Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2010, 14:09   #1
wagus1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Zamość/Lublin
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Autoalarm - jest czy go nie ma?

Mam kilka pytan dotyczących autoalarmu w moim mondziakuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla ułatwienia jest to wersja GHiA.
Po kolei:
1.Jak kupowałem samochod dostałem komplet dwóch kluczyków, pierwszy kluczyk jest kluczykiem z diodą do podświetlania, zaś drugi kluczk ma co ciekawe w sobie jakiś układ podpięty do baterii. Po naciśnieciu tego drugiego kluczyka zaświeca się zielona dioda (raczej nie służy to do podświetlania bo marne z tego światło). Do kluczyków dostałem również mały kluczk, podobno do alarmu(oczywiscie do włączania i wyłączania) i tu zaczynaja sie schody. Wczoraj próbuję włożyć ten kluczyk(by włączyc alarm) do centralki która jest pod maska a kluczyk ten nie pasuje.. Nie idzie go wogole włożyć.. Sprzedawca dał mi kluczyk do alarmu hmm tylko dla szpanu? Dodam jeszcze że nigdy nie widziałem w tym aucie oznak alarmu tzn mrugania kierunków itp.. Do czego służy w tak razie ten kluczyk z zielona dioda?
2. Chciałbym sobie zamontowac otwieranie centralnego z pilota, może być też alarm, to musze kupic tylko centralkę do sterowania radiowego lub alarm? Jesli tak to jaką? Jak jest z montażem, wymagana jest wiedza na poziomie mgr inż. elektrotechniki czy zwykły laik który troche kabli już połączył da sobie radę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wagus1 ; 19-08-2010 o 14:19
wagus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 14:37   #2
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

Hm, pewnie byłoby pomocne w dochodzeniu gdybyś wrzucił fotki tych magicznych kluczyków, oraz centralki pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 14:50   #3
domink
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 1,8 16v SCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

Na słupkach środkowych wewnątrz pojazdu u góry powinny być okrągłe czujniki.Jeśli je masz to będzie alarm.A mruganie kierunków to nie tylko alarm.Ja mam centralny z pilota i przy otwieraniu i zamykaniu się zapalają.
domink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 14:52   #4
domink
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 1,8 16v SCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

Kolega davidcie ma rację fotki dużo by pomogły w stwierdzeniu co to kluczyk.Pozdrawiam.
domink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 15:02   #5
pawelinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: OSTROLEKA
Model: MONDEO estate
Silnik: 1.8 tdci titanium x
Rocznik: 2009
Postów: 96
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

czy masz podobna skrzynke?? ja dalem sie z tym na spokoj,nie mialem do kluczykow zadnego alrmu podpietego i nie chce mi sie z tym bawic

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
fiat 126p96tys ford orion 260tys mondeom mk2 270 tys vwpassat 280 tys
pawelinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 19:59   #6
wagus1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Zamość/Lublin
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

Skrzynka podobna lecz nie identyczna, zaraz dam zdjęcia kluczyków

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluczyk z Dioda i z tym układem w srodku

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluczyk do alarmu i ten z dioda do podswietlania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to podświetlenie tej małej diodki, w tym kluczyku jak sie go rozbierze jest jakis procesor i nie jest to nadajnik fal radiowych bo tam cewki nie widać. Może to od imobilajzera?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wagus1 ; 19-08-2010 o 20:14
wagus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 11:50   #7
rodzynek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2010
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

wrzuc jeszcze zdjecie tej centralki
rodzynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 15:14   #8
wagus1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Zamość/Lublin
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

A o to i centralka :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest alarm czy centralny bo juz nie wiem? I jak jest z montażem centralki do otwierania samochodu z pilota?
wagus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 15:16   #9
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

Hm, nie wygląda to fabrycznie. Centralka jest fabrycznie za schowkiem przed pasażerem (przynajmniej w Mk2). Masz jakieś napisy na tym pudełku? Jakaś firma, oznaczenia?
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2010, 20:00   #10
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: Autoalarm - jest czy go nie ma?

fabryczna centralka alarmu w MK1 jest również pod schowkiem, jak go wyciągniesz to go zobaczysz, łatwo też sprawdzić po klaksonie po lewej stronie pod wyściółką bagażnika pod karoserią jest sygnał od alarmu. Jeśli chcesz sprawdzić alarm przekręć kluczyk najpierw do końca w lewo przytrzymaj 2 sekundy i zamknij auto do końca w prawo, wtedy powinny mignąć kierunki. Jeśli masz Alarm z kluczyka to może być na podczerwień wtedy przy kluczyku z przodu jest dioda, jeśli chcesz ją sprawdzić użyj telefonu z aparatem, włącz aparat a diode skieruj na jego obiektyw, jak wciśniesz przycisk od pilota to podczerwoną wiązkę światła z diody ujrzysz na wyświetlaczu telefonu. Ja mam taki kluczyk dioda niby działa, ale centralka sama nadal nie odbiera, nie wiem co jest grane. Kupiłem dokładańca ( centralkę) Zamstera i wszystko ok. ale wtedy oryginalny alarm już się nie nadajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.