Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2016, 01:14   #1
Matoss
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-11-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo MK3 2007, Focus MK3 2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Błąd czujnika temperatury spalin p2031 i p2032

Witajcie . Istnieje post na ten temat , jednak jest z 2010 roku i nie moge dodać tam odpowiedzi/zapytania , dlatego tworze nowy. Jeśli jednak się powtórzył , to przepraszam - nieudolne szukanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem nowy na forum , mam następujący problem w moim Mondeo MK3 130KM 2.0 TDCI z 2007 . Zapalała się kontrolka CHECK , po podłączeniu do kompa wyskoczyły 2 błędy P2031-czujnik temp spalin usterka w obwodzie oraz P2032 obwód czujnika temp spalin niski sygnał. Objawami usterki jest załączenie się na maksymalne obroty wentylatora po dogrzaniu silnika, wtedy wentylator pracuje na maksa, po zgaszeniu silnika obroty spadają na najniższe ale pracuje w dalszym ciągu, dopiero kolejne przekręcenie stacyjki powoduje wyłączenie wentylatora.Gdy pala się obie kontrolki silnik również pracuje inaczej niż zawsze . Jestem 3cim właścicielem , auto kupiłem od "teścia" . Problemy zaczęły się kiedy na poligonie powyrywałem osłony pod spodem. Staram się pogłębiać wiedzę samochodową , jednak jestem w tym świeży . Gdy wczołgałem się pod mondka luźno wisiał czujnik od DPF ( nie zwróciłem uwagi na samego DPFa , nie miałem nawet o nim pojęcia ani nie wiedziałem co to za kabel). Mechanik , do którego oddałem samochód stwierdził , że DPF jest wycięty , uciął czujnik , reszte kabla schował , błędy usunął . Następnego dnia i tak się pojawiły . Teść twierdzi , że DPF był na 100% (przed poligonem nie miałem żadnych problemów , a samochód posiadałem już parę miesięcy) więc pozostają dwie opcje - albo mi wycięli na parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , albo go poharatałem , a szanowny mechanik wyciął i wcisnął gadkę , że ktoś usunął ( widocznie wygodniej było mu wyciąć niż naprawić) . Tylko teraz pytanie , w jaki sposób mogę to przywrócić do porządku ? Czy da się to jakoś zrobić ? Chciałbym , żeby wszystko grało i wolałbym uniknąć "cebulowych" patentów na wyciąganie bezpieczników , albo zaklejanie taśmą kontrolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowy DPF ? Jakiś inny sposób ?


Ostatnio edytowane przez Matoss ; 21-11-2016 o 13:10
Matoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 02:23   #2
Matoss
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-11-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo MK3 2007, Focus MK3 2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Błąd czujnika temperatury spalin p2031 i p2032

Naprawdę nikt ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 04:48   #3
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Błąd czujnika temperatury spalin p2031 i p2032

Ja miałem DPF i wyciąłem, a czujnik od temperatury spalin trzeba wkręcić w wydech bo inaczej będą takie hece jak u ciebie. Wjedź n kanał i pooglądaj, może wyrwałeś kabel od tego czujnika.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 15:32   #4
Matoss
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-11-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo MK3 2007, Focus MK3 2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Błąd czujnika temperatury spalin p2031 i p2032

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem DPF i wyciąłem, a czujnik od temperatury spalin trzeba wkręcić w wydech bo inaczej będą takie hece jak u ciebie. Wjedź n kanał i pooglądaj, może wyrwałeś kabel od tego czujnika.

No właśnie, czujnik mi "Pan mechanik" uciął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wtedy wiem już na czym stoję , wielkie dzięki , jestem dłużny napój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę musiał nowy czujnik kupić i zobaczymy .
Matoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 21:19   #5
Adasko-pomorze
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Błąd czujnika temperatury spalin p2031 i p2032

albo lepiej pozbądź się chwasta... są dwa sposoby, albo usunąć programem, albo wymienić kompa wiązkę i przy okazji egr na zwykły z jednym czujnikiem...
Adasko-pomorze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.