Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2022, 15:16   #1
bonzoklan
ford::beginner
 
Avatar bonzoklan
 
Zarejestrowany: 01-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Ford grand c max
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Forscan dezaktywacja start stop

Witam.Planuje wyłączyć system start stop przy użyciu forscana i tu mam pare pytań i wątpliwości które mam nadzieje ktoś pomoże mi rozwiązać...Czy po wyłączeniu tego ustrojstwa w forscan trzeba przeprowadzać inicjalizacje AbS bo przestaje działać jazda pod góre i paktronic???Na youtubach jest kilka filmików jak to zrobić ale w innych modelach Forda,metody różnią sie od siebie.Chętnie dowiem się jeszcze co można ciekawego włączyć lub wyłączyć w forscanie gdyż dopiero zaczynam przygodę z tym programem.Za wszelkie pomocne rady z góry dziękuje i pozdrawiam...

bonzoklan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 07:26   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,894
Domyślnie Odp: Forscan dezaktywacja start stop

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z programem, to przeczytaj wątki o ustawieniach połączenia i konfiguracji prędkości kabla. W rodzinie FF3 ASS wyłącza się w centralnej konfiguracji (BCM main), inicjalizacja ABS chyba nie będzie potrzebna, jeśli jednak będzie potrzebna to jedno kliknięcie praktycznie i kilka sekund trwa.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 11:12   #3
bonzoklan
ford::beginner
 
Avatar bonzoklan
 
Zarejestrowany: 01-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Ford grand c max
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 14
Smile Odp: Forscan dezaktywacja start stop

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z programem, to przeczytaj wątki o ustawieniach połączenia i konfiguracji prędkości kabla. W rodzinie FF3 ASS wyłącza się w centralnej konfiguracji (BCM main), inicjalizacja ABS chyba nie będzie potrzebna, jeśli jednak będzie potrzebna to jedno kliknięcie praktycznie i kilka sekund trwa.
Start stop unieruchomiony.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Inicjalizacja Abs była potrzebna bo wyświetlało na zegarach abs,kontrola trakcji i awaria ciśnienia w kołach.Coś jeszcze ciekawego można przez forscana włączyć czy wyłączyć czy dla bezpieczeństwa lepiej BCM main sie nie bawićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzoklan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 11:33   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,894
Domyślnie Odp: Forscan dezaktywacja start stop

Zabawa jest praktycznie tylko w BCM, ustawić można automatyczne ryglowanie, ciśnienie w oponach już masz, teraz nie pamiętam co działa jeszcze od strzała. Inne opcje wymagają już dołożenia czegoś mechanicznie (np manetka tempomatu).

W tym wątku trochę jest:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomao ; 27-10-2022 o 11:37
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 14:07   #5
bonzoklan
ford::beginner
 
Avatar bonzoklan
 
Zarejestrowany: 01-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Ford grand c max
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Forscan dezaktywacja start stop

Dzięki tomao za podpowiedzi.Wątek który mi podesłałeś przestudiowałem.Mam wersje titanium grand c maxa i chyba wszystko jest aktywowane co powinno być oprócz automatycznego ryglowania ale tego nie chce aktywować ze względów bezpieczeństwa.
bonzoklan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 19:52   #6
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,352
Domyślnie Odp: Forscan dezaktywacja start stop

Cytat:
Napisał bonzoklan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] oprócz automatycznego ryglowania ale tego nie chce aktywować ze względów bezpieczeństwa.

????!
Że co? Auto ryglowanie jest niebezpieczne?

Jest pierwsza funkcja która aktywowałem właśnie ze względów bezpieczeństwa => żeby mnie ktoś nie wysadził na skrzyżowaniu, czy żeby nie otwarł drzwi i czegoś nie ukradł.

Wiem, znam teorię => niektórzy twierdzą, że w razie wypadku ich nie uratują => tylko pomyśl chwilę logicznie:
a) jeśli będzie drobna stłuczka, to otworzysz drzwi i wysiądziesz
b) jeśli będzie poważny wypadek - to czy widziałeś poważny wypadek w którym szyby nie są wybite - bo ja nie => przez wybitą w wypadku szybkę każdy włoży rękę i otworzy drzwi od wewnątrz


pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.