Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2013, 20:44   #1
krzychu_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2009
Model: KUGA, focus II
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM PowerShift 4WD, 1.6 TDCI 90koni
Rocznik: 2012, 2006
Postów: 46
Domyślnie Wymiana akumulatora i nie odpala

Witam, dziś wymieniłem akumulator bo stary padł, i po wymianie auto nie chce odpalić. Po przekręceniu stacyjki pojawił się napis "Błąd układu silnika" Miga czerwona dioda która jest pomiędzy zegarami (chyba od immobilizera). Jak przekręcam do odpalenia to nic się nie dzieje....
Ma ktoś pomysł co to może być?

krzychu_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 23:23   #2
krzychu_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2009
Model: KUGA, focus II
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM PowerShift 4WD, 1.6 TDCI 90koni
Rocznik: 2012, 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Dziś próbowałem odpalić auto za pomocą holowania, ale nic z tego nie wyszło. Chyba nie obędzie się bez serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 07:15   #3
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Odpalanie na "popych" auta z paskiem? - Gratuluje pomysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 07:33   #4
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Tak przy okazji - wytłumaczy mi ktoś co i dlaczego może się stac przy odpalaniu diesla na pych? Przecież pasek rozrządu ma napęd od wału korbowego a przy paleniu na pych spinamy skrzynię biegów z kołami i w sumie napęd na rozrząd niczym sie nie różni niż przy działającym silniku? Źle rozumuję?
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 18:24   #5
krzychu_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2009
Model: KUGA, focus II
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM PowerShift 4WD, 1.6 TDCI 90koni
Rocznik: 2012, 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalanie na "popych" auta z paskiem? - Gratuluje pomysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że ryzykowne ale Można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byle by nie była ujemna temperatura.. Zresztą nawet w instrukcji jest że można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalanie na "popych" auta z paskiem? - Gratuluje pomysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że ryzykowne ale Można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byle by nie była ujemna temperatura.. Zresztą nawet w instrukcji jest że można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 18:54   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Cytat:
Napisał krzychu_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Zresztą nawet w instrukcji jest że można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście proponuję jednak tę instrukcję od Syreny 105 odłożyć na bok i ściągnąć ze strony Forda właściwą, do aktualnego samochodu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Załączona poniżej adnotacja u mnie jest na stronie 122 - u Kolegi taka sama pewnie w tych okolicach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pchanie.jpg (15.9 KB, 70 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 20:07   #7
krzychu_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2009
Model: KUGA, focus II
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM PowerShift 4WD, 1.6 TDCI 90koni
Rocznik: 2012, 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście proponuję jednak tę instrukcję od Syreny 105 odłożyć na bok i ściągnąć ze strony Forda właściwą, do aktualnego samochodu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Załączona poniżej adnotacja u mnie jest na stronie 122 - u Kolegi taka sama pewnie w tych okolicach.
Spoko już po temacie, temat do zamknięcia.
Samochód właśnie odpalił, wyczyściłem masę która idzie od akumulatora, dodatkowo WD40 dałem w ten duży wtyk co wchodzi do bezpieczników pod maską. I auto odpaliło..... ufffff
krzychu_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 21:11   #8
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora i nie odpala

Cytat:
Napisał krzychu_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że ryzykowne ale Można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byle by nie była ujemna temperatura.. Zresztą nawet w instrukcji jest że można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta w instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak kolega tedi_k napisał chyba syreny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@Dlugi1 rozumujesz dobrze, tylko to nie działa tak idealnie w drugą stronę. Za duże opory i pasek może przeskoczyć na kolejne zęby.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<

Ostatnio edytowane przez Grinch ; 25-07-2013 o 21:14
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2023, 23:21   #9
Mateeus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2022
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Akumulator padł, po wymianie nie odpala

Witam wszystkich.
Focus mk2 2008, benzyna 1.6 115km, instalacja gazowa.

Auto stało 2 tygodnie, przy próbie uruchomienia ledwo kręcił, próba odpalenia na "kable" spowodowała, że akumulator się wylał. Dodatkowo doszło do jakiegoś zwarcia, gdyż światła mijania były włączone mimo braku klucza w stacyjce. Akumulator został zdemontowany, po zamontowaniu nowego auto wyrzuca błąd usterki skrzyni biegów lub usterki silnika i nawet nie kręci.
Dioda immo miga teraz nawet po otworzeniu drzwi samochodu, czego wcześniej chyba nie było.
Z informacji dodatkowych to okazało się, że stary akumulator był starszy od auta, i kilka dni wcześniej przy -10 zmienił się język komputera na niemiecki, odpalał bez problemu gdy musiałem go przestawić.

Jakieś pomysły? Laweta i mechanik czy można coś samemu z tym zrobić?
Jakie potencjalne koszta związane z naprawą?
Mateeus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.