Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2007, 21:09   #1
nubus
ford::average
 
Avatar nubus
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Police
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 167
Domyślnie Ciąg dalszy problemów z gazem focus 1.8 16v BRC sequent

witam!chlopy ile wasze foczki pala z taka instalacja gazowa, czy macie taki patent w momencie duzego przyspieszania na nizszych biegach przelancza mi na paliwo samoistnie wraca na gaz po chwili obroty około 5800.pali po miesci do 12 litrow, zadko zchodzac ponizej 11l. w trasie do 120k\h pali ok 10,6gazu a paliwa ok 7,1(trasa)gazownicy juz nie moga na mnie patrzec...mam zalozone pomarańczowe wtryski.zalozony tez jest lubryfikator....po 25tys km wypalilo mi zawor w glowicy wszystko zostalo zrobione i autko chodzi jak zegareczek(boje sie ze to bylo przez zle wyregulowany gaz)nie chcial bym znowu wywalac 800zl na ponowna naprawe , bo jazda na gazie wcale nie jest dla mnie tansza suma sumarum....panowie a moze jakis regulator brc na kompa do wlasnego uzytkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?pozdrawiam

nubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2007, 22:09   #2
Lokop
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2005
Skąd: Lubin,Haverhill
Postów: 59
Domyślnie

Jak na moje oko to spalanie w normie. Ujezdzalem 306 1,8 16V z seryjna orginalna instalacja peugetowska i palilo podobnie.
__________________
Ford Focus 2,0 zetec Ghia.
Vauxhal Vectra 2,0 ecotec GLS
Mercedes Sprinter 312
Bmw e30 320i+lpg blos
Daewoo Tico
Polonez Atu 1,6 mpi
Ford Fiesta 1,3 endura
Ford Mondeo 1,8 zetec
Fiat Cinquecento 900
Maluszek
Polonez Caro 1,6 GLE
FSO 1500
Lokop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2007, 10:35   #3
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Focus z sekwencją na trasie prawie 11l/100km to ma być w normie? Chyba sobie żartujesz. Mondeo na II generacji w 9 się spokojnie mieści.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2007, 16:47   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Focus z sekwencją na trasie prawie 11l/100km to ma być w normie?
normalnie to za duzo, ale jak ktos ma ciezka noge, to w normie.
Cytat:
Napisał nubus
w momencie duzego przyspieszania na nizszych biegach przelancza mi na paliwo samoistnie wraca na gaz po chwili obroty około 5800
napisz to samo, spokojnie, ze znakami interpukcyjnymi itp. nic nie mozna z tego zrozumiec.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 20:43   #5
tomasz256
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 03-09-2007
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie

w instrukcji STAG 300 pisze, że takie objawy są z powodu źle dobranego reduktora. Sprawdź czy moc na jaką masz dobrany reduktor jest odpowiednia.
Ja dopiero założyłem gaz, ale to akurat doczytałem. Nie wiedział tego gazownik i nie chciał mi wierzyć, że Tomasetto nie nadaje się do wszystkich aut. Zmusiłem go jednak do założenia reduktora większej mocy.
tomasz256 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 20:49   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

tomasetto do 2 litrówki to faktycznie za mało. Już lepszy zavoli.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 08:54   #7
arizona1981
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Postów: 2
Domyślnie

Witam mam mondeo 1,8 1998 rok założyłem STAGA 300 ładnie sie zbierał.
Jak wracałem z wakacji coś mi strzeliło w silniku i stracił moc jak daję w pedał to się dławi i tak samo na benzynie. Byłem na kompie, wymieniłem świece i wszystkie filtry, gazownik mówi że to przez świece muszą być motrocrafta platynowe, czy ktoś może mi pomóc.
arizona1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 22:01   #8
nubus
ford::average
 
Avatar nubus
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Police
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 167
Domyślnie

sory że po takim czasie ale czytałem słownik...nie no oczywiście zartuje.bylem u innego gazownika i po jego regulacji juz jest ok, nie przełancza mi sie na paliwo(w każdym zakresie obrotów)ale wynalazl cos jeszcze, a mianowicie zbyt duze podciśnienie w kolektorzel dolotowym(tak jakby silnik pracował cały czas np. z klimą)ale skąd to sie wzieło to sam nie wie...ustalilismy jednynie ze jak zagniemy rurke po lewej stronie ta co idzie to listwy wtrysków paliwa (czerwone złącza) to czujniek ciśnienia pokazuje normalne wartości.....po jego regulacji pali mi w mieście (chłodne dni) ok 11 max 11,6litra w trasie ok 10litrów. miastoi okey do zniesienia ale ta trasa .....troche mnie irytuje ponieważ przy podobnych prędkościach na paliwie pali cos koło 7litrów dodam ze jest to focus 3drzwi i jeździmy tylko we dwoje.Sam juz tego nie rozumiem...ale wzamian ciesze sie stylem prowadzenia tego samochodu a problem z gazem moze sie sam rozwiążeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrawiam
nubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.