Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2014, 11:21   #1
Łukasz CIN
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: CIN
Model: Focus MK3 Kombi, Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM Powershift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Montaż relingów dachowych (kombi)

Witam
Chciałbym do mojej Foczki założyć chromowane relingi dachowe. Takie jak na obrazku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam tylko czarne listwy w miejscu gdzie powinny być relingi. Nie wygląda to dobrze. Pytałem w ASO czy założą mi takie relingi i niestety usłyszałem że oni tego nie robią. Gwarancja już się skończyła więc nie muszę już pytać ASO o zdanie, dlatego postanowiłem zrobić to sam.
Widziałem takie relingi a różnych aukcjach (z demontażu) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i pewnie można coś takiego założyć. Zdejmowałem już te czarne listwy i wiem że są w dachu gotowe otwory pod relingi, więc da się to zrobić bez wiercenia.

Czy ktoś z Was robił coś takiego i może mi opisać jak to wykonać?
Myślę że inni też myślą o wymianie czarnych listw na relingi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Łukasz CIN ; 08-07-2014 o 12:07
Łukasz CIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 21:34   #2
Łukasz CIN
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: CIN
Model: Focus MK3 Kombi, Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM Powershift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Dobra już wiem jak to zrobić.
Szkoda że na forum nikt nie był mi w stanie pomóc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łukasz CIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 21:07   #3
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Super extra się pochwaliłeś ale może tak coś więcej byś się podzielił. Skoro nikt Ci nie pomógł to widocznie nikt nie wiedział i nie chciał Tobie głupot pisać. Ale jak już wiesz to napisz sam jestem tym zainteresowany.
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 23:10   #4
fabi76
ford::beginner
 
Avatar fabi76
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-11-2013
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Popieram, podziel się wiedzą sam zastanawiałem się czy jest potem możliwość dołożenia relingów .
fabi76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 12:39   #5
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Zobacz kolego jak to jest, Ty się dziwisz ,że ludzie nie wiedzą i nie chcą Ci pomóc (nagadać głupot) a reszta się dziwi, że Ty wiesz i też nie chcesz pomóc
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 22:29   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Napiszcie mu to na priv,bo to taki "forumowicz"jak potrzebował to tu trafił i już zapomniał że istniejemy.Może zrozumie.
A co do relingów,montowałem w MK2 myślę że w MK3 jest podobnie trzeba wiercić otwory w miejscy śrub,i przykręcać od dołu opuszczając podsufitkę no i kurtyna może przeszkadzać ale w mk2 jest na srubach i można ją odkręcić wtedy jest lepszy dostęp.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 08:45   #7
Łukasz CIN
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: CIN
Model: Focus MK3 Kombi, Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM Powershift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Ok już Wam wyjaśniam.
Zadzwoniłem do starego znajomego, który ma warsztat blacharsko-lakierniczy i zapytałem czy jest to możliwe. Po oględzinach stwierdził że da się to zrobić i może się tego podjąć. Nic nie trzeba wiercić, otwory montażowe są już w dachu. Ostrzegał jedynie że mogą być problemy z podsufitką i kurtynami.
Ze względu na dużą odległość i brak czasu próbę montażu zrobimy we wrześniu i wtedy postaram się zrobić jakąś fotorelacje na forum.

Tak więc Panowie spokojnie i bez nerwów, nie każdy zagląda na forum codziennie.

Ostatnio edytowane przez Łukasz CIN ; 30-07-2014 o 08:50
Łukasz CIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 18:01   #8
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

I krótko i rzeczowo i można?... Czekamy do września też spodziewałem się, że wszystko jest tylko, bałem się zdejmowania posufitki.
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 15:03   #9
andre98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2,0 D
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Ja też mam foczke z 2012 w kombi bez relingów. Jakims cudem udało mi się kupić po jednym z powypadkowych z niemiec (po stówce za każdy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Były delikatnie podrapane więc wpadłem na cudowny pomysł że je zrobię na lustro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba skończe z czytaniem postów jak to sie robi i jakie to łatwe. Przestrzegam, jeżeli się nie znacie tak jak ja nie dotykajcie. Szlifuje je i mnie szlak trafia. Ale wracając do wątku, montaż jest banalnie prosty, tak jak pisał przedmówca w dachu są przygotowane otwory zaślepione gumowymi zatyczkami. Najwiecej zachodu jest z podsufitką, trzeba bardzo uważać żeby jej nie połamać, jest bardzo delikatna. Przyklejona do dachu klejem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego Najlepiej mieć kogoś do pomocy aby delikatnie ją odginała gdy bedziecie przykręcać reling. Kurtyny wcale nie przeszkadzają, ale zaopatrzcie się w klucz nasadowy z grzechotką z 10 cm przedłużką. (każdy naprostrzy zestaw kluczy ją ma)
To w zupełności wystarczy. O demontażu plasików, uszczelek nie wspominam bo to chyba oczywiste.

A jak połamiecie to zapraszam, mam dwa komplety wnętrz do kombi MK3 i wiele wiele innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powodzenia
andre98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 16:43   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,377
Domyślnie Odp: Montaż relingów dachowych (kombi)

Nie wiem czy to cos pomoze, ale to jedyne co posiadam na temat relingow do MK3 Wagon:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oraz link alternatywny

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.