Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2009, 08:55   #1
adamus128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: Dolnośląskie
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie problem z klimatyzacją

Witam, jak w temacie mam problem z klimatyzacją.Przekopałem wszystkie tematy na forum i nie znalazłem rozwiązania.Klimatyzacja nabita szczelna,kontrolka od klimy się zapala wentylator startuje,tarcza sprzęgła sprężarki startuje na jakieś 2 sekundy i staje na jakieś 5 sekund(tak jak by chciało wystartować a nie mogło) i tak w kółko-załącza i staje,a klima nie chłodzi lub chłodzi bardzo słabo.

Sprawdziłem bezpiecznik i przekaźnik o którym czytałem na forum, i wydaje mi się że sprzęgło chodzi w rytm tego przekaźnika- bo on tak miarowo cyka.Próbowałem też zewrzeć te większe styki przy gnieździe przekaźnika tak jak gdzieś czytałem,ale sprzęgło zachowuje się tak samo jak z podłączonym przekaźnikiem,tyle że są mniejsze odstępy między załączaniem się sprzęgła sprężarki.

Czy to może być wina tej podkładki o której gdzieś na forum czytałem?

Jeśli ktoś ma pomysł jak się z tym uporać to będę bardzo wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez adamus128 ; 23-08-2009 o 10:45
adamus128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2009, 21:44   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

Witam,
tak jak już pewnie gdzieś na forum czytałeś moje wypociny na temat klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masz objawy dokładnie takie jak u mnie były. Na początek ściągnij tarczę sprzęgła z koła pasowego i wyciągnij podkładkę w celu zmniejszenia szczeliny między kołem sprężarki a tarcza sprzęgła. Jeśli już podkładki nie ma i dalej tak się zachowuje to pozostaje kwestia elektromagnesu który przyciąga sprzęgiełko. Na początek podkładka. Im bardziej rozgrzana sprężarka tym mniejszą skuteczność ma elektromagnes przy dużej szczelinie. U mnie po wyciągnięciu podkładki śmiga już dwa lata bez najmniejszego problemu.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 07:09   #3
adamus128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: Dolnośląskie
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

Tak myślałem że będę musiał to zrobić.Zaglądałem tam wczoraj ale tam jest tragiczne dojście,myślałem że jak zdejmę tą osłonę plastikową za kołem to będę miał to sprzęgło na wierzchu.Tam nie ma miejsca żeby wykonać jakiś ruch kluczem.

Możesz mi podpowiedzieć jak to zrobiłeś u siebie, bo nie bardzo mam pomysł jak się do tego zabrać, i ile tam jest śrub do odkręcenia?,a i nic mi się tam nie rozsypie jak to porozkręcam?
adamus128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 09:18   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

ja bym jeszcze najpierw zmostkowal de ICE, bo wyglada ze to on rozlacza klime.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 10:24   #5
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

idzie to zrobić bez wyciągania sprężarki. Jedna tylko śrubka centralnie na środku jak dobrze pamiętam klucz 8mm dojście faktycznie kiepskie ale mi się nawet udało na trasie to zrobić bo mi się sprzęgło odkręciło i musiałem jakoś to skręcić. Więc się da. Nic się nie rozsypie jak odkręcisz tarcze sprzęgła to jest kawał stali z trzema małymi amortyzatorkami gumowymi i tyle.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 18:02   #6
adamus128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: Dolnośląskie
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

a gdzie znajde de ICE,i jak ma to zmstkowac?
adamus128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 21:16   #7
adamus128
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: Dolnośląskie
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: problem z klimatyzacją

Więc problem rozwiązany,klima chłodzi że aż miło.

Dobrze że nie zacząłem się dobierać do sprężarki,ani do żadnych innych przekaźników.
Niestety brakowało czynnika( było tylko 140 gram zamiast 740,i dlatego sprężarka się nie załączała.Koszt nabicia 150zł.
Pisząc ten post byłem pewien że czynnik jest bo nabijałem klimę nie cały rok temu,a naciskając zawór od klimatyzację było takie ciśnienie że głowę chciało urwać.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to że maszyna pokazuje że układ jest szczelny,mechanik sprawdzał tez ultrafioletem i nic nie znalazł,więc gdzie się podział gaz z przed roku?
Pozostawię to bez komentarza,a tamten warsztat będę omijał z daleka.

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, i tak moja mała rada zanim zaczniecie grzebać przy klimie pojedzcie najpierw sprawdzić czy macie gaz w klimie,nawet jeśli wydaje się wam że on tam jest.

Pozdrawiam.
adamus128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.