Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2014, 17:32   #1
daniolas
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

Witam mam problem ze swoim mondeo. Jadac dzisiaj pod gore zauwyazylem ze czasami skacza obroty. Wyglada to tak. Wysoka gora auto jedzie przyspiesza wlancza sie turbo pedal dociskam gazu jest jakos 2500 tys obrotow przyspiesza auto i nagle bach skok 2400 dalej przyspiesza na 2500 i znowu skok 2400 czasami sa w przedziale 2700 lub 2800 takie skoki. Nie ma tak ze auto nagle sie zadusi traci moc tylko taki skok z delikatnym szarpnieciem ledwo odczuwalnym. Czasami auto jezdzi normalnie a czasami wystepuja takie skoki auto nie kopci nie dymi ladnie pracuje. Na dodatek wlasnie jak przyspiesza to tak jak by byl dziwny klekot i to nie zawsze chyba ze ten diesel tak pracuje moze jest przewrazliwiony. Sprawdzilem rury wszystkie cale szczelne, auto odpala dobrze, nie pala sie zadne kontrolki spiralki. Dzieje sie tak tylko jak daje gwaltownie gazu np jadac pod gore albo jade dlugo spokojnie kilkanasie km na autostradzie i nagle depne do wyprzedzania to tez sie zaksztusi. To wszystko jest w przedziale 2 z czyms tys do 3 max obrotow na innych nie ma takiego czegos. Jak przyspieszam powoli to nie ma czegos takiego. Nie wsystepuje to zawsze tylko czasami. Nie wiem gdzie szukac problemu od czego zaczac.

daniolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 17:59   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

Zacznij tak jak ja zacząłem po konsultacjach na Forum czyt. Tvardy i znajomy Mechanik z ASO Forda. Wyczyść dolot może być zasyfiony, przy okazji EGR. Przepływomierz ten zaraz za filtrem i ten na rurze do intercoolera. Jeśli to nie pomoże to zacznij szukać głębiej podłącz pod kompa- wiem co napiszesz, że to loteria i to prawda, ale mi się podłączył za pomocą ForScan (a rocznik ten sam silnik TDDi ale nie wiem jaka masz moc) i błędów nie było żadnych.
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 18:47   #3
daniolas
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

dolot mam wyczyszczony przy okazji sa nowe uszczelki na dolocie, do tego rury intercoolera sa nowe, egr mam zaslepiony, z przeplywka jeszcze nic nie ruszalem ani dolna ani gorna. Podejzewam ze dolna rura moze byc zabrudzona a czym najlepiej wyczyscic przeplywke zaraz za filtrem. Silnik to 115 konny

Ostatnio edytowane przez daniolas ; 29-12-2014 o 18:51
daniolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 19:15   #4
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

To zależy co akurat masz pod ręką, ja użyłem ropy, WD40 z odległości 20 cm bo jak załatwisz te małe rezystory w przepływomierzu to pociągnie Cie to po kieszeni więc z rozwagą. Możesz też mieć malutki pędzelek i delikatnie przeczyścić po kąpieli w ropie.
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 19:18   #5
daniolas
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

jutro nad tym zerkne na bank bedzie przeplywka zawalona bo jak go kupilem to mial peknieta rure intercoolera i filt wygladal jak by ktos wsypal do niego sadze przeplywki nie ruszalem bo nie wiedzialem czy to sie czysci. Jutro sobie zerkne i dam znac co i jak.
daniolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 22:46   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Dziwne skoki obrotow przy przyspieszaniu

Ja bym uscislil, chodzi o skoki tylko obrotow czy takze predkosci.
Nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazic nagly przeskok obrotow z 2500 na 2400. to by sie rownalo z dosc powaznym szarpnieciem autem (nagly spadek predkosci) a ze kolega pisze o przyspieszaniu to szarpniecia by byly jeszcze bardziej odczuwalne (przyspieszenie a potem gwaltowne shamowanie)
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.