Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2008, 18:56   #1
kulka82
ford::beginner
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: 20-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1 comfortx
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Falowanie obrotów 1.6 zetec-se

Witam.
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość, a mianowicie mam mały problem z wolnymi obrotami po wrzuceniu na luz i zatrzymaniu się auta obroty ustalają się na poziomie 800rpm następnie rosną do 1000rpm i znowu spadają do 800rpm.
Podczas spadania obrotów lekko przygasa podświetlenie zegarów.
Po tym objawie silnik pracuje normalnie,czasami może minimalnie rusza sie wskazówka obrotomierza ale to chyba nic znaczącego.
Może coś jest nie tak z silnikiem krokowym albo przewodami zapłonowymi ?
Jak można zdiagnozować co jest przyczyną, nie chcę na darmo wymieniać wszystkiego.
Przeszukałem forum i było już coś na ten temat ale nie znalazłem dokładniej odpowiedzi.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-03-2016 o 17:07
kulka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 20:38   #2
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Re: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

Miałem też podobne problemy . I rzeczywiście jest zbyt wiele potencjalnych powodów i nikt Ci nie odpowie jednym słowem . Co możesz zrobić sam i od tego zacznij to : odkręć zawór wolnych obrotów dobrze go spryskaj preparatem do czyszczenia albo WD 40 , dobrze wydmuchaj , wyczyść i załóż z powrotem . Następnie jak będzie ciemno to zapal auto z otwartą maską i (z wyczuciem ) spryskaj przewody wysokiego napięcia wodą spreyem np. po płynie do okien - tylko nie przesadzaj i jak będą jakieś poważne uszkodzenia to powinna gdzieś ładować spora iskra po kablach - w nocy zobaczysz ( drobniutkimi ledwie widocznymi migotkami to się nie przejmuj , bo nawet na nowych kablach takie miałem . I już jak będzie potrzeba to sobie będziesz mógł podmienić któryś z felernych przewodów ( są na sztuki do tego silnika ) . Świece nie są drogie - jak dawno nie wymieniałeś to nie zaszkodzi założyć nowe .Luknij na stan filtra powietrza i na przewody gumowe - ten od odpowietrzenia skrzyni korbowej i do filtra ( czasem któryś jest pęknięty lub sparciały ) . Może coś Ci z tego pomoże , tak jak pisałem nikt Ci nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi a jak się okazuje przyczyn może być jeszcze wiele .
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 06:34   #3
kulka82
ford::beginner
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: 20-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1 comfortx
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Re: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

Ok dzieki w weekend sie tym zajmę.
kulka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2015, 19:16   #4
Damian92
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-11-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Focus Obroty

Cześć,
Mam problem z moim Focusem Mk1 1.6 B + LGP 2004 r.
DSC_0399.jpg Otóż obroty mam poniżej trzeciej kreski co jest wyczuwalne w postaci drgania na siedzeniu i kierownicy, podczas jazdy jak wcisnę sprzęgło spadają aż auto lekko przygasa.
Po odpaleniu np. rano na zimnym silniku obroty falują do około 1500, słychać troszkę metaliczny stuk po rozgrzaniu wszystko cichnie a obroty stabilizują się tak jak pokazane na zdjęciu.
W ostatnim czasie wymieniłem sondę lambdę i kable WN na Boscha.
Czyściłem trzy razy silniczek krokowy i raz była czyszczona przepustnica.
Z silniczkiem krokowym zrobiłem mały test, włączyłem wszystko co możliwe ( światła, klimę, radio+ skręcone koła na max'a odłączyłem wtyczkę od regulatora, auto zgasło co by wskazywało na prawidłową reakcję ( niby dobry krokowiec ).
Czytam od dłuższego czasu fora ale nic nie znalazłem.

-Kable nowe
-Regulator biegu jałowego czyszczony
-Przepustnica wyczyszczona
-Ustawiona mapa


Może świece do wymiany lub któraś poduszka na silniku? A możę przyczyną jest silniczek krokowy ?

Dzięki

Pozdrawiam
Damian...
Damian92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 08:34   #5
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

Cytat:
Napisał kulka82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość, a mianowicie mam mały problem z wolnymi obrotami po wrzuceniu na luz i zatrzymaniu się auta obroty ustalają się na poziomie 800rpm następnie rosną do 1000rpm i znowu spadają do 800rpm.
Podczas spadania obrotów lekko przygasa podświetlenie zegarów.
Po tym objawie silnik pracuje normalnie,czasami może minimalnie rusza sie wskazówka obrotomierza ale to chyba nic znaczącego.
Może coś jest nie tak z silnikiem krokowym albo przewodami zapłonowymi ?
Jak można zdiagnozować co jest przyczyną, nie chcę na darmo wymieniać wszystkiego.
Przeszukałem forum i było już coś na ten temat ale nie znalazłem dokładniej odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Podpinam się pod tematem. U mnie identyczny objaw - dojazd do skrzyżowania na luzie - obroty na poziomie 800, następnie stop - i w tej chwili obroty na sekundę podbijają się do 1000, po czym znowu spadają na 800. Bardzo denerwujące. Na razie czyściłem tylko krokowca i przepustnicę - nic nie pomogło. Proszę o pomoc co może powodować takie objawy...
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 09:22   #6
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

Falowanie obrotów w tym silniku to temat rzeka, możliwości i przyczyn może być mnóstwo. Ale to przecież truizm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najczęstszą poradą jest czyszczenie krokowca i przepustnicy, sprawdzenie stanu uszczelek pod wyżej wymienionymi. Mówi się o przewodzie odpowietrzającym skrzyni korbowej, i słusznie, ale większość przy tej okazji zapomina o kontroli samego zaworka przy tym przewodzie. Ja sobie go prewencyjnie wymieniłem przy okazji wymiany przewodu, mocno już zmęczonego.
Kolego Witeck - wg mnie ten objaw jaki opisujesz wskazuje na uszkodzony krokowiec. Miałem to samo (tyle że skok obrotów był jeszcze większy), czyszczenie krokowca nie pomogło. Pomogła wymiana na nowy.
Poza tym, warto miernikiem sprawdzić czujnik położenia przepustnicy i oczywiście wyczyścić go przy okazji.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 19-11-2015 o 09:31
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 15:48   #7
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

Cytat:
Napisał Luttek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najczęstszą poradą jest czyszczenie krokowca i przepustnicy,
Przede wszystkim!
__________________
* Ford Focus mk1 Ghia! 1.8 TDCI 115KM 2004r.
* Renault Master III 2.5 dCi 2002r.
* Alfa Romeo 156 2.0 TS 155KM 2000r.
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 15:32   #8
patricoo
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Poręba
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Drgania

Witam mam taki problem mój ford focus 1.4 nie trzymał wolnych obrotów wiedz wymieniłem silniczek krokowy tydzień było spokoju a teraz przy odpalaniu jak nie dodam gazu przy odpalaniu to nie wejdzie na obroty a jak już odpali i chodzi to czuć że delikatnie przerywa
patricoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 20:32   #9
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Drgania

Cześć,
Krokowy zmieniłeś na oryginał czy zamiennik?
Z tego co czytałem często nawet dobre zamienniki nie dorównują oryginalnemu, czasem wystarczy stary przeczyścić i działa elegancko.
Przeczytaj sobie kilka tematów nt falowania obrotów itp. Zobaczysz że za to nie tylko może odpowiadać krokowiec ale też wiele, wiele innych podzespołów.
Zaobserwowałeś te objawy itp teraz jak przyszły mrozy czy wcześniej też tak było? Może aku słaby, lub altek ma problem z regulatorem napięcia? Zmieniałeś w nim coś oprócz krokowca?
A! zaraz pewnie moderator poprosi Cię o doprecyzowanie tematu.
Zmień na np "Nierówna praca silnika"
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 16:28   #10
milman
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-03-2011
Skąd: podkarpacie
Model: Fiesta i MONDEO MK III
Silnik: 1,3 poprzednio 1.8D i mondziak TDDi
Rocznik: 1997 poprzednio1992, mondziak 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów focus 1.6 zetec-se

proponuję jednak wymienić regulator biegu jałowego (silnikiem krokowym zwany) nie polecam zamienników cena to nie wszystko... przekonałem się na własnej skórze . Czyszczenie pomaga ale raczej na krótko. Gaśnie po odłączeniu krokowca ..oczywiście ponieważ krokowiec reguluje dopływ powietrza do komory spalania jak go odłączysz to odcina całkie natomiast nawet zepsuty coś tam przepuszcza stąd falowanie obrotów gaśnięcie np przy hamowaniu skręcaniu itp....Uszkodzone przewody tak ale wtedy raczej szarpie i nie pali na 1 ,2 gary rzadko wszystkie przewody padają na raz...

Mam nadzieję że pomogłem...
milman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.