Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2017, 23:45   #1
Kajeek
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-12-2016
Skąd: Chodzież
Model: Focus C-Max
Silnik: 1999
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Jaką instalację gazową wybrać?

Witam,
chcę zagazować mojego C-Maxa. Gazownik wybrany z kilku, których odwiedziłem, powiedział, że do C-Maxa to:

1. BRC - na podzespołach BRC

2. STAG - reduktor - Silver KME, wtryski - Baracudaa <- cena 400 zł mniej, niż BRC

I stąd mam do Was pytanie, którą instalację wrzucać?

Kajeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 23:54   #2
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Ja u siebie miesiąc temu zamontowałem Lovato. Tanio nie było, ale jestem zadowolony

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 05:38   #3
c-maxic
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2016
Model: Ford C-MAX 1.6B Lift
Silnik: 1.6 B
Rocznik: 2007/2008r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

STAG-4 QBOX Plus
barrakuda lub acw03
reduktor acr01
zbiornik 630x180
węże parker goodyear
demontaż kolektora do nawiertów
c-maxic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 12:58   #4
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Cytat:
Napisał c-maxic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
STAG-4 QBOX Plus
barrakuda lub acw03
reduktor acr01
zbiornik 630x180
węże parker goodyear
demontaż kolektora do nawiertów
Ja mam dokładnie to samo (z acw03), wszystko OK, poza lubryfikacją którą ostatnio wyłączyłem, bo powodowała problemy. Reduktor acr01 trafił mi się wadliwy bo miał usterkę która szybo się objawiła i mi go od razu wymieniono na nowy.

Bez lubryfikacji ten zestaw w zakładzie gdzie mi montowali we Wrocławiu kosztowałby 2400zł (z lubtrą 2750zł). Jako że już mam lubryfikację zamierzam włączać ją tylko na duże trasy autostradowe.
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 13:14   #5
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Cytat:
Napisał jackseg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako że już mam lubryfikację zamierzam włączać ją tylko na duże trasy autostradowe.
heheh - no to niezły fail, bo wtedy ona w zasadzie nie ma prawa działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 13:41   #6
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heheh - no to niezły fail, bo wtedy ona w zasadzie nie ma prawa działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyjaśnisz dlaczego wtedy właśnie nie?
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 13:52   #7
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

klasyczna "lubra" podciśnieniowa ( jak sama nazwa wskazuje ) działa na podciśnienie, które w przypadku silników benzynowych ( wyłączając valvetronic'ki i im podobne ) największe jest podczas hamowania silnikiem oraz na biegu jałowym.

Im większe otwarcie przepustnicy, tym mniejsze podciśnienie w kolektorze, a więc mniej ( lub wcale ) lubry zostaje zaciągnięte.

Jadąc autostradą powiedzmy te 140-150 km/h pedał gazu jest wychylony dość wyraźnie, a więc w zasadzie lubra wtedy nie jest dozowana.

Co innego ta bardziej "zaawansowana" ze sterowaniem elektronicznym i podawaniem na każdy cylinder osobno - w tej można wymusić dawkowanie, aczkolwiek ogólnie jest ona potrzebna jak świni siodło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 14:12   #8
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wyłączenie tego dziadostwa na stałe. Po tygodniu jazdy bez niej muszę powiedzieć że poprawiła się kultura pracy silnika, szczególnie widoczna na zimno, w pierwszych minutach i przestały falować obroty, które coraz bardziej mi doskwierały. Dla jasności przepustnicę na prośbę wyczyścili mi gazownicy, zmniejszyło do wahnięcia, ale nie do końca. Dobrze jest dopiero teraz bez lubry, która przydaje się bardziej w innych sferach życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 14:19   #9
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

A czyścili ją na aucie, czy zdemontowaną?

A co do wyłączania - zakrecasz "kurek" ale musi w butelce zostać trochę tego szuwaksu, inaczej może ciągnąć lewe powietrze.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 08:39   #10
jackseg
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaką instalację gazową wybrać?

Nie byłem przy tym więc trudno mi powiedzieć czy wyjmowali. Powiedzieli, że było sporo nagaru w środku. Po czyszczeniu była wyczuwalna duża poprawa. Teraz po odcięciu lubryfikacji też ładniej się zachowuje.
W zbiorniczku mam 1/3 oleju więc jest OK.

Nie wiem czy to kwestia tylko mojego silnika czy inne egzemplarze też tak mają. Pisałem o przydymianiu od lubryfikacji co było faktem. Ostatnio obserwuję i wącham moje spaliny tuż po odpaleniu na zimno: po około 10 sekundach przelatuje mały biały obłoczek i trochę czuć paliwo. Ustępuje po około 30 sekudach - spaliny stają się zupełnie przezroczyste. Włączona lubryfikacja sprawiała, że ten dymek był dużo intensywniejszy, niebiaskawy i dłużej się utrzymywał. Czy powiniem się tym martwić? Jestem 7 tys km po remoncie (pierścienie, uszczelniacze, głowica) i 3 tys po założeniu gazu.
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.