Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2022, 11:34   #1
Chlo
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-07-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford C-max
Silnik: benzyna 1600 cm3
Rocznik: 2016
Postów: 11
Lightbulb Kodowanie czujników ciśnienia

Szanowni forumowicze, zdecydowałem się w tym roku na skompletowanie sobie zestaw kół zimowych. Zakupiłem felgi stalowe, czujniki (zamiennik Ford EV6T-1A180-DB - SCHRADER) i założyłem oponki. I pojawia się problem. Po założeniu kół problem z systemem kontroli ciśnienia. Po konsultacjach z serwisem, okazuje się że przy każdej wymianie, trzeba programować nowe czujniki. Problem w tym,że w fordzie to spory koszt, a poza fordem ciężko tego dokonać. Zatem dwa pytania:
1) czy w Łodzi w jakimś zakładzie wulkanizacyjnym ktoś kodował czujniki do Forda i może polecić?
2) czy można zakupić urządzenie kodujące? Są jakieś na allegro. Procedura kodowania jest łatwa do przeprowadzenia w C-maxie.

Chlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 12:27   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał Chlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Po konsultacjach z serwisem, okazuje się że przy każdej wymianie, trzeba programować nowe czujniki. Problem w tym,że w fordzie to spory koszt, a poza fordem ciężko tego dokonać...
Serwis "głupoty gada"!
Wystarczy w konfiguracji BCM zaznaczyć dla systemu TPMS flagę "autolearn" i auto "samo" rozpoznaje (poprawne/właściwe) czujniki. Tę czynność wykonuje się komputerem i jest do tego potrzebny ktoś w miarę ogarnięty.

Oczywiście nie ma żadnych przeciwskazań, aby ręcznie zainicjalizować procedurę kodowania czujników (przy użyciu pedału hamulca i włącznika zapłonu - opisów w Internecie ile się chce...) a następnie aktywować każdy z czujników "aktywatorem"... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W dzisiejszych czasach jeśli wulkanizator nie ma "maszynki do czujników" (jak czujniki ciśnienia są we wszystkich w miarę nowych autach...) to jest to "Janusz w stodole" i należy takiego wulkanizatora omijać szerokim łukiem.

W C-maxie (podobnie jak w Focusie MK3/MK3.5 czy Kudze MK2) nie ma znaczenia na jakiej pozycji koła dany czujnik jest założony, bo nie ma wizualizacji ciśnienia w poszczególnych kołach. W związku z tym (jeśli jest włączona opcja "autolearn") nie trzeba po każdej wymianie kół przypisywać czujników do pozycji kół (tak jak np. w Mondeo MK5).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 15:03   #3
Chlo
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-07-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford C-max
Silnik: benzyna 1600 cm3
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie kwestii. Wreszcie sprawa zrobiła się jasna i klarowna. Na razie zamówiłem sobie aktywator TPMS. Pomyślę o tej fladze.
Chlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 08:11   #4
Chlo
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-07-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford C-max
Silnik: benzyna 1600 cm3
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

I pojawił się problem. Inicjuję procedurę przypisania czujników ale po przyłożeniu aktywatora do koła brak reakcji. Po krótkim czasie procedura zakończa się sama. Próbowałem przykładać do opony w kilku miejscach w okolicy zawora i nic. Czy mogę procedurę zacząć od innego niż lewe przednie koło?
Chlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 15:01   #5
gregory.p
ford::beginner
 
Avatar gregory.p
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus C-Max 2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 170Km
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Podepnę się pod temat, kupiłem oryginalne felgi Forda z takimi czujnikami ciśnienia PA6-GF35

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co wygooglałem są to zamienniki, będzie to gadać z C-Maxem mk2 fl?
Chciałbym wiedzieć zanim zamontuję na nie kapciuszki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ostatnio edytowane przez gregory.p ; 09-09-2023 o 16:07
gregory.p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 17:36   #6
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Niekoniecznie, żeby zobaczyć numer trzeba odkręcić czujnik i zobaczyć drugą stronę. Wtedy dopiero zobaczysz czy oryginał czy zamiennik, ale tak czy siak do c-maxa na 99% nie podejdzie.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 09-09-2023 o 17:39
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 17:45   #7
gregory.p
ford::beginner
 
Avatar gregory.p
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus C-Max 2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 170Km
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

O szlag ... no to mnie pocieszyłeś
Może masz jakieś sugestie jakie czujniki kupić, żeby to działało?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No kurde, odkręciłem jeden na szybko i FoMoCo ... nie zabangla z C-Maxem?
__________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ostatnio edytowane przez gregory.p ; 09-09-2023 o 17:56
gregory.p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 18:23   #8
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Nie. Szukaj EV6T-1A180, ja kupiłem tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jest wszystko ok, są oryginalne. Łatwo jest nadziać się na podróbki
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 18:46   #9
gregory.p
ford::beginner
 
Avatar gregory.p
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus C-Max 2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 170Km
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Kurde, zobaczę czy i ewentualnie co jest w moich felgach na których auto teraz stoi.
Dzięki za link jak nie będę miał odpowiednich to biorę te.
W poniedziałek mam wizytę u wulkanizatora i będziemy badać temat.
__________________
Pozdrawiam
Grzegorz
gregory.p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 10:56   #10
gregory.p
ford::beginner
 
Avatar gregory.p
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus C-Max 2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 170Km
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kodowanie czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. Szukaj EV6T-1A180, ja kupiłem tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jest wszystko ok, są oryginalne. Łatwo jest nadziać się na podróbki
No to temat rozwiązany, w starych felgach siedziały czujniki o dokładnie takim numerze jak podałeś, więc przełożyliśmy do nowych.
Teraz tylko nie wiem czy są połączone z autem, po zakupie kontrolowałem wszystko po kolei i w oponach były cztery różne ciśnienia, od 2,1 do 2,6 w jednym kole i żaden komunikat nie wyskoczył. Jak ustawiłem odpowiednie ciśnienia zapisałem w komputerze i chyba wszystko przebiegło dobrze, była informacja, że zapisano.
Jest sposób żeby to jakoś sprawdzić? czy trzeba przeprowadzić procedurę parowania dla pewności?
__________________
Pozdrawiam
Grzegorz
gregory.p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.