Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2016, 20:16   #1
queczur
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 09-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus 2
Silnik: 1.6 TdCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Spadające obroty w trakcie jazdy/ samochód czasem nie odpala

Witajcie!
Wybrałem się moim Focusem Mk2 1.6 TDCI z 2006 roku na 2 miesiące do Norwegii. Jak tylko wjechałem do Szwecji zaczęły się pojawiać niepokojące objawy pojawiające się od czasu do czasu: zazwyczaj wygląda to tak, jakbym nagle stracił panowanie nad pedałem gazu (obroty zaczynają spadać, wciskam głębiej gaz i nic się nie dzieje), a innym razem pojazd po prostu gaśnie. Zazwyczaj po takiej sytuacji, gdy samochód gasł miałem przez chwilę problem z odpaleniem, a już po kilkunastu sekundach lub kilku minutach odpalał od razu. Zauważyłem, że jeśli w trakcie takiej sytuacji przekręcę kluczyki tak jakbym chciał zgasić samochód w trakcie jazdy i od razu potem uruchomić, nagle odzyskuję kontrolę nad pedałem gazu i wszystko jest w normie. Nie zapalają się żadne podejrzane kontrolki i program do diagnostyki obd twierdzi, że nie ma żadnego błędu. Problem pojawia się nieregularnie czasem mogę przejechać 300-400 km bez niego a czasem występuje co kilka km. Ponieważ, pomaga trik z "resetem" samochodu w trakcie jazdy podejrzewam jakiś problem z elektroniką? Któryś z czujników? Jakieś pół roku temu miałem wymieniony czujnik map (wtedy objawy były podobne). Może to zupełny zbieg okoliczności, ale tuż przed tym jak zaczęły się te usterki byłem u mechanika i wymieniał pompę wody i termostat a już następnego dnia zaczęły się owe problemy. Bardzo proszę o jakieś sugestie, chciałbym w miarę możliwości rozwiązać problem sam bo w Norwegii u mechaników płaci się 10 razy tyle co u nas w kraju. Z góry dzięki za pomoc!


Ostatnio edytowane przez queczur ; 10-10-2016 o 20:27
queczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 20:17   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Spadają obroty w trakcie jazdy/problemy z odpalaniem

Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
potem to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni

Ostatnio edytowane przez Adept ; 23-10-2016 o 11:34
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.