
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 20:05   #5
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Cytat:
Napisał alchemist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych czujników?? Mi w wersji benzynowej po ulewie zapaliły się te kontrolki, na szczęście im przeszło, ale pozostał problem z zegarami - włączają się po ~3 minutach od włączenia zapłonu i nie działa test zegarów.
W serwisie zaśpiewali 200PLN za podpięcie pod WDSa i samą diagnozę co jest/było nie tak więc zrezygnowałem. Auto chodzi bez problemów tylko te zegary mnie denerwują (i radio)
Co do czujników, polecam poprostu przegląd wszystkich kabelków, które wychodzą z silnika i osprzętu a znajdują się poniżej alternatora ponieważ do tego poziomu zazwyczaj dolatuje woda spod kół. (niestety gdy nie ma oslony, trzeba to zaizolować) A co do zegarów, to tak jak pisał Davo może być bezpiecznik lub mógł wystąpić błąd w kompie po spięciu.

PS polecam poszukać innego serwisu, ja za podpięcie kompa w zeszłym roku płaciłem 100zł (w Bydgoszczy)
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 17:56   #6
Jagger
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2004
Model: FF
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

gdzie w Bydgoszczy?
Jagger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 11:13   #7
alchemist
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Chorzow
Model: Ford Focus C-MAX 1.6 Ti-VCT
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Cytat:
Napisał Davo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam sprawdz kolego bezpieczniki za schowkiem
Dzięki - sprawdziłem i to było przyczyną niedziałania zegarów i radia. Teraz już wszystko działa jak powinno.
__________________
Pozdrawiam
Marcin

Ford Fusion GoldX Moondust Silver 1.4 16V
alchemist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 14:53   #8
el_grego
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kcynia
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 zetec-s 16V
Rocznik: 1998
Postów: 35
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Cytat:
Napisał Jagger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie w Bydgoszczy?
U Bieranowskiego
el_grego jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 13:21   #9
szary11
ford::average
 
Avatar szary11
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-08-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max - Fiesta MKVII
Silnik: 2.0 TDCI - 1.25 16V
Rocznik: 2010 - 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: migający błąd na wyświetlaczu

Mieliśmy podobny objaw - tryb awaryjny spowodowany był awarią układu egr. Wymieniono zawór i pompkę podciśnieniową i jest OK. Ale części kosztowały blisko 900zł w ASO.
szary11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.