Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2022, 14:54   #1
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Szarpanie silnika i ślady oleju z wydechu

Witam,

Ostatnio z niewiadomych powodów zaczął mi szarpać samochód podczas jazdy na pierwszym i drugim biegu. Sytuacja ma miejsce w momencie, gdy silnik jest zimny, później problem przestaje być odczuwalny.

Dodatkowo zauważyłem, że na końcu wydechu gromadzi mi się sporo czarnej mazi. Podejrzewam, że to olej, ale specjalistą nie jestem. Co to może być za przyczyna?

Co więcej, powtarzając trochę z mojego poprzedniego wpisu, mam drgania na pedale hamulca (bezustanne), a ostatnio doszły w nieregularnych odstępach czasu i sytuacjach silne bicia na kierownicy i pedale gazu (zazwyczaj przy prędkościach +100 km/h.

Gdzieś tu wyczytałem, że może być to spowodowane zużytymi poduszkami, przegrzanymi elementami dwumasy czy co tam jeszcze. Jeśli ktoś miał problem z tym, to prosiłbym o poradę. Nie wiem, czy zarówno zbieranie się mazi przy wydechu i drgania mogą być ze sobą połączone, ale sytuacja zdaje się pogarszać z każdym następnym tygodniem / miesiącem, co sprawia, że zaczynam obawiać się o stan mojego konta, gdy przyjdzie wymienić mi najdroższe elementy. Dopowiem, że obecnie mam nabite na liczniku 209 tys.


Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 23-04-2022 o 14:57
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.