Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2011, 09:34   #1
abra17
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Pszczyna
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 9
Question Silnik 1.4 - pali za dużo bezyny

Witam, parę miesięcy temu kopiłem sobie fusina 1.4 2004r z przebiegiem 70tys pojechałem po niego 420 km i ledwie udało mi się wrócić na jednym baku. Postanowiłem to sprawdzić według testów powinien mi palić 6.5 a nie 9 l/100km. Zabrałem się za układ dolotowy powietrza. wyczyściłem przepustnice i zobaczyłem płyn szlam zaraz za przepustnica wyczyściłem to na tyle ile umiałem wymieniłem tez filtr bo był w masakrycznym stanie. Nie wiele pomogło. Zauważalnym tez ze przy odkręcaniu korka baku zasysa mi powietrze czyli muszę mieć zatkana rurkę odpowietrznika z tego co wiem ma to wpływ na spalanie bo pompa więcej bierze benzyny i bardziej się meczy a gazy z odpowietrznika tez są wykorzystywane do spalania(nie wiem tylko czy w tym silniku). Co jeszcze może być przyczyna większego spalania? Jak poradzić sobie z odpowietrznikiem? jak wyczyścić cały układ dolotowy powietrza? Może jakiś reset komputera ? I jak by ktoś pytał nie mam ciężkiej nogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez abra17 ; 16-01-2011 o 20:46 Powód: Trafił do zsypu
abra17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 13:31   #2
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Pali za dużo bezyny 1.4

Strzelam: sonda lambda? Jedź na komputer albo do mechanika.
Jak Ci zasysa powietrze to lepiej zrób z tym coś, bo prędzej czy później może Ci pompka paliwa się uszkodzić, bo chyba takową ma w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 20:06   #3
cyberrmen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: FUSION
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Silnik 1.4 - pali za dużo bezyny

Zasysanie powietrza po odkrecaniu korka od baku to normalna rzecz - jest nawet wzmianka w instrukcji użytkownika o tym.
cyberrmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 15:11   #4
Hencel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Silnik 1.4 - pali za dużo bezyny

Zasysanie powietrza to normalna sprawa. U mnie też zasysa, a spalanie 6,5-7l/100km.
To coś innego.
Hencel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 14:19   #5
abra17
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Pszczyna
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Silnik 1.4 - pali za dużo bezyny

Przy Eco Drivingu pali 7,1.
abra17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 20:41   #6
mc gregor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik 1.4 - pali za dużo bezyny

witam panowie. dzis sprawdziłem ile pali mój fusion doznałem szoku 9,5l jazda mieszana max 90km/h poza miastem. sprawdziłem filtr powietrza był bardzo zabrudzony jakby z oleju. przewód idący z silnika do filtra powietrza był zabrudzony z oleju czy to może coś oznaczać. a może sonda lambda to będzie. zauważyłem ze ubywa mi płyn chłodniczy nie mam pojęcia gdzie ucieka. poziom oleju jest ciągle taki sam. co powinienem sprawdzić żeby mniej palił.
mc gregor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.