Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2012, 19:56   #1
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie wymiana uszczelniacza wałka rozrządu

Jak w temacie. Podejrzewam, że uszczelniacz do wymiany - ten po stronie akumulatora przy kole napędzającym pompę wspomagania. Primo: czy koło zębate wymaga zablokawnia aby je odkręcić? Rozrządu przecież nie przestawię bo po drugiej stronie jest on spięty łańcuchem. Secundo: czy można zdjąć pokrywę zaworów bez demontażu przewodów wysokociśnieniowych paliwa a właściwie po odkręceniu i odpięciu przewodów powrotnych od wtryskiwaczy podnieść ją na tyle by odsłoniło się koło zębate i można je było zdemontować ? Etzold pisze, że przewody wysokociśnieniowe trzeba odkręcić a ich ponowny montaż niemożliwy. Gdzieś wyczytałem, że przy pierwszym montażu podczas skręcania ich nakrętką końcówki ulegają deformacji uniemożliwiając ich ponowne użycie ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia nieszczelności w układzie wtryskowym. Chciałbym uniknąć kupowania nowych przewodów i co za tym idzie niepotrzebnego zwiększania (znacznego) kosztów naprawy. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ok. na co ślepemu oczy ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziś postanowiłem się przjżeć problemowi. To co na pierwszy rzut oka wydawało się skomplikowane jest prostsze niż myślałem. Otóż kawałek plastiku który stanowi osłonę paska zembatego i na pierwszy rzut oka wydaje się stanowić jedną całość z pokrywą zaworów jest w rzeczywistości odrębną osłoną. Wystarczy odkręcić nakrętkę kluczem nasadowym 10 mm i wypiąć jeden zatrzask aby koło zostało odsłonięte. Wystarczyło się dobrze przyjrzeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sobotę zabieram się za wymianę. Nie wiem jeszcze tylko czy koło zębate wymaga zablokowania...


Ostatnio edytowane przez paquito ; 01-10-2012 o 16:57
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.