Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2008, 11:05   #1
dgolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Postów: 25
Domyślnie [MK1] 1.8 '93 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

Jeden bezpiecznik odpowiada za lewą stronę pozycyjnych a drugi za oświetlenie zegarów. Miały po 7A. Włożone zostały 10A i to samo. W lampach jest ok. Przepalają się po kilku minutach. W skrzynce ich wartości=7A, natomiast w opisie z forum mam, że 40A. Ale nie możliwe przecież, żeby bezpiecznik odpowiadający za kilka żaróweczek pod zegarami miał taką wartość. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem bądź podpowie mi, w którą stronę się kierować by na próżno nie rozkręcać połowy auta? Czy możliwe jest aby było coś nie tak w przełączniku świateł?

__________________
MALUCH->FIAT128->ZASTAVA->CARO->MONDEO
dgolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 12:03   #2
El Greco
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MKI sedan
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 1994
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK1] 1.8 '95 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

Ja miałem problem z podświetleniem deski. Winny był włącznik świateł zewnętrznych, w którym połamały się blaszki i od czasu do czasu zwierały do masy. Trochę precyzji w rękach, 30 minut pracy i po kłopocie. :fcp26 Zużył też mi się potencjometr od regulacji natężenia oświetlenia deski. Zrobiłem sobie nowy :fcp14 Ponieważ masz problem też ze światłami zew. to obstawiam przełącznik.

pozdrawiam :562:
__________________
The truth is out there...
El Greco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 12:54   #3
dgolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Postów: 25
Domyślnie Re: [MK1] 1.8 '95 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

Dzięki bardzo.
__________________
MALUCH->FIAT128->ZASTAVA->CARO->MONDEO
dgolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2008, 14:33   #4
dgolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Postów: 25
Domyślnie Re: [MK1] 1.8 '95 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

To znów ja. Kupiliśmy dwa włączniki ze szrotu i ZONK. Mają inne wyprowadzenia. Boje się rozebrać ten stary, bo nie wiem czy dam radę to złożyć. Mam prośbę: czy macie opis wyprowadzeń różnego typu włączników świateł aby zaadoptować inny poprzez przełożenie przewodów we wtyczce?

Ewentualnie prosiłbym o krótki opis jak zabrać się za rozbiórkę i na co uważać żeby nie przestawić jakoś blaszek. Można to potem do FAQ dać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MALUCH->FIAT128->ZASTAVA->CARO->MONDEO
dgolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 09:03   #5
El Greco
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MKI sedan
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 1994
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK1] 1.8 '95 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

Nie łam się :fcp26 Przy rozbiórce uważaj na zatrzaski i bodajże jedna sprężynkę, która może Ci wyskoczyć. W środku jest też taka mała kulka metalowa, może Ci uciec :fcp27 Poza tym nie ma tam nic skomplikowanego, normalny przełącznik ślizgowy, czy jak to się nazywa :fcp18 Jeśli masz inny przełącznik niż te, co kupiłeś, to znaczy, że w pewnych miejscach możesz nie mieć blaszek, więc coś Ci może nie działać pomimo przekładania kabelków.

Zależy ile masz praktyki, tak szybko i bez problemów to zrobisz :fcp26

pozdrawiam
__________________
The truth is out there...
El Greco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 21:08   #6
dgolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Postów: 25
Domyślnie Re: [MK1] 1.8 '95 hatchback przepalają się bezpieczniki 31&33

Czy mógłbym prosić o skan schematu Mondeo '93 1.8 16V hatchback :fcp25

Przełącznik jest wporzo. Ten ze szrotu jest od anglika i całkiem inaczej w środku wygląda. "Tysiące" blaszek - nie dam rady już tego złożyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na śmieci pójdzie.

A wracając do tematu, to mam sporo roboty. Po włączeniu lewej pozycji świeci się również podświetlenie zegarów i konsoli środkowej. Przy włączeniu prawej pozycji, podświetlenia nie ma. A więc poza włącznikiem, podświetlenie jest gdzieś zwarte z kabelkiem od lewej strony. Rozebrałem konsolkę z pokrętłami od nawiewu i jest stopiony nieźle kabelek (po włączeniu podświetlenia jest na nim napięcie więc stawiam, że jest od podświetlenia). No i również wtyczka od regulacji prędkości dmuchawy jest nieźle upalona na jednym ze styków. Gdzieś w tych stronach musiała toczyć się wojna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Podsumowując. Podświetlenie gdzieś stopiło się z lewą pozycją i to razem jeszcze z czymś robi zwarę. W wyniku tego palą się dwa bezp. Ale dlaczego dopiero po ok 10min? Mierząc prąd, jaki pobiera to wszystko, wychodzi 2A. Tylko po tych 10 min coś się dzieje i ... pstryk. Teraz muszę prześledzić kabelki od podświetlenia i wyczaić, w którym miejscu robi się zwarcie.
__________________
MALUCH->FIAT128->ZASTAVA->CARO->MONDEO
dgolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.