Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2010, 17:30   #1
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odpowietrzanie układu chłodzenia

Mam taki problem : zaczęło się od wyłączania się dogrzewacza (pokazywał błąd F-14 przegrzanie). Na początku grudnia sporadycznie, w czasie fali mrozów cały czas. Zauważyłem też że nie grzeje tylna nagrzewnica. Myśląc że nie ma obiegu z powodu zamarzniecia, zatkania lub czegoś takiego (o ja durny, nie sprawdziłem poziomu płynu) rozłączyłem węże przy dogrzewaczu i sprawdziłem drożność nagrzewnicy, dogrzewacza, dmuchnąłem nawet w stronę przodu - wszystko drożne. Przy tej czynności wylało się ok 2,5 l płynu. Złożyłem wszystko do kupy i usiłuję uzupełnić płyn, a tu ni hu, hu. Zbiornik wyrównawczy pod korek a nagrzewnica zimna, teraz już nie tylko tylnia ale i przednia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zagrzałem silnik raz i drugi i nic. Myślę że w układzie jest powietrze bo spuściłem 2,5 l płynu a dolałem 1,5 i jest pod korek. Poradźcie coś bo zapowiadają mrozy a ja bez ogrzewania. Dogrzewacz też nie zatrybi bo jest zapowietrzony. Swoją drogą co za debil zaprojektował taki rozległy układ bez odpowietrznika z tyłu.

stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 18:04   #2
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Może termostat nie chce puścić, układ sam powinien sie odpowietrzyć.
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 18:50   #3
jedna_brew
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Galaxy mk2, Focus mk1
Silnik: 1.9 TDI (AUY), 1.6 NoPB
Rocznik: 2001, 2003
Postów: 266
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

można spróbować tak:
1. luzujesz korek zbiornika wyrównawczego (nie odkręcasz do końca)
2. odpalasz silnik
3. ustawiasz nawiew na max.

układ powinien się odpowietrzyć.
jedna_brew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 20:52   #4
tommek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Żywocice
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

można spróbować tak:
1. luzujesz korek zbiornika wyrównawczego (nie odkręcasz do końca)
2. odpalasz silnik
3. ustawiasz nawiew na max.

układ powinien się odpowietrzyć.

Przerabiałem to miesiąc temu i u mnie się nie odpowietrzył.
Musisz dostać się do węży zasilających nagrzewnicę(zdjąc półkę pod szybą w komorze silnika) i popuścić opaskę na wężu powrotnym(ten z lewej) następnie ostrożnie i powoli zsunąć wąż z krućca(uważaj żeby się nie poparzyć).Robisz to wszystko kilka razy,aż z nawiewu poleci gorące powietrze. Oczywiście przy pracującym silniku i uzupełniasz na bieżąco płyn.
__________________
uniden 520xl+midland ml-145
tommek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 12:59   #5
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Już mi ręce opadaja i zaczynam wątpić w prawo archimedesa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozpiąłem ten wąż, najpierw na zimno (paskudny dostęp). Na początku było sucho. Dolałem płynu do węża, nawet trochę go tam weszło. Zagrzałem silnik, kilka razy rozłączałem i doprowadziłem do tego że teraz jak rozłącze ten wąż to z dołu leje się płyn. Jak go zatkam i dmuchnę do zbiorniczka wyrównawczego to z góry leje się płyn - czyli powietrze wyszło. Przynajmniej z przodu. A co nie grzeje to nie grzeje. Zaczynam podejrzewać padniętą pompę cieczy chłodzącej. Myślę tak dlatego że jak rozłącze ten wąż, zatkam dół i dmuchnę do zbiorniczka to z góry leci płyn a jak odpalę silnik to nie leci a chyba powinien. Przypomniałem sobie że w połowie grudnia przejechałem ok.100 km (temperatura na zewnątrz około zera), wszystko ładnie grzało. Postawiłem auto na jakąś godzinkę i po ponownym odpaleniu usłyszałem wyraźny pisk paska klinowego. Po chwili przestało ale nigdy wcześniej ani później nic takiego się nie działo. Może to blokowała pompa ? Czy to możliwe ? Silnik by się nie zagotował ? A może działa ale z jakiegoś powodu ma słabą wydajność ? Co o tym myślicie ?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 16:42   #6
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

nalej płynu tak jak ma być zatkaj korek i jeździj, co dzien sprawdzaj stan przed wyjazdem.
ma odpowietrzyć się sam.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 19:37   #7
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Jeździj. Bez ogrzewania. Chyba w aparacie do nurkowania żeby szyby nie parowały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak się nie odpowietrzy tylko zatrze się silnik ?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 22:17   #8
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Ja swojego dziada(jak był zapowietrzony) postawiłem na górce po szybkiej jeździe po dołach i korek wlewu odkręciłem po 10-15 minutach był odpowietrzony. Ale żeby dojść do takiego rezultatu męczyłem się ok 1 miesiąca. Niestety to, ( wieje zimnym), nie tylko jest objaw zapowietrzonej nagrzewnicy, jeszcze jest gorsza choroba a mianowicie może to być padnięta pompa wodna niestety jest pod rozrządem przynajmniej w mk2.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 03-01-2010 o 22:13
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 09:47   #9
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

No i jak z tym odpowietrzeniem?? Sam mam podobny problem. Szukam wyjścia z impasu (brak ogrzewanego garażu).
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 19:20   #10
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Była uszkodzona pompa cieczy chłodzącej w silniku. Wirnik pompy wybił się na niepodległość i stał się niezależny od wałka w rezultacie wałek się obracał a wirnik stał. Po wymianie pompy sprawność wróciła. Zaczęła grzać przednia i tylna nagrzewnica choć dogrzewacz nadal wyłącza się i melduje przegrzanie. Może po kilku jazdach i jemu się polepszy.

Dzisiaj już nawet dogrzewacz chodzi jak złoto, wszystko się ładnie odpowietrzyło.

Ostatnio edytowane przez stomat ; 07-01-2010 o 14:49
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.