Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2009, 12:24   #1
ksris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Jaki olej?

Witam,
Mam pytanie: jaki najlepiej używać olej do forda mondeo 1.8 (z gazem), rok produkcji 1998. Pytam dlatego, że ostanio w serwisie zasugerowano mi zmianę oleju na inny i chciałbym zweryfikować te informacje, które otrzymałem od "fachowców".

pozdrawiam

ksris jest offline  
Stary 06-04-2009, 12:35   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Jaki olej?

opcja szukaj kolego się kłania... olej to temat rzeka i był sto razy już poruszany
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline  
Stary 06-04-2009, 13:04   #3
ksris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Takiej odpowiedzi może udzielić każdy więc nie dziękuję za nią. Nie wspominjąc o tym że jest to świetna metoda na zrobienei sobie setek postów.

Poza tym jak bym miał czas to bym pewnie skorzystał z opcji szukaj, ale go nie mam więc zwracam się z pytaniem do ludzi choć trochę znających się na temacie. Inaczej w ogóle bym nie zadawał tego pytania.

pozdrawiam
ksris jest offline  
Stary 06-04-2009, 13:38   #4
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Jaki olej?

kolego ksris chyba robisz sobie żarty a na dodatek próbujesz obrazić innego kolegę, nie masz czasu użyć szukaj a masz czas obrażać innych, o olejach było napisane już wszystko, a takie tematy powinny być od razu zamykane
rad99 jest offline  
Stary 06-04-2009, 15:15   #5
ksris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki olej?

kolego rad99,
w żadnym wypadku żartów sobie nie robię, ani nikogo nie obrażam (nie wiem gdzie dopatrzyłeś się jakiejś obelgi lub czegoś w tym rodzaju skoro inni tego nie dostrzegli).

Poza tym zadałem ściśle sprecyzowane pytanie i oczekiwałem takiej samej odpowiedzi. Każda inna świadczy tylko o jej twórcy w sposób adekwatny do treści jaką z sobą niesie, a ja mam prawo powiedzieć co o takiej odpowiedzi myślę i jak ją odbieram, ponieważ jest ona kierowana tylko i wyłącznie do mnie jako założyciela tego posta i twórcy pytania.

Gdybym się znał na temacie, którego dotyczyło pytanie i miał czas to (jak już pisałem wcześniej) skorzystałbym z opcji szukaj i pewnie z pogmatwanych postów i wielo- wielowątkowych wypowiedzi pewnie doszedłbym do wniosku który olej najlepiej zastosować w moim przypadku.

Ponieważ nie mam ani czasu ani ochoty uczestniczyć w tej jałowej (dla mnie) dyskusji, dziękuję wszystkim, którzy w niej zabrali głos i proszę moderatora o skasowanie posta.

Innym dobrym ludziom, którzy jednak chcieli by się podzielić swoją wiedzą z laikiem i odpowiedzieć konkretnie na moje pytanie, będę bardzo wdzięczny i aby dalej nie zaśmiecać forum proszę o przesłanie tej informacji na PW lub mailowo.

pozdrawiam
ksris jest offline  
Stary 06-04-2009, 16:34   #6
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Jaki olej?

inne wątki są zagmatwane właśnie przez takich co im się nie chce albo czasu nie mają. naprawdę szybciej byłoby wpisać olej niż pisać te posty. dobrze ci koledzy radzą. co do oleju to wcale nie sprecyzowałeś pytania. gdzie informacja poprzednim oleju, gdzie przebieg, kondycja auta? lepiej szukać niż powielać zapychać forum
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline  
Stary 06-04-2009, 17:05   #7
ksris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Oj widzę, że jest na świecie jest więcej osób, które Bozia zamiast inteligencją obdażyła grafomaństwem i TO jest niestety przekleństwo każdego forum. Wydaje im się, że mają coś ciekawego do powiedzenia a tym czasem zaśmiecają wszystko i wszędzie (punktując w postach oczywiście). Ciekawe czy zastanowili się czasem ile z ich wypowiedzi rozwiązało jakiś problem? No ale to już inna historia.

Do "kolegi" dyda6joe: "Jeśli nie znasz odpowiedzi to lepiej czasem nic nie mówić, wtedy człowiek uchodzi za mądrzejszego".

Wpisanie hasła olej w wyszukiwarce nie daje odpowiedzi a jedynie setki postów zaśmieconych przez pseudo-wiedzących, których z braku czasu i ochoty nie zamierzam przeglądać i szukać igły w stogu siana.

Na moje bardzo treściwe pytanie (podany jest rok produkcji i wersja silnika) oczekiwałem odpowiedzi w stylu elf "jakiś tam" 15sw40 lub coś podobnego.

Reasumując:

Dwa słowa w pytaniu, trzy w odpowiedzi = pięć słów.

Zamiast tego dostałęm stek bezurzytecznych informacji od ludzi którzy siedzą przy kompie bo nie mają co innego do roboty i mącą na forum. Darujcie sobie chłopcy bo to mi nie pomaga a wam szkodzi.


Jeszcze raz proszę moderatora o skasowanie wątku.
ksris jest offline  
Stary 06-04-2009, 17:48   #8
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Jaki olej?

przyjmę krytykę i radę z pokorą. widać kolega mądry bo zajęty, dawać odpowiedź siup. a ja przeczytałem wszystkie wątki o oleju do mk1 i mk2, dla przyjemności chociażby. co do oleju to naprawdę ważny jest przebieg, kondycja auta i najważniejsze na czym jeździł i jak się na tym sprawował. bez tej wiedzy polecam olej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba najbardziej dedykowany dla forda olej. no ale jeśli miałeś wcześniej półsyntetyk, albo gorzej minerala to będzie wesoło i jednego mniej. poza tym jeli silnik klekocze to warto wlać coś ciut gęstszego. itd
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline  
Stary 06-04-2009, 18:10   #9
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Cytat:
Napisał ksris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym jak bym miał czas to bym pewnie skorzystał z opcji szukaj, ale go nie mam
No my mamy czas, żeby setny raz pisać to samo, ale nie mamy ochoty.
__________________
---
loa jest offline  
Stary 06-04-2009, 19:32   #10
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Cytat:
Napisał ksris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takiej odpowiedzi może udzielić każdy więc nie dziękuję za nią. Nie wspominjąc o tym że jest to świetna metoda na zrobienie sobie setek postów.
. Hmmm... przecież nie dostaje żadnych nagród od ilości napisanych postów. Najpierw powinieneś przeczytać regulamin forum a potem się do niego dostosować. Cały czas powtarzasz, że brak ci czasu na szukanie a na rozpisywanie się po pół strony to masz czas. Najlepiej na tacy wszystko podać komuś, żeby jeszcze wybrzydzał...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.