Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2022, 13:32   #1
Avirel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Wysokie spalanie, sposób działania krokowca

Cześć, posiadam Forda Focusa mk1 1.8 benzyna/gaz i mam kilka pytań.
Szukam przyczyny wyższego spalania oraz słabego hamowania silnikiem (na wyświetlaczu jedynie przy wysokich prędkościach pokazuje się 0l/100km, w mieście ciągle pokazuje jakąś wartość przy hamowaniu silnikiem).
Zacząłem sprawdzać dymem szczelność dolotu i podpiąłem się pod odpowietrzenie skrzyni korbowej. No i tu pierwsze pytanie, czy bez zasilania silniczek krokowy powinien wypuszczać gazy przez grzybek? Bo w tym miejscu przy zatkaniu przepustnicy pojawił się dym. Akumulator odłączony.
Zauważyłem też że zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej przepuszcza w obie strony bez problemu, cały jest rozklekotany jakby i dmuchając w obie strony przepuszcza. Czy to może jakoś wpływać na działanie silnika?
Co jeszcze może być przyczyną braku hamowania i wysokiego spalania, sporo czujników już wymieniłem, zastanawiam się jeszcze nad przepływomierzem ze może przekłamywać wartości, ale to tylko zgadywanie. Może ktoś miał podobny problem(pewnie tak, bo widziałem kilka tematów ale nigdzie nie było tak na prawdę odpowiedzi)

Avirel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2022, 21:49   #2
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie, sposób działania krokowca

...nie znam się , to się wypowiem....
Brak hamowania silnikiem to mogą być lejące wtryski lub inny problem z ciągłym zasilaniem silnika w paliwo, stąd też wysokie spalanie.
Krokowiec niekoniecznie po wyłączeniu silnika musi zaraz zatykać przelot, ważne żeby regulował dolot powietrza w trakcie działania na wolnych obrotach. Jeśli nie falują i utrzymują się na normalnym poziomie...
Tak samo zachowuje się na benzynie i gazie ?
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2022, 18:17   #3
Avirel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie, sposób działania krokowca

Zarówno na benzynie i gazie jest tak samo. Tylko czy jeżeli wtryski by laly to tak czy siak nie pokazywało by się 0l/100km, w końcu przy hamowaniu silnikiem komputer powinien zamykać wtryski.
Tak czy siak wtryskiwacze wymieniałem (na używki), ale niektóre problemy po tym zniknęły, ale dalej brak jest hamowania silnikiem

Bo z krokowcem to zastanawiam się czy po wtłoczeniu dymu przez przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej w stronę dolotu, dym powinien wydostawac się zarówno przez przepustnice oraz przez grzybek w silniku krokowym

Ostatnio edytowane przez Avirel ; 29-05-2022 o 19:18
Avirel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.