Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2020, 08:01   #1
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie stukajace drzwi

Witam

Od kilku miesięcy mam jakies dziwne stukanie w zawiasach podczas otwierania i zamykania drzwi kierowcy. Od czasu do czasu podczas otwierania drzwi, najczesciej po dluzszym postoju albo po nocy, drzwi potrafia wydac dziwny dźwięk podczas otwierania a nawet zamykania, cos ala stukniecie, trzasniecie, pukniecie. Czuc tez minimalny opor podczas otwierania w momencie jak stuknie. Nie wystepuje to zawsze. Raz stuknie glosniej, raz ciszej, a innym razem wcale...

Drzi maja dwa zawiasy, nie maja takiego ogranicznika pomiędzy zawiasami który najczęściej odpowiada za takie stuki podczas otwierania. Zasiasy ile moglem psiknalem jakims smarem, ale nic to nie dalo. Zreszta nie ma za bardzo co tam popsikać...

Tutaj filmik otwierania drzwi i stukniecie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oczywiście na filmie to skukniecie jest dość dobrze wytłumione. Na zywo to jest znacznie glosniej.

A tutaj filmik pokazujący jak wygladaja zawiasy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 10:05   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 stukajace drzwi

Mozliwe ze masz oouszc.zony rygiel ten co jest na karoserii. Drzwi zgrywwja sie z druugimi przetloczeniami?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 10:25   #3
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 stukajace drzwi

Miałem to samo, u mnie okazała się poluzowana śruba zaznaczona na zdjęciu poniżej, podniosłem drzwi i dokręciłem śrubę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 12:55   #4
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 stukajace drzwi

Cytat:
Napisał matsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo, u mnie okazała się poluzowana śruba zaznaczona na zdjęciu poniżej, podniosłem drzwi i dokręciłem śrubę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mógłbyś wskazać, albo opisać dokładnie, która to śruba? Niestety żadnego zaznaczenia nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak podniosłeś? Ile się dało je odciążyłeś i dokręciłeś, czy jak to mam rozumieć?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 13:42   #5
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 stukajace drzwi

Przed chwila zdjalem drzwi. Szczeliy drzwi sa rowne, wszystko w linii. Drzwi strzelają gdy się je otwiera. Strzal slychac przy 1/3 może 1/2 maksymalnego otwarcia. Na ostatnim zdjęciu zaznaczyłem prawdopodobnego winowajcę. Gorny zawias na gorze ma taka czesc w której musi byc jakas sprezyna czy cos co odpowiada za skoki otwierania drzwi. Co powoduje ze drzwi nie otwierają się bez zadnego oporu. Jest to w każdym razie nieotwierane w żaden sposób. Co prawda popsikalem tam smarem, ale nie sadze żeby cos to dalo.

Sruba o której wspomniano na zdjęciu powyzej była dokrecona mocno. Ona tylko odpowiada za luz gora/dol na drzwiach.

Szczeliny:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wygladaja zawiasy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Górny:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolny:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęte drzwi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolny zawias na drzwiach:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Górny zawias na drzwiach:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawdopodobny winowajca stukania drzwi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 27-05-2020 o 14:01
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 18:58   #6
handy
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: stukajace drzwi

Czy coś się wyjaśniło w temacie stukających drzwi? U mnie zaczęło to się pojawiać raz na kilkadziesiąt razy, zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. Przed stuknięciem zawsze czuć opór przy otwieraniu.
handy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 06:26   #7
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: stukajace drzwi

Mam to samo w tylnych drzwiach. Na 100% jest to ten mechanizm górnego zawiasu, musi tam być sprężyna bo po stuku czuć wibracje na drzwiach. Da się ten element co jest zaznaczony na czerwono (osłonę) zdemontować - jeżeli tak to jak bo próbowałem ale nie idzie a wydaje mi się że jest zdejmowalny, czy tylko wymiana całego zawiasu?

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 30-06-2020 o 06:34
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 08:12   #8
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: stukajace drzwi

Tylko wymiana calego zawiasu...

U mnie z czasem po tej robocie podczas ktorej w sumie nic nie zrobilem, po kilku miesiacach jak by mniej stukalo. W sumie to nie wiem kiedy ostatni raz to slyszalem...

Samo sie popsulo i samo naprawilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.