Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2019, 16:59   #1
mmaciek98
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-04-2018
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Falujące obroty szarpanie pb+lpg

Witam wszystkich problem z falującymi wolnymi obrotami i szarpaniem zarówno na benzynie i lpg silnik 2.0 gorzej na zimnym lecz na ciepłym też się zdarza czasem potrafi się zadusić i zgasnąć,jest też coś takiego że kiedy dodam na wolnych obrotach delikatnie gazu i puszczę obroty to spadają za nisko i wtedy zaczyna świrować świece przewody regulacja itp ogarnięte mechanicy mówią że silnik w super stanie.Na normalnych obrotach przy zwykłej jeździe jest ok dopiero na wolnych pojawia się problem.Ktoś ma pomysł co to może być?słyszałem że silniczek krokowy może być przyczyną,zapraszam do dyskusji na ten temat może ktoś miał podobnie.


Ostatnio edytowane przez mmaciek98 ; 31-05-2019 o 17:01
mmaciek98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 17:19   #2
robocik120
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2018
Model: mondeo
Silnik: 4,0
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujące obroty szarpanie pb+lpg

Tez mam z tym problem. Podjedz aby ci gazownik wyregulował
robocik120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2019, 17:19   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Falujące obroty szarpanie pb+lpg

Podejrzenie co do silniczka krokowego może być trafne, tyle że do prawidłowej pracy tego ustrojstwa, niezbędne są poprawne odczyty sondy lambda, temperatury i położenia przepustnicy. Podobne objawy może dawać także nieszczelny dolot (zasysanie lewego powietrza).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 13:41   #4
Sztyrli
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-09-2018
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujące obroty szarpanie pb+lpg

Jestem na tym forum już kilka miesięcy a przyczyną mojej rejestracji było gaśnięcie auta na wolnych obrotach i szukanie rozwiązania. Posiadam mk3 2.0 2003 145koni automat z lpg. Duże spalanie, silnik mułowaty, biegi zmieniały się z totalnym opóźnieniem normalnie tragedia. Na postoju energicznie zwiększałem obroty przepustnicy i żadnego efektu dopiero powoli zwiększając obroty silnik ożywał. Spróbujcie energicznie zwiększać obroty. U mnie porażka. Było sprawdzane wszystko i nic dopiero gruntowna naprawa głowicy spowodowała że samochód przechodzi drugą młodość. Koszt dość wysoki ale mi osobiście się opłacało. A i jeszcze jedno ważne stwierdzenie. Posiadam instalację BRC z lubryfikatorem. Dla dobra waszej głowicy nie uzupełniajcie pojemnika żadnym środkiem zalecanym przez producenta instalacji i żadnym innym! Takie słowa usłyszałem z firmy która naprawia głowice. Więcej szkody a pożytku żadnego! Pierwszy mój post i od razu zrobiło mi się lżej. Forum nie naprawi a może jeszcze bardziej wprowadzić człowieka w osłupienie a każdy grosz się liczy! Zrobicie jak będziecie chcieli ale pewna sugestia jest.

Ostatnio edytowane przez Sztyrli ; 14-06-2019 o 16:26
Sztyrli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.