Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2015, 23:40   #1
randylahey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TCDi
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Mrygająca kontrolka świec żarowych - auto nie odpala

Witam,

ze względu na specyficzną sytuację postanowiłem założyć nowy temat. Forda mam już 1,5 roku i do tej pory nic poważnego z nim się nie działo. Najłatwiej będzie jeżeli opiszę dzisiejsze wydarzenia w punktach:

1. Wymiana żarówki tylnego światła i bezpiecznika.
2. Ruszenie w trasę
3. Po 10 min. krótki postój, z wyłączeniem silnika
4. Po 100 km znowu gaszę silnik, tym razem na ok. pól godz.
5. Po przejechaniu ok. 2km (może i wcześniej) zaczęła mrygać kontrolka świec żarowych.
6. Zjechałem na bok, wyłączyłem silnik żeby sprawdzić co to może być.
7. Odpalił na chwilę i zgasł całkowicie.

Wziąłem go na lawetę do warsztatu. Tam powiedzieli mi, że komputer wskazuje na uszkodzoną pompę. Gdzieś wyczytałem, że problem może być ze zwarciem w kablach, przez co komputer mógł zapisać błędne dane o pompie. Myślę, że mechanicy mogli chcieć mnie oskubać, bo wymiana takich rzeczy, jak wiadomo, nie jest tania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pytanie czy ta opcja ze zwarciem jest w ogóle możliwa?

randylahey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 05:44   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

W tak leciwym aucie, to wszystko jest możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdź, może akurat będziesz miał szczęście i problem jest tylko w kablach/wtyczce, ale najbardziej prawdopodobna wersja jest niestety mało optymistyczna. Przy tej usterce często jest tak, że jedziesz, zostawiasz auto pod marketem, wracasz i już nie odpalasz. A wtedy laweta i rozpacz w warsztacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. być może sterownik pompy powiedział "papa".

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2015, 13:36   #3
vit
ford::amateur
 
Imię: vit
Zarejestrowany: 25-03-2014
Skąd: BB
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mrygająca kontrolka świec żarowych - auto nie odpala

U mnie też mrugała kontrolka świec żarowych, ale objawy nieco inne. Silnik gasł w momencie wysprzęglania i zaczynała mrugać kontrolka. Był potem problem z odpaleniem samochodu. Mechanik na telefon polecił mi "zresetować" samochód - odpięcie akumulatora. Po takiej operacji odpalał i jechał dalej. Problemem okazał się czujnik obrotów wałka rozrządu.
Działo się to w Focus MK1 1.8TDCI 2003

takie cudo
http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...96c3194f22.jpg
vit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 11:04   #4
randylahey
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TCDi
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mrygająca kontrolka świec żarowych - auto nie odpala

Dzięki za odpowiedzi. Dodam, że we Wrocławiu trafiłem do zakładu mechanicznego o nazwie Auto-Renoma Piotr Wasik.

Cytat:
Myślę, że mechanicy mogli chcieć mnie oskubać, bo wymiana takich rzeczy, jak wiadomo, nie jest tania
Moje obawy okazały się prawdziwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tato doradził mi, żebym ściągnął auto do miejsca zamieszkania (ponad 100 km). Na miejscu wyszło, że problemem był jedynie ułamany plastik w filtrze paliwa. W pierwszym warsztacie zapłaciłbym pewnie kilka tys. złotych. Także nie polecam Auto-Renoma Wrocław. Już na starcie zapowiedzieli, że wyciągnięcie pompy to koszt 300 zł. A sama naprawa miała potrwać ok. 4 dni.
randylahey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.