Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2008, 18:37   #1
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Witam.
Czytałem inne fora ale nie spotkałem sie z takim problemem jak moim wiec może zacznę nowy temat!
Jakieś 3 miesiące temu kupiłem mondeusza i wszystko było okiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aż tu nagle bez żadnej przyczyny przestał odpalać!!! Czytałem inne watki iw wszyscy piszą że mruga im kontrolka świec żarowych co oznacza jakieś błędy!!! U mnie nic takiego nie mruga, wszystko kontroli normalnie gasną jak dawnej, silnik zdrowo kręci ale nie odpala!!!
Jak go wzięliśmy na linkę to na za pych odpalił i normalnie już chodził. Zgasiłem go i odpalił, pojechałem do pracy i odpalił, stał 8 godzin i odpalił. nie ma jakieś reguł zimny czy ciepły!!!
Pojechałem raz do sklepu z 700 metrów wszystko oki , ale jak go zgasiłem pod sklepem i znowu chciałem odpalić za choinkę kreci ale nic!!! No i teraz to samo nie chce odpalić!!!!

Dla mnie to on się zachowuje tak jak by paliwa nie było ( tak na pierwszy rzut oka)!!!
Czy może mi ktoś pomóc spróbować coś zdiagnozować?????
Strach tym autem narazie jeździć bo nigdy nic nie wiadomo!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 29-05-2012 o 06:49 Powód: Dodanie prefiksu
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 19:10   #2
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Kontrolka świec żarowych miga jak są padnięte wtryski ale w TDCI. Ty masz TDDI więc raczej mało prawdopodobne żeby Ci padały :fcp1 Może układ paliwowy Ci się zapowietrza :fcp5 W momencie jak nie będzie chciał Ci odpalić to sprawdź czy w filtrze masz paliwko, albo prościej będzie jeżeli popuścisz lekko rurkę przy wtrysku. Jeżeli podczas kręcenia rozrusznikiem pojawi się tam paliwko to układ paliwowy zostawiłbym w spokoju. A to już dużo. Możliwości jest wiele, ale warto sprawdzić najprostsze rzeczy żeby puźniej nie wydawać bezsensownie kasy.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 19:18   #3
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Dzięki bardzo kolego. Ja tez chce najpierw sam pogrzebać bo mechaniki to tylko w kieszeń zaglądają!!!! Jutro z samiutkiego rana będę sprawdzał twoje spostrzeżenia!
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 19:20   #4
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś rady to bardzo proszę pisać
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 19:35   #5
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Nie wytrzymałem i poszedłem sprawdzić to co mi podpowiedziałeś! Wtryski poluźniłem i paliwo leci bez problemów!!!!!!!! Jak myślisz co dalej można zobaczyć??
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 20:46   #6
edy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Dziwna sprawa...ja raczej stawiam na elektronikę tylko co? Można by przytaczać i przytaczać. Może to trochę tuzinkowe ale sprawdz wizualnie złącza , czy nie obluzowane (i jeszcze ta linka)? mechanicznie wygląda oki.
edy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 21:19   #7
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

A co powiecie na to!!! Dzwoniłem do jednego mechanika i on powiedział mi tak: Paliwo po poluźnieniu rurki wtrysku powinno wręcz sikać pod wielkim ciśnieniem , natomiast u mnie paliwo leci ale tak nie za bardzo z tego co on mówił!!! Więc powstaje temat poboru paliwa!!! Sprawdziłem czy podaje paliwo ze zbiornika i lipa - nic nie leci!!!
Dalej - wziąłem odkręciłem filtr paliwa i tylko z jednej rurki (po odłączeniu jej od filtra) wyleciało trochę paliwa - reszt susza nic nie poszło!!!!!!!!!!! W filtrze było paliwo ale pełny nie był!!!!!!!!
A wiec czy może to być pompa paliwa?????????? :fcp9
Jak się o tym przekonać żeby niepotrzebnie prawie 500zł nie wydawać!! Czy idzie ją jakoś sprawdzić i czy w ogóle idę dobrym tropem???
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 07:01   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Ja też miałem podobne przejścia. Radziłbym Ci zrobić tak. Nalej do filtra do pełna paliwa. Odpowietrz go, czyli jeszcze raz popuść te rurki na wtryskach, zakręć silnikiem do momentu jak paliwo będzie lecieć, dokręć rurki i sprubuj go odpalić. Mnie się wydaje że jeżeli w filtrze paliwa nie ma do pełna paliwa to ewidentnie jest zapowietrzony, tylko pytanie dlaczego :fcp9
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 11:01   #9
pancerny87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Ostrów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

Filter wogóle ominęliśmy i paliwo podaliśmy jeszcze wcześniej i co sie okazało - Paliwa ciągnął sobie bardzo słabo przy czym bomblił delikatnie powietrzem! Dalej - odpięliśmy rurkę którą idzie paliwo ze zbiornika; paliwko leciało ale bardzo bardzo słabiutko, powiedział bym wręcz że jak rurkę trochę pod górę podniosłem to nic nie leciało!! A silnik ani nie próbował zaskoczyć - nic kompletnie, nawet żadnego dymka nie puszcza! Zero reakcji :566:
pancerny87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 12:35   #10
czakilb
ford::beginner
 
Imię: ukasz
Zarejestrowany: 09-11-2008
Skąd: Leeds(UK)/Lublin
Model: Focus
Silnik: 1.6 Benzynka
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Re: [Mk3] TDDI silnik wogóle nie chce odpalić

mechanikiem nie jestem, ale z tego co wyczytalem, ewidentnie jest to usterka pompy paliwa. sprawdz tam, moze sie da to naprawic, zeby nie wymieniac calego ustrojstwa.
__________________
podobno patrząc na samochód, można określić typ charakteru jego właściciela.... czyli muszę zbierać na wersje ST
czakilb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.