Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2012, 22:02   #1
kacper1998
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: ford galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 85 KW 116kM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie bylo cykanie pod maską teraz go brak skąd to mogło być ?

Witam serdecznie Wszystkich! Mam pytanie .Dlaczego znikło cykanie pod maską w moim Galaxy (nie działa obecnie dogrzewacz ) Cykanie było nad zderzakiem przednim po stronie kierowcy ,powtarzało się co ok.30 sek.( słyszalne z ok. 3-5 metrów nawet latem).:CYKANIE: słyszałem24 godz. na dobę. Dodam że pompka płynu chł. działa(słychać) .Nie startuje nawet< 5 st. Sprawdzę jeszcze pompkę paliwa oraz złącze(kostka przewodów elektr.) dla dogrzewacza .Poprzedniej zimy wszystko było OK Czytałem sporo na forum ale temat ;cykania;jest mi niezrozumiały.Serdecznie proszę o uświadomienie .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam że do czerwca ;cykanie; było.Dziękuje za wskazówki i bardzo liczę na pomoc.Pozdrawiam Wszystkich (Pana Stefano szczególnie)

Bump:


Ostatnio edytowane przez kacper1998 ; 01-11-2012 o 19:00 Powód: uzupełnienie informacji
kacper1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 06:41   #2
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: bylo cykanie pod maską teraz go brak .gdzie tkwi problem?

Witam, u mnie tzw. cykanie to były kończące się szczotki w dodatkowej pompie obiegu chłodzenia. Tylko że dogrzewacz podczas jazdy działał normalnie, tylko przy wolnych obrotach się wyłączał.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 08:13   #3
skidan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Bolesławiec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: bylo cykanie pod maską teraz go brak .gdzie tkwi problem?

Czy możesz nas uświadomić gdzie było to cykanie? może zdjęcie części lub okolice skąd dochodził dźwięk. Jeśli czytałeś sporo to wiesz, że pompka dogrzewacza jest przy zbiorniku paliwa, a dogrzewacz załącza się przy temp. < 5 stC.
skidan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 11:28   #4
kacper1998
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: ford galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 85 KW 116kM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: bylo cykanie pod maską teraz go brak .gdzie tkwi problem?

Witam Wszystkich! W moim Galaxy "cykanie" było w okolicy akumulatora(poniżej) w odstępach ok.30 sek. clik-clik przerwa clik-clik itd...Dodam że słyszałem to jeszcze w czerwcu. Słyszłem to przy wył. silniku 24 godz.na dobę.Dodatkowa pompka płynu działa bo ją słyszę jeszcze kilka minut po wył. silnika.Ubiegłej zimy wszystko było OK .Obecnie dogrzewacz nie włącza się.Sporo czytałem na forum ale nie trafiłem na to zagadkowe "cykanie".Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kacper1998 ; 02-11-2012 o 18:29 Powód: błąd ortograficzny
kacper1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.