Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2013, 21:30   #1
sony87
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-12-2012
Model: focus mk1 lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

witam
mój focus mk1 tdci z 2004 r został uderzony w prawy bok, w wyniku czego wystrzeliła poduszka fotela pasażera. Po naprawie auta zakupiłem poduszkę i niebieski moduł sterujący poduszkami (takie same numery jak mój) - z rozbiórki auta. Blacharz mi to założył, jednak kontrolka po przekręceniu mruga:
pięć mrugnięć - przerwa- cztery mrugniecia. Z tego co wyczytałem jest to błąd "54 Błąd konfiguracji centralnego modułu".
Moje pytanie:
czy błąd może wynikać z tego np że moduł lub poduszka pochodzą z anglika ? czy po prostu moduł który zakupiłem też jest po wypadku ?
prosze o odpowiedzi osoby siedzące w temacie systemów AIRBAG
dodam że czunik uderzenia bocznego nie był wymieniony bo blacharz twierdził że jest OK

sony87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 21:37   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

musisz jechać do forda tam się podepną i odpowiednio zaprogramują ,jeżeli wsio ok
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 22:36   #3
sony87
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-12-2012
Model: focus mk1 lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

do Forda nie mam zamiaru się wybierać bo mi policzą za naprawę airbag więcej niż auto warte. zna ktoś odpowiedź ?
dodam że kontrolka kilka razy tak pomiga a potem świeci się stale.
Z tego co wyczytałem to modułu nie trzeba konfigurować tylko wpiąć i powinno być dobrze, ale może czytałem nieprawdziwe informacje ?
jeszcze jedno: czy mogę kupić sensor z forda z innym silnikiem (mam diesla a na oku mam moduł z benzyniaka) czy będzie pasował jeśli numery 2M5T .....itd będą ok ?
sony87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 23:34   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

Pierwsze odłącz akumulator na jakieś 10 minut. Jeśli nie pomoże podjedź na byle jaki komputer, nie wygląda to na uszkodzony moduł tylko na nie skonfigurowany, najszybciej ma jakieś błędy. Akurat układ airbag da się diagnozować bez udziału ASO zwykłym komputerem. Jeśli to nie pomoże to niestety trzeba do ASO. Moduł nic nie ma do silnika. Ale na razie nie masz się nim martwić bo moduł jest raczej dobry, chyba że na komputerze błędy pokażą inaczej. Przy uwalonym module kontrolka powinna się palić non stop.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 10:53   #5
sony87
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-12-2012
Model: focus mk1 lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

aktualizacja:
wymienili mi moduł sterujący na kolejny inny , ale objawy są te same czyli 5 mrugnieć przerwa cztery. Dowiedziałem sie że moduły które kupiłem pochodzą z anglika i prawdopodobnie to powoduje problem. Dodam jeszcze że poduszka fotela którą mi wymienili też pochodzi z anglika i została założona z kablem takim jaki przy niej był.
Czy nie trzeba wymienić kabla od poduszki na mój oryginalny ?
błąd konfiguracji może pochodzić z tego że sensor sterujący jest z anglika?
czy jesli oddam mój oryginalny sensor powypadkowy do naprawy to zadziała tak jak trzeba bez kasowania błędów przez komputer? z tą nową "angielską" poduszką?

już mam mętlik w głowie bo kazdy twierdzi co innego:
jeden gość mi każe wymieniać kabel od poduszki na mój oryginalny
- dwóch innych twierdzi że to nie przeszkadza
- kolejny mówi że jakby poduszka była zła to by komputer to pokazał a tak pokazuje tylko błąd konfiguracji
- jeszcze inna osoba mówi że wina leży po stronie "angielskiego" sensora - żebym go wyrzucił a naprawił stary własny i będzie grało( ku temu się skłaniam)

może ktoś doradzić kto zna się na rzeczy ? jeszcze to że sterownik od anglika może nie pasować to zrozumiem bo ma jakiś tam soft ale co ma do tego kabel od poduszki albo sama poduszka ?
jest na forum jakiś elektronik z woj Lubelskiego ?


dodam jeszcze że spotkałem się z kilkoma sprzecznymi opiniami na temat tego czy poduszki wystrzelą w razie "W", jeśłi mi świeci kontrolka. Jeden gość który naprawia sterowniki powiedział ze sterownik jest wielorazowego użytku i nawet jak kontrolka świeci to i tak powinienn zadziałać i wystrzelić pozostałe poduszki (te nie wystrzelone wczesniej)
w internecie czytam że nie zadziała...

Ostatnio edytowane przez sony87 ; 23-01-2013 o 10:56
sony87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 15:37   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

Już raz napisałem i powtarzać nie będę.
Nie ma to żadnego znaczenia czy moduł i poduszka z anglika a już wymiana kabla od poduszki na europejski to całkowita herezja, omijaj tego mechanika szerokim łukiem. Podstawowa sprawa to spróbować skasować błąd w module jakimkolwiek komputerem. Błąd może być choćby od tego że moduł był dłuższy czas bez napięcia. Jeśli to nie pomoże wtedy faktycznie trzeba konfigurowac moduł przez IDS w ASO.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 16:11   #7
sony87
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-12-2012
Model: focus mk1 lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

no nie wiem czy tak do końca masz rację, Każdy kto zajmuje się naprawianiem tych sensorów twierdzi że moduł sterujący z anglika nie będzie działał z moim autem bo się nie zgrywa z komputerem samochodu. A poduszka podobno tak jak i Ty mówisz nie ma nic do tego.

Sam przecież pisałeś w któryms temacie że jeśli sensor jest sprawny i nadaje się do auta to powinna lampka zgasnąć po podpięciu i bez żadnego kasowania komputerem.
Czy wg Ciebie można skonfigorować moduł pochodzący z anglika jeśli jest sprawny zwykłymm komputerem ?
Muszę chyba znaleźć blisko domu kogoś kto zajmuje się naprawianiem sensorów i oddać do naprawy mój oryginalny
sony87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 17:01   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

Nie ma żadnego znaczenia czy anglik. Tym bardziej że w katalogu Forda nie ma modułów LHD i RHD. Numer na module przecież się zgadza, jeśli moduły byłby różne to i numery byłby różne.
Tak, lampka powinna zgasnąć bez niespodzianek, niestety Ty masz nowszy układ poduszek niż w starszych Focusach. Dlatego też piszę abyś skorzystał nawet z uniwersalnego komputera aby odczytać błąd z modułu oraz spróbować go skasować. Być może to pomoże, choć nie koniecznie dlatego że tak jak pisałem Twój układ jest nowszy i można w nim trochę więcej rzeczy ustawić. Nie chodzi o dogadywanie się z komputerem silnika ale ogólnie o konfigurację poduszek w aucie. Więc istniej taka obawa że niestety bez komputera serwisowego IDS nie obejdzie się.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 23:02   #9
sony87
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-12-2012
Model: focus mk1 lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

problem rozwiązany. dałem swój oryginalny moduł sterujący do naprawy i po podłączeniu lampka zgasła.
sony87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 08:06   #10
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Kontrolka Airbag - wymiana modułu centralnego poduszek

a gdzie dałeś do tej naprawy jeśli można wiedzieć, też mam problem z kontrolką od poduszek i szukam jakiegoś fachowca który zna się na rzeczy.
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.