Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2018, 16:24   #1
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Wytracanie parafiny (powodem nieszczelność w przewodach ?)

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wracam chyba po roku od mojego ostatniego problemu i wracam z tym samym problemem, a mianowicie na szczycie moja ukochana parafinka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bede sie juz tutaj rozpisywal nad ty co juz slyszalem od mechaników itp na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile zwiedzilem stacji bo to na pewno chu....wa ropa, filtrow to z 5 stestowalem, nie wazne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sluchajcie w tym roku postanowilem sie zabezpieczyc na zime, dolalem do pelnego zbiornika "utwardzacz" czy jak to sie nazywa profesjonalnie, ten dodatek do ON na mrozy, (rope tankowalem na WATKEMIE) przyszedl mroz 14 stopni ford stal w garazu rano zachodze i co ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i w****ooo znowu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kochani moje pytanie brzmi, rozmawialem dzisiaj ze znajomym ze szwajcari i powiedzial mi ze mieli podobny problem raz u siebie z takim fordem i co sie okazalo, okazalo sie ze uklad paliwowy byl nieszczelny, gdzies po prostu uciekalo gdzie nie powinno zaczalem szukac tego u siebie, iii znalazlem !!! teraz pytanie do was, nie do konca sie na tym wszystkim znam, mechanikuje sobie sam troche bo chyba w mojej okolicy sa same debile w mechanice, skoro dla nich powodem jest filter, umiejscowienie filtra, jakosc ropy itp

zamieszczam zdjecia z zaznaczonymi elementami jakby ktoś mogl mi jakoś pomoc i naprowadzic na fachowe nazwy tych elementów, i ewentualnie jak mial podobny problem to jak do tego sie zabrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 18:35   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Wytracanie parafiny (powodem nieszczelność w przewodach ?)

Mi to bardziej na olej z dolotu wygląda. Jeśli ropa to już długi czas była nieszczelność bo masa syfu się przykleiła. Myślę że gdyby to była ropa wcześniej , jej smrodek w garażu byś czół. Wbij VIN i po schemacie może coś wykombinujesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 08:49   #3
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Wytracanie parafiny (powodem nieszczelność w przewodach ?)

kup płyn do mycia silników i sproboj to pędzelkiem zmyć i jak będziesz miał czysty silnik to może lepiej zlokalizujesz skąd cieknie.
Jak napisał kolega mi też to wygląda na nieszczelnych dolot.

Wysłane z mobilnego centrum zarządzania kryzysem.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 14:15   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Wytracanie parafiny (powodem nieszczelność w przewodach ?)

To olej z układu dolotowego, nie paliwo.
Czy jesteś pewien że problemem nieodpalania jest wytrącenie się parafiny?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.