Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2014, 19:39   #1
Redzio
ford::beginner
 
Avatar Redzio
 
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Arrow Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Witam. Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa mk1 z roku 2004 z silnikiem 1.8 TDCI. Przy zakupie autka widoczny był jeden problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Metaliczne stuki przy odpalaniu. Uczciwy sprzedawca powiedział, że jest to wina słynnej w tdci dwumasy. Niezwłocznie po kupnie autka pojechałem do Luk Polska i zakupiłem komplet koło dwumasowe zacisk itp. I tu pojawił się problem, że sam nie dałbym rady tego zrobić to oddałem auto do znajomego mechanika, który za 100 złotych zadeklarował się wymienić wadliwy sprzęt. Po niecałych 2 dniach odebrałem moją Foczkę. Lecz przy odbieraniu autka mechanik powiedział, że trzęsie budą przy przyśpieszaniu. Rzeczywiście trzęsie. Czytałem o tym byłem u niego i on i ludzie mówią, że jest to półoś. Ale przed wydaniem kolejnych pieniędzy zapytałem innego mechanika jak to, że było sprawne i nagle nie jest. Powiedział on, że półoś może być źle założona? Jest w ogóle taka możliwość? Ale okazało się również, że metaliczne stuki nie ustały. Wcześniej było bicie w pedał sprzęgła, metaliczny stuk przy gaszeniu teraz nie ma pozostało odpalanie mechanicy mówią, że jest to wina rozrusznika(kręci za długo). Przepraszam za opisanie całej historii ale wydaje mi się, że tak jest lepiej. Dziękuję za ewentualną pomoc

Redzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 22:10   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Dostałeś do ręki fakturę za usługę i wymienione części ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 06:40   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Kiedyś to samochody naprawiali w warsztatach , a teraz to psują ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 08:40   #4
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Mój kumpel ma podobny problem. Przed wymianą dwumasy było ok, po wymianie trzęsie pod czas przyśpieszania jednak już stwierdziliśmy że rozpadł się przegub wewnętrzny po lewej stronie. Prawdopodobnie był strzelony wcześniej a pod czas wymiany dwumasy rozpadł się mechanikowi, który rzecz jasna nic o sprawie nie powiedział tylko zrzucił winę na "przeciągnięte" półośki cokolwiek to znaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aaaa co więcej mogę dodać, przegub został dobity przez pękniętą osłonę, którą mechanik zawinął taśma izolacyjną...

Ostatnio edytowane przez SEGE ; 29-05-2014 o 08:48
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 09:26   #5
Redzio
ford::beginner
 
Avatar Redzio
 
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Więc w odpowiedzi. Nie dostałem faktury ponieważ jest to mechanik mietek więc zdziwił mnie paragonem za usługę którą podbił pieczątką w książce serwisowej.

Co do psucia aut w warsztatach. Byłem ostatnio z ojcem u gumiarza który to sprawdzał opony w tirze. Po dłuższej rozmowie dowiedzieliśmy się, że żeby zawód się robił prawie wszyscy gumiarze itp. wyrzucają na drogi przedmioty które uszkadzają nasze opony jak sam powiedział "Każdy orze jak może".

A co do mojej Foczki to mam półoś do wymiany tylko którą? Wie ktoś może jak zdiagnozować która półoś siedzi. Może lepiej obie wymienić? Wiem już jedno pojadę tym razem do LUK Polska tam zrobią to drożej ale pewną ręką i z gwarancją.
Pozostaje problem rozrusznika? dźwięk ten raz jest raz nie ma.
Redzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 09:37   #6
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

A po co chcesz półoś wymieniać? Wystarczy przegub zewnętrzny i jak znam życie po stronie kierowcy
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 09:47   #7
Redzio
ford::beginner
 
Avatar Redzio
 
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Tak słyszałem o tym, że mogę wymienić przegub i krzyżaka i będzie po sprawie. Lecz bardziej przekonany jestem do wymiany całości. Wiesz może jak zdiagnozować która oś go boli?
Redzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 10:19   #8
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Myślę że problem leży w samym trójpalcu, koszt ok 90zł.

Do sprawdzenia musisz wejść pod auto, złapać za półoś i poruszać góra dół bądź obracać półosią w prawo/lewo, oczywiście koło podniesione do góry, najlepiej przytrzymaj kielich w ręką. Duży skok świadczy o zużyciu. Stawiam na lewą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 10:24   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał SEGE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po co chcesz półoś wymieniać? Wystarczy przegub zewnętrzny i jak znam życie po stronie kierowcy
Wewnętrzny. Chyba częściej pada lewy, krótki. Prawy jest podparty na łożysku.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 10:51   #10
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Trzęsie budą przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wewnętrzny. Chyba częściej pada lewy, krótki. Prawy jest podparty na łożysku.
Pomyłka, oczywiście chodziło o wewnetrzny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus i , koło zamachowe , rozrusznik , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.