Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2012, 17:06   #1
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Angry Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Witam.

Od kilku dni drażni mnie mały problem. Zaczęło się od dużego mrozu(-10*C, uroki mieszkania na wsi ;P), odpaliłem auto, przejechałem kilka km i na dziurach, podczas bujania autem, dało się słyszeć klikanie, dźwięk podobny do tego kierunkowskazów. Pierwszą myślą były bezpieczniki, sprawdzone i to nie one, bo problem nadal jest. Nie dzieje się to codziennie, tylko podczas dużych chłodów, gdy temperatura powietrza spada znacznie poniżej kilku stopni. Gdy silnik się nagrzeje do temperatury roboczej jest już cisza, nie pojawia się nawet po kilkukrotnym, dłuższym lub krótszym postoju auta. Byłem z tym u mechanika, ale na sucho on nie jest w stanie nic stwierdzić, a moja złośliwa bestia nie miała zamiaru cykać, gdy mechanik jechał ze mną, więc pupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W weekend, o ile pogoda dopisze, sam spróbuję znaleźć przyczynę, proszę jednak koledzy o jakiekolwiek sugestie, co i gdzie sprawdzać.

Z autem nic się nie dzieje i wszystko chodzi cacy jak zawsze, jednak to klikanie mnie wkurza i chciałbym się tego pozbyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 07:15   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,533
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Witam
A czy przypadkiem nie miałeś włączonych wycieraczek w trybie okresowym => przekaźnik od wycieraczek może włączać wycieraczki i np. to słychać

Ew. czy nie używałeś podgrzewanej szyby - moze przekaźnik grzania szyb

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 10:42   #3
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Wycieraczki nie były wtedy włączone, grzanie szyby też nie. Właściwie, poza klimatyzacją, radiem i światłami , nic nie było używane.
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 20:45   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

gdzie dokladnie klika mozesz stwierdzic ? w kabinie czy pod maska ? moze plastkik jakis namarza i przy mrozie podczas naprezen klika.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 10:38   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Właśnie nie potrafię tego jednoznacznie stwierdzić.. Słychać to na desce rozdzielczej, w okolicy zegarów, ale równie dobrze może ten dźwięk dochodzić gdzieś spod maski. Musiałbym kogoś pp wertepach w komorze silnika przewieźć, bo bez dziur i na postoju tego nie słychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz jest ciepło i nic nie klika, nie zapowiadają też mrozów, więc znów stoję w miejscu.
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:09   #6
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

ja stawiam na jakies niespasowanie plstiku w kabinie. Przy mrozie sztywnieje wszystko i twardnieje. Niestety fizyki nie oszuka choc jak by dokladnie namierzyl te miejsce to cos mozna bylo by pokombinowac.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:41   #7
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Będę próbował określić dokładne miejsce, bo strasznie mnie wkurza to cykanie. Jak nie złośliwość samochodu, to pogody, nagle postanowiło być ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 16:38   #8
szczur_1986
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: Łańcut
Model: fokus
Silnik: 1,8tddi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

mam cos podobnego tez w okolicy zegarów kliknie raz na 100 km wiec sie nie przejmuje ,w escorcie jak mialem takie klikanie to okazalo sie ze cos z linka kilometrów bylo nie tak bo jak wyzerowalem licznik to ustalo . A w foce niestety nie moge stwierdzic co to
szczur_1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2012, 23:58   #9
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Gdzie szukać usterki ? Dziwne klikanie w kabinie, od strony kierowcy.

Dzisiaj w nocy zauważyłem, że nie działa mi podświetlenie tablicy rejestracyjnej, czy to cykanie może mieć z tym związek ? Nie wiem od kiedy nie mam podswietlenia, nie mam też pojęcia czy to przepalone żarówki, czy spalony bezpiecznik, za późno i zimno było,żeby to sprawdzić, a czas na diagnozę będę mieć dopiero jutro po pracy.
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.