Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2011, 20:17   #1
kamil75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO MK3
Silnik: 1.8 BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Regulacja cięgien zmiany biegów w przedlifotwej skrzyni z podnoszonym pierścieniem

Witam wszystkich.
Ponieważ mam problemy z biegami (ciężko wchodzą w zasadzie wszystkie) przeszukałem forum i doszedłem do wniosku, że chyba najlepiej zacząć od wyregulowania cięgien (mam przedliftową skrzynię z podnoszonym pierścieniem wstecznego). I tutaj moje pytanie - chciał bym to zrobić u mojego mechanika ale w TIS jest mowa o specjalnym przyrządzie do blokowania drążka. Czy ktoś regulował cięgna poza ASO i dało to wymierny efekt ? Czy da się to zrobić bez "specjalnego przyrządu"? Czy może dać sobie spokój i pojechać do ASO (ale tego wolał bym uniknąć, zwłaszcza, że o ASO w Poznaniu słyszałem raczej niepochlebne opinie) ?
Pozdrawiam.

kamil75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 20:46   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Regulacja cięgien zmiany biegów w przedlifotwej skrzyni z podnoszonym pierścieni

wydaje mnie sie żę nie bedzie to wina cięgien i żadna regulacja ci nie pomoże jeżeli ciężko wchodzą wszystkie biegi to raczej bedzie to wina sprzegła
jak zachowują sie biegi przy zgaszonym silniku też tak ciężko ci wchodzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 21:09   #3
kamil75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO MK3
Silnik: 1.8 BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Regulacja cięgien zmiany biegów w przedlifotwej skrzyni z podnoszonym pierścieni

W zasadzie na zgaszonym silniku tak samo. Auto ma 80 tyś oryginalnego przebiegu, kupiłem go od teścia a on z salonu, teść raczej jeździł spokojnie, nie katował na pewno auta - czy po takim przebiegu może być zużyte ? Chociaż jeden objaw może o tym świadczyć - czasem (ale to tylko czasem) jak wciskam sprzęgło i wrzucam bieg to auto minimalnie ciągnie do przodu tak jak by właśnie nie wysprzęgliło do końca i po wrzuceniu jedynki próbował "załapać" - ale to zdarza się raz na jakiś czas. Poza tym nic nie szarpie, sprzęgło bierze bardzo płynnie... Wysprzęglik był ostatnio odpowietrzany.
kamil75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 22:09   #4
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Regulacja cięgien zmiany biegów w przedlifotwej skrzyni z podnoszonym pierścieni

Na początku przesmaruj najlepiej smarem podwoziowym wybierak przy skrzyni i zobacz czy będzie poprawa.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 22:36   #5
kamil75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO MK3
Silnik: 1.8 BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Regulacja cięgien zmiany biegów w przedlifotwej skrzyni z podnoszonym pierścieni

Już to zrobiłem (znaczy mój mechanik zrobił) - zarówno przy skrzyni jak i przy samym drążku zmiany biegów smarował. Problemem jest nie tylko to, że biegi stawiają opór ale czuć na drążku takie zgrzyty, podobny objaw miałem w poprzednim aucie przy wyrobionych synchronizatorach ale tam skrzynia miała przejechane 350 tyś ...

-- edycja - dodanie

I co, czy ktoś regulował te linki (i czy mu ewentualnie pomogło)? Jest jeden wielki wątek na forum o problemach z biegami, różne pomysły się tam przewijały i generalnie, w zasadzie nie ma rozwiązania problemu... A mi się jakoś ciężko zgodzić z tym, że "ten typ tak ma" z jednego prostego powodu - skoro rzecz jest nienaprawialna, to znaczy, że musiała być od nowości auta a nie wynikać ze zużycia/zepsucia jakiejś części (bo wówczas dało by się to naprawić). Ale z drugiej strony, gdyby tak faktycznie było to kto kupował by z salonu nowiutkie auto za kilkadziesiąt tyś. w którym tak ciężko wchodzą biegi ?
Chciał bym chociaż spróbować rozwiązać problem, do tej pory zrobiłem :
1) wymiana oleju w skrzyni na oryginalny - nie pomogło (ale i tak chciałem wymienić)
2) przesmarowany wybierak przy skrzyni - także nic nie pomogło
3) odpowietrzony wysprzęglik - nie pomogło, natomiast tutaj przyznaję, nie wiem czy to zostało zrobione zgodnie ze sztuką bo przy tym nie byłem

W dalszej kolejności chciał bym się zająć tymi linkami - regulacja, przesmarowanie a może wymiana jeśli będzie potrzebna. Bo jeśli to nie pomoże to zostaje chyba tylko sprzęgło i dwumasa ale co do tego to mam wątpliwości bo po pierwsze to już duże koszta a po drugie jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 80 kkm sprzęgło jest do wymiany. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc. Te biegi psują mi przyjemność z jazdy.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kamil75 ; 21-11-2011 o 19:20
kamil75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.