Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2009, 16:50   #1
leszek 007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Wroclaw
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 17
Domyślnie Problem z ogrzewaniem.

Witam. Mam Forda Galaxy 1999 1.9TDI Mam parę problemów z tym samochodem. Pierwszy to po uruchomieniu startera dwa razy miga mi kontrolka ciśnienia oleju. Nie wiem czy to problem. Mozę tak ma być. Kolejny to niesprawna klimatyzacja. po uzupełnieniu gazem, działała trzy dni. Po czym gaz uciekł. Tablica wskaźników jest lekko ciemna? spalone żarówki ,czy może urok tego auta. I ostatni problem. ważny na czasie ze względu na panującą aurę za oknem. Chodzi o ogrzewanie. silnik łapie temperaturę (85-90) po przejechaniu 7-10 km Czasowo około 15 min. Wydaje mi się ze jest to trochę za długi czas nagrzewania silnika. Po takim czasie wieje dopiero cieple powietrze. Jak już się zagrzeje. To później trzyma temp. i jest w porządku. Mozę ktoś pomorze i wie na czym problem polega. Dziękuje.


Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 13:44
leszek 007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 17:47   #2
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: Problem z ogrzewaniem.

Jeżeli chodzi o klimatyzację to najprawdopodobniejszym miejscem ubytku środka chłodniczego jest tzw. skraplacz (osuszacz). Niestety w naszych autach został on umieszczony w felernym miejscu i pod wpływem działania wszystkiego czym zarzucany jest przez koło, ulega szybkiemu przerdzewieniu. Zobaczysz go za prawym przednim kołem kładąc się pod auto (metalowa okrągła puszka wielkości dwóch dłoni, do której doprowadzone są dwie rurki). Dziwne, że w serwisie klimatyzacji nie sprawdzili szczelności układu przed jego napełnieniem. Ale wiadome, że mogą być jeszcze inne powody ubytku.
Jeżeli chodzi o temperaturę silnika to te auta tak mają, sugerując się Twoim opisem, wszystko jest OK, jedynie sprawdź działanie dogrzewacza.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 20:28   #3
leszek 007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Wroclaw
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z ogrzewaniem.

A co to jest ten dogrzewacz? Czy chodzi o ta rurkę po lewej stronie? Włączyłem dzisiaj silnik. Grzał sie na wolnych obrotach około 10 min. i złapał temperaturę około 50 stopni. Leciało letnie powietrze. Po czym włączyłem grzanie tylu, temperatura spadła natychmiast na wskaźniku, ale cieple powietrze leciało również na tyle. Ta rurka pod spodem tez robiła się ciepła. Tylko nurtuje mnie jedno dlaczego to tak długo trwa. Ale jeżeli u Ciebie jest tak samo to podejrzewam, ze taki jest urok tego auta. A co z kontrolka ciśnienia oleju,czy po starcie tez miga Ci dwa razy. Jeszcze jedno co mnie nurtuje to, ze po starcie silnika- rzecholi mi pasek.Tłucze jak zawory w dieslu. Podejrzewam, ze jest za mocno naciągnięty. Albo za krotki i napinacz szwankuje. trwa to chwile, a później się stabilizuje i jest w porządku. jakby się rozgrzał i rozciagnol. Po wyłączeniu motoru. trochę trzęsie się kabina. Tez tak masz. Pozdrawiam
leszek 007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.