Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2014, 16:05   #1
woojek85
ford::amateur
 
Avatar woojek85
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie stukanie w silniku

Witam. Od prawie trzech lat jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo MK3 z silnikiem 2.5 V6. Od niedawna, tzn od kilku miesięcy silnik niepokojąco stuka. Na początku był to delikatny stuk, z czasem staje się coraz bardziej niepokojący. Starałem się zlokalizować mniej więcej skąd dochodzi ten dźwięk i wydaje mi się, że z okolicy rozrządu na pierwszej głowicy, czyli tej od strony szyby. Stukanie słychać przez około sekundę po odpaleniu silnika, na wolnych obrotach silnik chodzi równo i cicho. Najgorzej jest podczas jazdy na stałych obrotach, zaczyna się to mniej więcej od 2000 obrotów, kiedy jadę ze stałą prędkością niemalże nie ruszając pedałem gazu tylko trzymając go w jednym położeniu np. przy 2500 obrotów stukanie jest bardzo wyraźne, poniżej jest ok. Głośno równiej słychać to stukanie kiedy gwałtownie startuje od zera do maksymalnych obrotów, kiedy silnik wkręca się w okolicę 5000 obrotów stuka niesamowicie i tak aż do odcięcia. Czy miał ktoś z Was podobny problem? Pozdrawiam

woojek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 21:51   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: stukanie w silniku

mozesz miec wytarte teflonowe nakldki na napinaczach lancucha rozrzadu, lancuch jest luzny i stuka. Moze tez byc hydrauliczny napinacz uszkodzony, moze olej do niego nie dochodzi itp. Co by nie bylo proponuje sie tym szybko zajac bo jak lancuch spadnie, przeskoczy to bedziesz potrzebowal nowego silnika.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 07:54   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stukanie w silniku

Cytat:
Napisał woojek85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedy silnik wkręca się w okolicę 5000 obrotów stuka niesamowicie i tak aż do odcięcia
Wiesz, że stuka, a mimo to kręcisz silnik do odcięcia?! Sam się prosisz o poważniejszą awarię. Łańcuch, a zwłaszcza ślizgi napinacza rozrządu nie mają wieczystej gwarancji...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 17:02   #4
woojek85
ford::amateur
 
Avatar woojek85
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: stukanie w silniku

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, że stuka, a mimo to kręcisz silnik do odcięcia?! Sam się prosisz o poważniejszą awarię. Łańcuch, a zwłaszcza ślizgi napinacza rozrządu nie mają wieczystej gwarancji...
Prosiłem o poradę a nie o ocenianie mnie. Jak będzie poważniejsza awaria to ją naprawię, żaden problem.

Olek dzięki za podpowiedź, jak będzie chwila to zajrzę do rozrządu, też o tym myślałem ale bardziej obstawiałem napinacz. Na początku myślałem że to wtryski i je wymieniłem ale wtedy nie było możliwości dokładniejszej lokalizacji stukania. Pozdrawiam
woojek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 20:09   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: stukanie w silniku

Sprawdz tez napinacz paska osprzetu i kolo pasowe sprezarki klimy.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.