Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2015, 17:02   #1
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Luz wału napędowego

Witajcie, niedawno oddałem swój most do regeneracji. Prosiłem aby zlikwidowali luz który miałem. Podobno wymienili wszystkie łożyska i zrobili wszystko na cacy.
Faktycznie luz jest mniejszy ale czy nadal nie za duży ?

Przed regeneracją (na luzie oczywiście) wałem można było obrócić o ok 45 stopni. Obecnie można nim obrócić o 30 stopni. Czy to normalne ?

Mógłby ktoś sprawdzić jak to u niego wygląda i dać znać czy taki luz na wale to normalne ?
Wykluczam krzyżak itd. gdyż kręcę flanszą na moście tylnym.

Pozdrawiam
B.J

bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:08   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: Luz wału napędowego

Auto ma swoje lata i luz w moście powstaje w kilku miejscach. Jedne są regulowalne, inne nie.
Praktycznie regulować można luz międzyzębny przekładni głównej.
Ale luz na satelitach i ich krzyżaku oraz na wielowpustach półosi, jeżeli są wypracowane - już nie. Wymiana łożysk - jeżeli nie hałasowały - nie ma sensu, to nie zmieni luzu całkowitego pomiędzy wałkiem atakującym i piastami.

Masz most Timken, gdzie bardzo łatwo wyjmuje się całą przekładnię główną (tzw. główkę) i można ją wymienić na inną lub majstrować przy niej na stole. Z tego co słyszałem, główka z późniejszego, szerszego mostu pasuje do twojego.
Ale musisz mieć świadomość, że wymiana na inną używkę nie daje żadnej gwarancji poprawy, a nawet może być gorzej - bo dlaczego by nie?...

Miałem taki most jak ty, także z dużym luzem, ale najważniejsze dla mnie było, że nie hałasował.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-04-2015 o 20:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:40   #3
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Luz wału napędowego

No tak jak pisałem,
Most obecnie jest po regeneracji - bo zaczął już lekko hałasować.
Obecnie cisza.

Historia wygląda tak że chciałem wymienić samą główkę i takową zakupiłem.
Główka mostu była kalkowana i wyglądała na dobrą.

Główka mostu została wykręcona, nowa (używana/inna) wkręcona -> i okazało się że półosie nie pasują.

Zdaje się że sama główka pasuje jednak nie można dostać półosi do wąskiego mostu i nowszej główki. (nowszy transit ma nieco większy rozstaw).

Nie chciałem kombinować z półosiami - więc zaniosłem stary(oryginalny) most do specjalistów od mostów.
Odebrałem most (zostawiłem worek pieniędzy) i dostałem gwarancję na 6 miesięcy - na most który zregenerowali (główkę mostu).

Tyle że myślałem że luz na wale będzie minimalny.
Kiedyś miałem opla omegę i tam luz był minimalny (możę milimetr przesunięcia) więc pytam czy w transicie taki luz to norma czy mam jechać do specjalistów z reklamacją.
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:59   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: Luz wału napędowego

Cytat:
Napisał bluebit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle że myślałem że luz na wale będzie minimalny.
Ja zmieniałem ustawienie koła talerzowego przekładni (bo też lekko zaczęła hałasować) i w sumie efekt był podobny jak teraz u ciebie.
Moim zdaniem trzeba by wymienić wszystko na nowe - satelity, krzyżak, koszyk, półosie.
Nierealne...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-04-2015 o 21:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 21:01   #5
bluebit
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: nugget
Silnik: 2.5d
Rocznik: 91
Postów: 50
Domyślnie Odp: Luz wału napędowego

Czyli podsumowując -> jeździć i nie przejmować się - ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ok, nie przeszkadza mi to zbytnio - tyle że myślałem ze po regeneracji dyfru będzie pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
bluebit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 21:16   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: Luz wału napędowego

Jeszcze dopiszę:
jeżeli w tej późniejszej główce w koszyku satelitów jest mniejszy luz, to można przełożyć satelity i krzyżak, mają ten sam nr. Stare muszą pozostać tylko koła zębate w koszyku z wielowpustem dla półosi (to one są przyczyną tego, że nie pasują stare półosie do nowej główki). Może to coś da...
(lub przełożyć całą główkę jeżeli przekładnia wyje, ale zostawić w koszyku stare koła zębate z wielowpustem pod półosie).

Porównaj:

Mk3: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mk4: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-04-2015 o 09:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.