Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2016, 08:04   #1
dzikirzeznik
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-01-2015
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Poprawna wymiana akumulatora i jaki wybrać

Witam.
Prawdopodobnie muszę wymienić akumulator w moim focusie mk3 1.6 tdci econetic. Czy mając system StartStop muszę wymienić aku w ASO czy moge to zrobic pod domem ? Czy rozprogramują mi się szyby, radio lub coś takiego ?

Czy CENTRA Start-Stop EFB CL752 12V 75Ah 730A będzie dobrym wyborem ?

Serdecznie pozdrawiam,
Michal.

dzikirzeznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 11:43   #2
regrom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Podłącz równolegle prosotownik do klem, albo drugi akumaltor tak żeby auto miało cały czas zasilanie, radio może się rozprogramować,
co do reszty się nie wypowiem bo nie wiem
regrom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 12:30   #3
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Ja w swoim odpinałem akumulator i radio się nie rozprogramowało, bo podobno w tych autach nie ma kodu który trzeba wpisać, tylko następuje porównanie kodów bezpośrednio przez jednostkę sterującą i jeśli są takie same to się radio uruchamia.
aha radio mam najzwyklejsze, może w sony jest inaczej
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 13:45   #4
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Wyciągasz aku wkładasz nowy. To nie jest statek kosmiczny tylko zwykłe auto. Odpinałem klemę nie raz także bez obaw.
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2016, 16:06   #5
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Do radia jak masz kod to nie ma sie czego bac. Ewentualnie to nastawy basów, wysokich i średnich tonów na nowo i jak miałeś jeszcze jakieś dodatkowe opcje uruchomione przy opdtwarzaniu muzyki z MP3 lub CD (np losowe wybieranie utworu) to trzeba bedzie pewnie ponownie to ustawić. Szyby programuje się w dosyć łatwy sposób. Otwierasz wszystkie, potem po kolei zamykasz i w maks. gornym połozeniu przytrzymujesz ok 3-5 sek. Potem jak masz fordowską opcję otwarcia wszystkich z pilota i zamknięcia to musisz otworzyc z pilota. Zamknąc ręcznie i tyle...U mnei działa, moze sa sZYbsze sposoby ale nic o tym nie iwme bo mam MK2 nie 3... Aku skoro jest dla systemu start/stop to powinno być ok. Ah troche niskie ale...W ogole co ludzi sklania do kupowania aut z tym ****ianym systemem, kóry tylko podraza koszt utrzymania pojazdu nic poza tym?
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 08:27   #6
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogole co ludzi sklania do kupowania aut z tym ****ianym systemem, kóry tylko podraza koszt utrzymania pojazdu nic poza tym?
Brak możliwości wyboru. To nie jest opcja do dokupienia a obowiązkowy gratis w niektórych wersjach silnikowych.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW
Gdybyś miał mk3 to wiedziałbyś, że tam nie ma kodu do radia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 19:28   #7
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Gdybym miał MK3 bym się chyba pochlastał z nieszczęścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 22:40   #8
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czyli długo pojeździsz tym mk2, bo każdy następny będzie miał więcej tych wątpliwych gadżetów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z powodu braku kodu do radia będziesz się chlastał z nieszczęścia? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2016, 12:39   #9
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

Kod do radia....to mi sprawiło problem tylko raz dawno temu, bo nie mogłem znaleźć, jak miałem jeszcze R75. Do Forda mam na takiej śmiesznej karcie, duży czytelny, niezniszczalny. Natomiast co do mniej lub bardziej zbędnych gadżetów...tak...to może być problem przy ew. wyborze kolejnego auta. Ale wiekszym będzie oferowana moc i rodzaj silnika z jakiego ona pochodzi. Cięzko mi bedzie przetrawić posiadanie jakiegoś brzęczka R4...o systemach typu start/stop nie wspominając...a to przecież dopiero początek. Wg. mnie juz MK3 ma tego trochę za dużo...do tego stylistyka, szczególnie wersji ST jest...powiedzmy, że dyskusyjna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2016, 21:49   #10
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Poprawna wymiana akumulatora oraz pomoc w wyborze.

W mk3 kodu do radia już nie ma i to jak mówią niektórzy ma swoje "zady i walety".
Co do stylistyki mk3 przd liftem bardzo mi się podoba, szczególnie w kolorze candy red. Mam takiego z silniczkiem od kosiary R3 z 125 HP i jestem mile zaskoczony. W testach niezawodności jest w ścisłej czołówce właśnie dzięki niezawodnemu silnikowi. Miałem wcześniej foke mk1 oraz mk2.
System start/stop zamierzam wyłączyć na stałe abym nie musiał (i tu wracając do głównego tematu) wymieniać już akumulatora aby system działał lub nie bez zbędnych (dziwnych) komunikatów.
Reszta gadżetów jest OK, a nawet się przydają.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.