Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2011, 18:54   #1
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie praca sinika na jałowym -słychać charakterystyczne "miałczenie"

start silnika od zimnego jest wzorowy po około 5min pracy zaczyna być słychać charakterystyczne ;miałczenie; wystarczy lekko dotknąć gaz i ustaje,dzwięk utrzymuje się do porządnego rozgrzania silnika później ustaje ale nie tak do końca,czy to aby norma że podczas rozgrzewania wydostają się jakieś dzwięki,dodam że nic nie rezonuje ani nie drga.

robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 10:00   #2
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: praca sinika na jałowym

Może koło dwumasowe? Nie chce Cię straszyć ale mi coś popiskiwało aż w końcu sprzęgło padło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 16:23   #3
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: praca sinika na jałowym

sprzęgło wydaje mi się,że jest ok nie ma róźnicy czy je wcisne czy nie,niema żadnych drgań na pedale ani stuków czy chrobotań,to po prostu wydobywa się z silnika
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 15:38   #4
piwko2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: okolice Ostrowa wlkp.
Model: Fiesta MK6 FL Senso
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: praca sinika na jałowym

Cytat:
Napisał robert2609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprzęgło wydaje mi się,że jest ok nie ma róźnicy czy je wcisne czy nie,niema żadnych drgań na pedale ani stuków czy chrobotań,to po prostu wydobywa się z silnika
Nagraj może jakiś filmik i będzie wiadomo o co dokładnie chodzi. Szczerze mówiąc to u mnie też chyba coś takiego występuje i nawet objawy są identyczne, oczywiście wszystko zależy od tego co masz na myśli pisząc "miałczenie".
piwko2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 19:20   #5
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: praca sinika na jałowym -słychać charakterystyczne "miałczenie"

ja też miewam podobne odgłosy, ale jak w ASO poprosiłem o sprawdzenie czy wszystko ok (powiedziałem że silnik dziwny dźwięk wydaje) to powiedzieli że wszystko gra.

A tak z innej beczki trochę, a propos tego co kolega emonkey napisał...
Czy w 1,4 TDCi jest dwumasa? Bo wiem że w identycznym HDi w Peugeocie nie ma. Więc i tu chyba być nie powinno...
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 18:25   #6
piwko2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: okolice Ostrowa wlkp.
Model: Fiesta MK6 FL Senso
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: praca sinika na jałowym -słychać charakterystyczne "miałczenie"

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja też miewam podobne odgłosy, ale jak w ASO poprosiłem o sprawdzenie czy wszystko ok (powiedziałem że silnik dziwny dźwięk wydaje) to powiedzieli że wszystko gra.

A tak z innej beczki trochę, a propos tego co kolega emonkey napisał...
Czy w 1,4 TDCi jest dwumasa? Bo wiem że w identycznym HDi w Peugeocie nie ma. Więc i tu chyba być nie powinno...
Szczerze to nie mam zielonego pojęcia, aczkolwiek nie wydaje mi się by nasze 1.4 TDCi miały taki "bajer". Jak to wywnioskować? Nie wiem jak u was, ale u mnie silnik przenosi na karoserie dosyć spore wibracje- oczywiście nie takie jak miało to miejsce w starej generacji wysokoprężnych jednostkach, ale jednak zdecydowanie bardziej czuć silnik od tych, które są wyposażone w dwumasowe koło zamachowe.
piwko2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.