Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2009, 02:26   #1
VEG
ford::average
 
Avatar VEG
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Klima + poduszka?

Odebrałem samochód od klimatologa, jednak sprężarka nie włączała się wiec poszperałem tutaj i na FCP. Podejrzewałem bezpiecznik ale za bardzo nie wiedziałem który więc szukałem po kolei. Znazlałem przepalony 7,5 A pod numerem 82.

Z zapożyczonego schematu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wyszło na to, że przy numerze 82 nie ma informacji.

Nie miałem bezpiecznika 10A więc wrzuciłem 15A i sprężarka odpaliła ale nie zdążyłem się nią nacieszyć bo od kolumny kierowniczej poleciał dym. Przepaliła się taśma od poduszki. Tym bardziej nie rozumiem po co mieliby nie oznaczać bezpiecznika o numerze 82 jako AIR BAG a tym bardziej łączyć go z klimatyzacją

Dziwne jest również to, że poduszka nie wystrzeliła. Bo skoro taśma poszła to dalej też powinno się coś dziać.

Nie wiem czy jechać z tym do elektryka czy wymienić taśmę i wrzucić ten 10 A bezpiecznik

Ma ktoś jakieś pomysły?

VEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 12:00   #2
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Klima + poduszka?

lepiej jedz do elektryka jak sie nie za bardzo na tym znasz bo na moje oko to masz jakies zwarcie, nawet po wlozeniu bezpiecznika 15a nie powinna Ci sie tasma spalic
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 15:47   #3
VEG
ford::average
 
Avatar VEG
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Klima + poduszka?

Wyjąłem taśmę a właściwie to wyrwałem z tego całego plastiku i widać było przepalony jeden przewód. Podejrzewam wadę fabryczną bo w niektórych miejscach zalane przewody były bardzo blisko siebie i dodatkowy amperaż spowodował spięcie i stopnienie jednego z nich. Przewody od poduszki są całe więc zawinił albo klakson albo tempomat, którego nie używam (przy przerabianiu mil na km elektromechanik nie miał softu z tempomatem więc wgrał mi normalny). Po odpięciu wtyczki od poduszki, klaksonu i tempomatu klima załącza się tak jak powinna. Dodam, że w miejsce tego nieszczęsnego 15A bezpiecznika włożyłem 7,5A. Jutro zakupię taśmę i podepnę tak jak ma być. Jeśli taśma dalej będzie dymić to czeka mnie wizyta u elektryka.

Pozdro

edit:

Po wymianie taśmy wszystko działa jak powinno.

Ostatnio edytowane przez VEG ; 15-06-2009 o 10:24
VEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.