Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2010, 21:01   #1
koszalek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ziębice
Model: Mondeo Turnier :)
Silnik: 1,8D Endura DE
Rocznik: 2000r
Postów: 22
Domyślnie Mondeo Mk2 1,8 TD , spadek mocy po nagrzaniu

temat wygląda tak do puki auto jest zimne idzie jak powinno lecz po nagrzaniu mocy brak choć turbina dmucha jak powinna v-max 140km/h.
efekt jest taki im bardziej nagrzany tym mocy mniej wprost proporcjonalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdy ostatnio było gorąco na trasie nagrzał się bardziej tak około 3/4 wskaźnika to szkoda mówić.
aha nie dymi, uszczelka pod głowica chyba ok bo brak jakich kolwiek oznak w zbiorniczku wyrównawczym, boster ok (robilem rok temu)

wiec może ktoś z braci fordowskiej coś może doradzić ?


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-08-2010 o 13:41
koszalek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 22:56   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Kolego, myślisz, że masz rakietę? Zerknij w dowód rejestracyjny, to cacko ponad 2kkg waży z pełnym ładunkiem, a pod maską ma tylko 90koników. A odnośnie samego silnika diesla, to im chłodniej, tym lepsze spalanie, czyli wyższa moc, ot zwyczajnie - więcej tlenu do spalenia ON.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 18:31   #3
koszalek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ziębice
Model: Mondeo Turnier :)
Silnik: 1,8D Endura DE
Rocznik: 2000r
Postów: 22
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

To jak kolega wytłumaczy to grzanie się auta?
A tak poza tym to jest mój drugi mundek w dieslu i już dawno temu zauważyłem że koni to on 200 nie ma
koszalek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 21:42   #4
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, myślisz, że masz rakietę? Zerknij w dowód rejestracyjny, to cacko ponad 2kkg waży z pełnym ładunkiem, a pod maską ma tylko 90koników. A odnośnie samego silnika diesla, to im chłodniej, tym lepsze spalanie, czyli wyższa moc, ot zwyczajnie - więcej tlenu do spalenia ON.
Pozdrawiam
ale na co dzień nie śmiga się chyba z pełnym ładunkiem prawda?? a jeżeli już jest załadowany na maxa, to niestety, idzie ledwo, ale idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 22:17   #5
koszalek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ziębice
Model: Mondeo Turnier :)
Silnik: 1,8D Endura DE
Rocznik: 2000r
Postów: 22
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Ostatnio edytowane przez koszalek1 ; 11-08-2010 o 22:22
koszalek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 22:18   #6
koszalek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ziębice
Model: Mondeo Turnier :)
Silnik: 1,8D Endura DE
Rocznik: 2000r
Postów: 22
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Wiem chyba jak mój ford jeździ na co dzień mam go od roku skoro pisze że się coś sknociło to może mam racje tak mówiąc(no i wcześniej miałem Mk I 1.8td).
A tak w ogóle to ja na co dzień jeżdżę z kempingiem i toną piachu w bagażniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszalek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 22:21   #7
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Cytat:
Napisał koszalek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem chyba jak mój ford jeździ na co dzień mam go od roku skoro pisze że się coś sknociło to może mam racje tak mówiąc(no i wcześniej miałem Mk I 1.8td).
A tak w ogóle to ja na co dzień jeżdżę z kempingiem i toną piachu w bagażniku http://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon10.gif
na kogo się obrażasz?? to jest forum więc nie licz że rozwiązanie problemu nastąpi tak chop siup. każdy kto coś ma do powiedzenia się wypowie i może dojdziemy w 100% co dolega Twojemu fordziowi. a jak nie chcesz pomocy forumowiczów, to od razu do mechanika i będzie po kłopocie. a jacy są mechanicy (nie obrażając tych prawdziwych) to chyba każdy wie.
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 22:34   #8
koszalek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Ziębice
Model: Mondeo Turnier :)
Silnik: 1,8D Endura DE
Rocznik: 2000r
Postów: 22
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Nie zauważyłem w mojej wypowiedzi nerwów a wypowiedzi typu tak jest to slaby silnik itp mnie rozśmieszają i świadczą o nie doczytaniu pytania.
A do mechanika pojechałem dopiero jak w pompie urwała mi się ośka w pompie bo tego sam nie zrobię.
koszalek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 00:11   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Koszałek1, doczytałem pytanie i chcę zapytać, ale boję się, że Cię zdenerwuję i narażę się na krytykę. Ale co tam, skoro nie zapytam, to wiedział nie będę. O co tak w ogóle Ci chodzi, o to, że silnik grzeje się bardziej niż kiedyś i wówczas słabnie, czy o to, że grzeje się dokładnie tak jak kiedyś, ale jak już się nagrzeje to jest słabszy niż kiedyś? Sprecyzuj w czym problem, bo nie bardzo mogę sie rozeznać.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 12:04   #10
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: 18.td i spadek mocy po nagrzaniu

Cytat:
Napisał koszalek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdy ostatnio było gorąco na trasie nagrzał się bardziej tak około 3/4 wskaźnika to szkoda mówić
A mnie zaciekawiło to 3/4 wskaźnika - u mnie staje na ok. 45% (włos przed połową) i ani drgnie dalej. Nie wiem jeszcze jak miałoby to mieć duży wpływ na moc, ale może ktoś wpadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.