Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2016, 07:52   #1
Ksiecio
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus ST170
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

Cześć!

Na imię mi Rafał i jestem nowy na forum. Mam nadzieję, że pomożecie mi ustalić pewną kwestie, gdyż nie wygląda to ciekawie.

Mam 22 lata i dokładnie dwa miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Focusa ST170. Niestety przez te dwa miechy zmuszony byłem wymieniać 2 razy wszystkie sondy lambda. Powód?? Zgięta/pogięta sonda.....Okazuje się, że w moim samochodzie przednia jak i tylna sonda jest niebezpiecznie blisko miski olejowej, natomiast druga pół osi prawej. Proszę nie osądzajcie mnie w ten sposób, że młody to narwany ^^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uwierzcie mi w mieście bieg zmieniam przy 2,2-2,5 obrotów i nie jestem z tych szalonych kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz jechałem, z kompletem pasażerów i na kamiennej koleinie(tz. kocich łbach) przy 5 km/h, drasnąłem kolektorem o kamyk. Wymieniłem z bólem. Dla studenta to ciężki kawałek chleba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatnio przy parkowaniu zahaczyłem o mały krawężnik. Na tyle mały by nie dotknąć zderzaka, na tyle wysoki by dotknąć kolektora.

I rozumiecie co się stało? Znowu to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam, że Focus jest oryginalnie utrzymany, bez żadnych udziwnień. Czy to jest normalne? Czy takie rzeczy zdarzają się właścicielom ST-ków mk1?

Pozdrawiam,
Rafał


Ostatnio edytowane przez Ksiecio ; 15-12-2016 o 08:04
Ksiecio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 08:32   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus ST170 Sondy lambda

Różne rzeczy mogą się przytrafić świeżym kierowcom i posiadaczom aut, bo są na tym świecie...itd...,
ale żeby kolektorem dotknąć kamienia na jezdni, nawet na kocich łbach, to chyba wtedy można, jak samochód jedzie do góry kołami.

A co ma sonda lambda do miski olejowej ?? czyba żeby była w misce, to tak.
Skoro bonstruktor tak wymyślił, to ty chcesz to poprawiać ??

Przepraszam za taki tekst, ale naprawdę Forum jest od pomagania sobie wzajemie, ale trzeba wiedzieć o co chodzi, opisz konkretnie, a nie chaotycznie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 09:08   #3
Ksiecio
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus ST170
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus ST170 Sondy lambda

Dziękuję za odpowiedź Panie Salom,

Nie była to zwyczajna jezdnia...była to droga ułożona z kamieni wraz koleinami na niej. Pech chciał, że zahaczyłem o wystający kamień.

"A co ma sonda lambda do miski olejowej ?? czyba żeby była w misce, to tak."
No tak się składa, że katalizator jest ułożony pod miską olejową u mnie. Przednia sonda jest bardzo blisko miski olejowej...rzędu kilku milimetrów.

"Skoro konstruktor tak wymyślił, to ty chcesz to poprawiać ??"
Zapytałem się czy to jest normalne? To co wystarczy, że mocniej ruszę z piskiem opon i znowu zabawa od nowa? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba nie na tym rzecz polega

Dla lepszego zobrazowania postaram się w najbliższym czasie zrobić zdjęcia.

Pozdrawiam,
Rafał
Ksiecio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 09:37   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

Jedź do mechanika, który zajmuje się głównie wydechami, bo ten co Ci wymieniał sondę, prawdopodobnie nie sprawdził stanu układu wydechowego.
Pewnie mocno walnąłeś za pierwszym razem i poszedł wieszak , który trzyma kolektor.
Efektem tego będzie w przyszłości, pękanie rur, przez niepożądane drgania, aż zgubisz w końcu wydech gdzieś na drodze.
Wieszaki też by wypadało sprawdzić i wymienić przy okazji. Koszt 8zł szt.

Tak na marginesie, to niezłe autko Sobie wybrałeś dla studenta, które pali jak smok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Się nie dziwię że kasy brak na wymianę sondy, jak trza wlać za 50zł dziennie, żeby 100km szło przejechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 15-12-2016 o 09:42
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 09:48   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

wiesz, na coś trzeba te dupy łapać :]
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 13:17   #6
Ksiecio
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus ST170
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

Dziękuję za odpowiedź,
Podjadę sprawdzę ten wieszak.

Konani: Te autko to samochód moich bardziej młodzieńczych marzeń ^^ To była okazja i poniosły mnie emocje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój dziadek kupił sobie w 99 r. Nowego z Salonu 1.6 Kombi w jakże atrakcyjnym pistacjowym kolorze xD I dalej jeździ (Czarne blachy). ^_^ Od zawsze mi się podobał ten focus i później ST jak zobaczyłem, że istnieją. ;P

W mieście 11-12 litrów nie wyjęte xD ( Bilet miesięczny MPK i ognia xD) Ale poza miastem udaje mi się robić przy prędkości 80-90-100 km/h 7,5-8 litrów. Znośnie myślę...

No i ten dźwięk...Focusik to taka trochę szara myszka ^^ Kto się nie zna to na światłach jest głębokie zdziwienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Fulara: No już powoli muszę się odganiać ;P

Pozdrawiam i Dziękuję,
Rafał
Ksiecio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 15:34   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

To pewnie jakiś składak, nikt o zdrowych zmysłach nie umieszcza katalizatora pod miską olejową silnika.
Tyle ode mnie w tym temacie, a Ciebie Kolego przepraszam za być może złe określenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 16:05   #8
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: ST170 Cięgłe uszkodzenia sondy lambda

Jeszcze małe sprostowanie nie wieszak kolektora, tylko katalizatora początkowego.

To fakt kolektor wydechowy łączy się z katalizatorem, który jest widoczny pod autem na łączeniu, też mi się zdarzało zahaczyć, ale nie jest on pod miska olejową tylko obok. Patrząc na auto na wprost kolektor zakręca na prawo, ale jest to oryginalny kolektor, a nie żaden składak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dobrze Cię rozumiem Ksiecio. U mnie zaczęło się od gry Collin McRae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Teraz się rozglądam za jakimś dawcą focus RS mk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg images.jpg (5.7 KB, 20 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Konani ; 15-12-2016 o 16:20
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.