Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2016, 16:08   #1
fresco15
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Samochód gaśnie zapala się sprężynka

Witam kupiłem ostatnio focusa 1.8tddi 90ps 2000r po przejechaniu 420km auto zaczęło gasnąć zapala się kontrolka świec żarowych czy zimne czy rozgrzane nie znajduje żadnej reguły po diagnozie u mechanika stwierdził że to pompa wtryskowa dostałem wydruk z błędami - p1608,p1563,p1664,p1608,p0335 no i koszty wiadomo. prosze poradzić co robić żeby było jak najtaniej i najkorzystniej czy kupić używaną albo regenerować bo ja się na tym kompletnie nie znam więc tłumaczyć jak debilowiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i oczywiście jakieś namiary gdzie kupić czy regenerować itp serdeczne dzięki i pozdrawiam

fresco15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 16:52   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

A nie lepiej oddac jak jest mozliwosc ?!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:52   #3
fresco15
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

jak oddać o co chodzi
fresco15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 06:41   #4
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

"slawek..." poszedł na skróty - miał na myśli tzw.: "wadę ukrytą" co jest powodem do zwrotu zakupionego pojazdu z winy sprzedającego a Ty odzyskujesz 100% wkładu + koszty transportyu tam i z powrotem ...
Ale do rzeczy - miałem tak samo jak i wielu tu na Forum - ja niestety "popłynąłem" w koszty bo usterka była 500km od domu i niestety MUSIAŁEM go zrobić zeby choć dojechać :
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(mój ostatni post)
ale może nie będzie tak źle u Ciebie : zacznij od podmiany pedału gazu na jakiś dobry choć "chodzony" to już zobaczysz co dalej ...
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 18:41   #5
fresco15
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

Witam dzięki za pomoc tylko nadal nie wiem co dalej jeśli to pompa znalazłem jakiś używki od 650 do 1000 tylko nie wiem czy brać niby jest gwarancja no jest jeszcze regeneracja ale do szału doprowadza mnie brak określenia ceny tej usługi od 1000 do 1800 jak znam życie to będzie górny pułap no i nadal nie wiem co te błedy oznaczają bo według moich poszukiwań to jest to sterownik ale nie znam się oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fresco15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 21:25   #6
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

"fresco..." - nie bierz żadnej używki tylko oddaj swoją do regeneracji do PEWNEGO warsztatu CR !!!
Fakt, że zapłacisz ok. 1.000,oo PLN za usługę (+/- 200,ooPLN) ale masz "pewniaka" z gwarancją !!! - uzywka ZAWSZE wymagała będzie regeracji więc to tylko dodatkowe koszty ! :/

Bump: Rozkodowanie błędów masz tu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 15:38   #7
Yokura
ford::average
 
Avatar Yokura
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 53
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

Cytat:
Napisał Klocek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"slawek..." poszedł na skróty - miał na myśli tzw.: "wadę ukrytą" co jest powodem do zwrotu zakupionego pojazdu z winy sprzedającego a Ty odzyskujesz 100% wkładu + koszty transportyu tam i z powrotem ...
Ale do rzeczy - miałem tak samo jak i wielu tu na Forum - ja niestety "popłynąłem" w koszty bo usterka była 500km od domu i niestety MUSIAŁEM go zrobić zeby choć dojechać :
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(mój ostatni post)
ale może nie będzie tak źle u Ciebie : zacznij od podmiany pedału gazu na jakiś dobry choć "chodzony" to już zobaczysz co dalej ...
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy uszkodzonym potencjometrze pedału gazu samochód nigdy nie gaśnie, jedynie wskakuje na jałowe obroty i mruga kontrolka świec.


Cytat:
Napisał fresco15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dzięki za pomoc tylko nadal nie wiem co dalej jeśli to pompa znalazłem jakiś używki od 650 do 1000 tylko nie wiem czy brać niby jest gwarancja no jest jeszcze regeneracja ale do szału doprowadza mnie brak określenia ceny tej usługi od 1000 do 1800 jak znam życie to będzie górny pułap no i nadal nie wiem co te błedy oznaczają bo według moich poszukiwań to jest to sterownik ale nie znam się oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz przedział cenowy bo nie wiadomo ile części w pompie nadaje się do wymiany. Co do sterownika, to tranzystory przepalają się z jakiegoś powodu i najczęściej z zacinających się zaworków w pompie, aczkolwiek ile ludzi tyle opinii więc proszę bez komentarzy...

Reasumując, jeśli chcesz dłuższy czas pojeździć foką to regeneruj swoją pompę, a w innym przypadku licz na szczęście z używką.
Yokura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 18:03   #8
fresco15
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

a jakieś namiary na dobry zakład regeneracji pomp i oczywiście nie drogi bo w szczecinie znalazłem jeden poważny ale zawyli od 1000 do 3000 a to jest już chyba leka przesada
fresco15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 18:47   #9
Yokura
ford::average
 
Avatar Yokura
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 53
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie zapala się sprężynka

Cytat:
Napisał fresco15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jakieś namiary na dobry zakład regeneracji pomp i oczywiście nie drogi bo w szczecinie znalazłem jeden poważny ale zawyli od 1000 do 3000 a to jest już chyba leka przesada
U autoryzowanego pompiarza to normalna cena, a nie przesada...
Yokura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.