Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2013, 13:36   #1
robiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Wawa
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 29
Unhappy Czy on nie jest trochę tandenty?

Witam Kolegów,
Jakiś czas temu przymierzałem się do kupna nowego C-maxa. Sprawa niestety nie doszła do skutku i teraz zacząłem szukać kompaktu. Obejrzałem Focusa MK3 i w porównaniu do Golfa (co prawda droższego) mam mieszane uczucia. Czy nie uważacie, iż wnętrze foki MK3 wykonane jest dość odpustowo? Tak jakby do jego projektu przyłożyło rękę kilku projektantów i każdy dał z siebie wszystko...tylko nie wiadomo czy najlepsze. Np. plastik radioodbiornika to jakaś chińska podróbka, jedynie Sony wydaje się dobrze wykonane. Boczki drzwi jak się dotknie to twarde a dodatkowo spokojnie można je odciągnąć od blacharki drzwi..itd itp. Wiem, że Golf jest może i zachowawczy ale wersja VII jest przy Foce wzorem solidności i ergonomii. Fakt, iż ciągle się zastanawiam nad jego kupnem lecz argumentem jest jedynie cena, no i może lepszy (choć nie bardziej żwawy) silnik 150KM. Wiem, że moje wrażenia mogą być subiektywne, ale co do jakości trudno dyskutować. Swoją drogą to C-max wydaje się być dużo lepiej wykonany...robiw

robiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 14:43   #2
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Kwestia gustu, ja jestem pozytywnie zaskoczony wersją Titanium z pakietem Classic Sport. Wcześniej miałem Hondę Civic VIII i to był dopiero odpust, na dodatek fatalnie wykonany, a Focus o dziwo mnie zaskoczył pozytywnie, ale wersja Titanium niejako obowiązkowa.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 25-04-2013 o 14:56
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 22:45   #3
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

kupuj golfa!!! Jak ja bym chciał znów IV woła roboczego. Wszystko przemyślane, wykonane...a ford ?? tandeta, więcej nie będę pisał...do tego traci z sekundy na sekundę...

...a golfa zawsze sprzedasz za dobre pieniądze.


co jeszcze odkryłem w focusie kombi: lipne boczne oświetlenie bagażnika, porażka totalna w nocy.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 00:05   #4
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Siedziałem w C-Maxie i Focusie, nie zauważyłem żadnych różnic w jakości wykończenia. Może w C-Maxie się wyżej siedzi, to widać więcej szkła niż kokpitu i dlatego czujesz się inaczej?

"Odpustowość" wzornictwa to kwestia gustu, jak się poczyta opinie w internecie, to części się bardzo podoba, bo nowocześnie, a części w ogóle, bo naćpane błyskotkami. Obiektywnie mogę stwierdzić, że twardy plastik przy szybie to pomyłka, tam się czasem kładzie łokieć. Generalnie mam gdzieś miękkość plastików w różnych dziwnych miejscach o ile ich nie dotykam - auto ma być do jeżdżenia, nie do głaskania. Ale jeśli element, na którym często leży łapa jest chamsko plastikowy, to mnie to irytuje.

Mnie się wewnątrz bardziej podobała Megana III, choć na fotkach wygląda strasznie smutno.

Nie zauważyłem za to żadnych problemów z samym wykonaniem kokpitu - żeby coś skrzypiało, wyginało się dziwnie, klekotało, nie trzymało się. Materiały w niektórych miejscach powinny być lepsze, ale ich montaż jest OK. Na nasz rynek te auta składają, zdaje się, w Niemczech zresztą.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 06:22   #5
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiektywnie mogę stwierdzić, że twardy plastik przy szybie to pomyłka, tam się czasem kładzie łokieć. Generalnie mam gdzieś miękkość plastików w różnych dziwnych miejscach o ile ich nie dotykam - auto ma być do jeżdżenia, nie do głaskania. Ale jeśli element, na którym często leży łapa jest chamsko plastikowy, to mnie to irytuje.
Plastiki ogólnie są miękkie tam gdzie być takie powinny - na desce rozdzielczej, akurat ja kładę łokieć na podłokietniku, a nie przy szybie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupuj golfa!!! Jak ja bym chciał znów IV woła roboczego. Wszystko przemyślane, wykonane...a ford ?? tandeta, więcej nie będę pisał...do tego traci z sekundy na sekundę...

...a golfa zawsze sprzedasz za dobre pieniądze.
Szczególnie Golfik TSI sprzedaje się na pniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Golf jest jeszcze nudniejszy od W124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko dla konserwatystów....

Bump:
Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zauważyłem za to żadnych problemów z samym wykonaniem kokpitu - żeby coś skrzypiało, wyginało się dziwnie, klekotało, nie trzymało się. Materiały w niektórych miejscach powinny być lepsze, ale ich montaż jest OK. Na nasz rynek te auta składają, zdaje się, w Niemczech zresztą.
Ford gó... wort jest o nieeeeeeebo lepiej wykończony od ikony legendarnej niezawodności - Hondy Civic VIII gen. składanej przez chlejących partaczy w Anglii.....osobiście b. mnie to zdziwiło....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 19:26   #6
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Tak się składa że posiadam Mondeo mk4 w wershi Ghia oraz VW Polo 6R Highline i również podzielam zdanie kolegi robiw że jakość wykończenia bez porónania lepsza jest w VW. Polówka to auto dwie półki niżej pozycjonowane w porónaniu do Mondeo, ale ja osobiście stwierdzam że polówka deklasuje mondeo - różnica w materiałach wykończeniowych jest poprostu ogromna. Zaryzykuje stwierdzenie że Opel w obecnych (nowych) modelach ma nawet lepsze materiały wykończeniowy od Forda .

Bump:
Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się wewnątrz bardziej podobała Megana III
jeździłem pare razy meganką 3 i nową laguna i miałem bardzo pozytywne wrażenia co do wykończenia i estetyki, natomiast trochę za mało żebym porównywał je do innych
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 21:01   #7
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Dzisiaj siedziałem w Astrze 4 kombi jestem tego zdania że boczki Astra ma miękkie i wykończenie lepsze automatyczne haczyki w bagażniku, oparcie na tylnych siedzeniach podłokietnik,itp.Szczegóły ale istotne .Za 65tys Astra ma za te pieniądze auto klima, tempomat. światła do jazdy dziennej w lampach, itp. A ja za 65tysi mam manualną klimę , brak tempomatu , plastikowe boczki na drzwiach, dołożone ledy do jazdy dziennej.Nawet moja pierwsza foka miała miękkie boczki .Silniki w obu to 1,6PB 115 i FF 125km.
Jak bym miał jeszcze raz kupować to chyb nie FF3
Sorry ale fakty mówią same za siebie.

Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 26-04-2013 o 21:05
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 22:31   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Wszystko zależy w jaką wersję się wsiądzie.
Ostatnio miałem okazję podcza męskiego tygodnia czy jak to się nazywało w M1 posiedzenia sobie w kilku samochodach i na przykład.

Strasznie zawiodłem się na tak ubóstwianej u nas KIA Sportage. Z zewnątrz to to ładne, ale ilość miejsca z tyłu nad głową (mam 184cm wzrostu) i jakość plastików w środku to jakaś masakra totalna. Po samochodzie tych gabarytów spodziewałbym się więcej. Jeśli już tyle powietrza mam przed sobą pchać, to niech się chociaż z tyłu wygodnie siedzi.
Z drugiej strony pozostając przy KIAnkach, to strasznie pozytywnie zaskoczyła mnie KIA Carens. Wersja L czyli jeszcze nie najwyższa, ale obszycie (eko)skórą - ciężko stwierdzić w oparciach drzwiowych - miękkie podłokietniki, dużo ciekawych dodatków, schowków dwa razy tyle co w C-Maxie, praktycznie wszystkie rozwiązania z C-Maxa, które mi się podobają, ładnie wykończone to to i jakoś tak ładnie się prezentuje. Genialne w swojej prostocie pomysły jak ... podświetlenie przestrzeni bagażowej, które da się wyjąć i używać jak latarki (wbudowany akumulatorek ładowany z samochodu), oczywiście LED. Miejsca w środku w porównaniu do Sportage dwa razy tyle. Żadnych problemów z obijaniem się o sufit z tyłu.

Z autek wystawionych wtedy nawet fajnie wyglądało powiększone Renault Clio, Cytryna C5, DS5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Mini Country Man.
Do VW nie doszedłem, ale osobiście tą marką gardzę. To najsmutniejsze samochody kiedykolwiek produkowane. Całą grupą VW gardzę (może przez wspomnienia nie najlepszego zakupu poprzedniego samochodu).

Focusa3 z jazd próbnych wspominam całkiem dobrze, ale to Titanium było doposażone i z Soniakiem. Podzielam pogląd, że radio nie-Sony to porażka.
Grand C-Max też mi się spodobał. Mondeo w wersji IV i ostatniej odsłonie też bardzo mi się podoba. Nowa Kuga, nawet Fiesta. B-Max. Ogólnie fajne samochodziki.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 11:22   #9
robiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Wawa
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Panowie, ja np. już prawie kupiłem Astrę IV z silnikiem 1.4T 140KM. Prawie, bo cenę dostałem super za wersje Cosmo 62tys. (zresztą za FF3 Editiona z pakietem GoldX jak się postaracie to niewiele więcej)....tyle, że jak się nią przejechałem....to PORAŻKA! To auto nie jeździ! Inżynierowie z Opla dali dupy na maksa. 1460kg wagi!? Gdzie to turbo?! W silniku od wycieraczek? Generalnie moja Meriva z silnikiem atmosferycznym 1.6 102KM pomyka lepiej - wrażenie subiektywne, ale poparte przez moich dwóch kumpli, którzy jeździli oboma autami. Astra, fakt, w środku wykonana zajefajnie i bije na głowę FF3 (ale tylko designem a nie jakością)...ale, sorry, to auto dla dziadków! Nawet nie chcę wiedzieć jak musi jeździć wersja 90KM!!! Co do FF3 to:

- mogli tak nie udziwniać tylnych świateł, poza tym ok,
- twardy plastik na boczkach to porażka,
- radio inne niż Sony to masakra jeśli chodzi o wygląd i wykonanie,
- nie sprawia wrażenia solidności to wnętrze.

I OK, można iść w zaparte, ale każdego który twierdzi inaczej, zapraszam do obejrzenia nowego Golfa VII generacji. Proste, ale wysmakowane i bardzo nowoczesne wnętrze, doskonałe materiały sprawiające wrażenie klasy wyższej, pancerna wręcz konstrukcja np. wewnętrznych uchwytów drzwi - jak by było zrobione z metalu, doskonałe audio Composition Colour, bi-ksenony za 1300zł!, lepiej się zbiera z tym TSI 1.4 140KM niż FF3. Na minus tylko stylistyka i....cena! Ford pozwala na duże, naprawdę duże upusty, sięgające kilkunasty tys. zł. VW daje maks 4tys. i choć cena wyjściowa aut taka sama, FF3 wychodzi 12tys. tańszy! Czy tyle będzie tańszy przy odsprzedaży, wątpię! Robert
robiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 12:33   #10
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Czy on nie jest trochę tandenty?

Rozważałem Astrę GTC, ale jak przejechałem się 1.6 Turbo 180 KM zrezygnowałem - jechała słabiuteńko na tą moc - potężna masa - 1512 kg !!!! zabija to auto !!! Jechałem też Scirocco 1.4 TSI 160 KM i subiektywnie jak dla mnie było gorzej niż Foką 1.6 150 KM, być może ogromne 18-stki 235/40 R18 muliły nieco w VW, ale nie było takiej reakcji na gaz jak w Foce. Fokę w wersji Titanium osobiście uważam za dobrze wykonany kompakt z całkiem dobrym radiem Sony. Pakiet Classic Sport - ładniejsze progi, gałka biegów alu+skóra + ręczny kryty skórą i pedały alu nadają moim zdaniem już posmak premium. Wnętrze sprawia wrażenie solidności, nic nie skrzypi, wszystko jest spasowane dobrze, a tam gdzie oczy uciekają najczęściej są dobre, miękkie plastiki, gumowane schowki, uchwyty na napoje itd. Wszystko zależy jak mamy doposażoną Fokę. Niskie wersje są trochę plebejskie. Nowy Golf jest odchudzony o 100 kg, ale jednak TSI miały ogromne wpadki, poza tym mi akurat przeszkadza jego taka zwyczajność, oklepany, przewidywalny styl w każdej generacji. Bardziej brało mnie Scirocco, ale wybrałem Fokę 182 KM i nie żałuję - jeździ tak jak tego oczekiwałem, jak będzie niezawodne to niebezpiecznie zbliża się do ideału w klasie kompakt - bo nie pali niewiadomo ile, a jest cichutkie, dynamiczne, elastyczne i komfortowe.....przyjemność jazdy jest naprawdę spora....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 27-04-2013 o 12:44
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.