Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2011, 09:12   #1
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Wczoraj mój esiek był na przeglądzie. Zgłosiłem im problem z radiem Sony CD, który przy odtwarzaniu mp3 potrafi na ułamek sekundy w dowolnym momencie przerwać odtwarzanie. Są kawałki, na których objaw jest częstszy, są kawałki, które odtwarzają się bez przerw. Mam parę płytek z nagranymi mp3 i na każdej z nich są takie utwory, gdzie niemal w ciemno mogę ten efekt wywołać, więc im ten efekt zademonstrowałem. Obiecali się pochylić nad tematem, a przy odbiorze samochodu dowiedziałem się, że:
- faktycznie na innym modelu radia sprawdzali i ten utwór nie przerywał
- jednak nie mogą przyjąć tego jako wadę radia, gdyż... i uwaga!!!... na pierwszej stronie instrukcji do radia stoi normalnie niewiarygodne zdanie:
"Ze względu na niezgodność techniczną niektóre płyty nagrane na nagrywarkach (CD-R i CD-RW) mogą być nieprawidłowo odtwarzane w urządzeniach Ford."
No i Ford ma umyte rączki...

Oto radio, które "odtwarza mp3"...

Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 09:44   #2
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

dobre...


ja niedługo również pojadę na przegląd


Ile zapłaciłeś za przegląd jeżeli nie jest to tajemnicą ?
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 10:23   #3
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Kristoforos to napisz jeszcze który to był serwis żeby zrobić im antyreklamę.
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 11:42   #4
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

1. Skoro porównali z innym egzemplarzem i grało dobrze - to ewidentnie jest problem z Twoim egzemplarzem a nie płytą/nagraniem

2. Jak masz wejście USB sprawdź czy taki utwór z pen Drive też się odtwarza z przerwami. i wtedy reklamuj (chyba, że tu też jest jakiś zapis typu "spadaj kliencie")

3. Może jest coś takiego jak upgrade softu do tego radia?
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 11:45   #5
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Tak to niestety jest z otwartymi standardami. To samo mają kina domowe z kontenerem MKV i kodekiem X.264, to samo z mp3 i mp4. Jest zamknięty standard (DVD, CD, HSCD, BlueRay) - jest gwarancja 100% odtwarzalności, jest otwarty - nie ma żadnej gwarancji. Tutaj akurat nie dziwi mnie że tak napisali.

A rozwiązanie problemu Kristofora - przejedź jeszcze raz te mp3 zmieniając im np. bitrate - wtedy kodek przelicza wszystko od nowa, jest szansa że się to wyprostuje. Jak Ci się nie chce tego robić to weź tą samą muzykę z jakiegoś innego torrenta. Szkoda kruszyć kopii o to.

Oczywiście są urządzenia które czytają dosłownie "wszystko" - np PopcornHour do domu i Peying do samochodu - ale to najczystsza w formie chińszczyzna o możliwościach ograniczonych wyłącznie hardwarem



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 11:49   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

czy ten efekt rowniez pojawia sie na plytach audio?
sprobuj nagrac plytke z tymi samymi utworami (zrob zwyczajna kopie) ale na nosniku innej firmy.
jesli w innym takim samym radiootwarzaczu odtwarza poprawnie to moze byc rowniez problem czytnika, napedu, ale niekoniecznie... ja bym drazyl temat. najwazniejsze masz to zgloszone na papierze?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 14:10   #7
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Cytat:
Napisał fumfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile zapłaciłeś za przegląd jeżeli nie jest to tajemnicą ?
590zł z moim olejem (musiałem ich przekonać, by to przyjęli, bo najpierw stwierdzili, że na gwarancji nie przyjmują materiałów od klienta, bo nie gwarantują jakość usługi, no ale wyszło, że jestem "stałym klientem" i jakoś poszło)

Cytat:
Napisał wojtas2221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos to napisz jeszcze który to był serwis żeby zrobić im antyreklamę.
Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z ich usług i zawsze do nich oddaję swój samochód (wcześniej Focus przez jakieś 6 lat) - Lipski w Warszawie

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Skoro porównali z innym egzemplarzem i grało dobrze - to ewidentnie jest problem z Twoim egzemplarzem a nie płytą/nagraniem
Problem tak, ale nie wada, bo się zabezpieczyli w instrukcji obsługi. I poniekąd rozumiem serwis.

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejedź jeszcze raz te mp3 zmieniając im np. bitrate
Myślałem o tym, bo podejrzewam, że kwestia jest z jakąś niewyróbą w buforowaniu odczytu / szybkością odkodowania. Z tym, że jak ja sobie wyobrażę, że przejeżdżam wszystkie te moje kawałki na nowo... poddaję się. Mogę ewentualnie spróbować nagrać na inne CDR, innej firmy, może coś tu jest na rzeczy (choć niby co, wydaje mi się, że standard CDR jest usystematyzowany).

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ten efekt rowniez pojawia sie na plytach audio?
Nie. Jest to ewidentnie problem odczytu płyty CDR z plikami mp3.

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz to zgloszone na papierze?
W zleceniu przeglądu stało, więc w ich systemach jest. Samego zlecenia nie mam, bo zostało po wykonaniu usługi u nich.

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym drazyl temat
I będę, bo faktycznie tak jak Slartibartfast powiedział: skoro na jednym radiu działa, na drugim nie, to problem z radiem, a nie nośnikiem, więc wpis z instrukcji nie powinien być argumentem. Ale dopiero teraz o tym pomyślałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To mi aż tak nie przeszkadza, bo to jest tak, że słuchając całej płyty powiedzmy z 200 utworami, objaw mam na kilku. Ale mam i jest wtedy irytujący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie, że nagrywam takie piosenki, które szczególnie lubię słuchać przecież Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę drążył.

Ostatnio edytowane przez Kristoforos ; 03-06-2011 o 14:17
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 14:34   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

wazne zebys mial to na papierze ze zglaszales juz teraz, jesli bedzie sie poglebiac to wtedy uderzac... taka moja sugestia...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 14:57   #9
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zleceniu przeglądu stało, więc w ich systemach jest. Samego zlecenia nie mam, bo zostało po wykonaniu usługi u nich.
Właśnie to mnie u nich zastanawia. Nie ma się żadnego potwierdzenia. Dlaczego to zabierają? Rozumiem że trzeba pokazać żeby odebrać samochód ale dlaczego tego nie oddają . W Hondzie zostawiają na pamiątkę i mam datę stan licznik i co zgłaszane było.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 15:21   #10
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Po pierwszorocznym przeglądzie - zdziwko odnośnie Radia Sony CD

Zawsze możesz sobie zażyczyć kopię/ksero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.