Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2022, 04:25   #1
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Talking Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Drodzy,

Chciałbym poznać Wasze zdanie dlatego proszę o radę i Wasze opinie.

Obecnie posiadam jaki pierwszy właściciel Hondę CRV hybrydę, 2020, 2wd, przebieg 22 tys. Brzydko to za brzmi ale będzie adekwatne dlatego cudzysłów „konfiguracja rodziny” 2+2. To się za jakiś czas zmieni i będzie 2+3.

Jest do kupienia S-max, 2021 w hybrydzie Titanium z przebiegiem 21 tys. Gdyby nie trzecie dziecko to nie przyszłoby mi do głowy nawet pomysł o zamianie.

Co sądzicie o takiej zamianie?

posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 09:34   #2
kaskaderr
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: KUGA II / S-MAX I/ SMAx II
Silnik: 2.0 ON / 2,0 Pb / 2,0 Biturbo
Rocznik: 2016 / 2009 / 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

A co tu brzydkiego niby? CRV jest na pewno mniejsza o maxa. Przyjdzie ci przewieźć teraz trochę gratów (wózek itp) to max jak znalazł.

Mam kuge 2016 i maxa 2009. Na dłuższe trasy mimo ze to 2009 rok to maxem ciśniemy a jest nas 2+2. Kuga jest fajna ale z pojemnością na wyjazdy....dramat.
kaskaderr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 10:12   #3
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Cytat:
Napisał kaskaderr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co tu brzydkiego niby? CRV jest na pewno mniejsza o maxa. Przyjdzie ci przewieźć teraz trochę gratów (wózek itp) to max jak znalazł.

Mam kuge 2016 i maxa 2009. Na dłuższe trasy mimo ze to 2009 rok to maxem ciśniemy a jest nas 2+2. Kuga jest fajna ale z pojemnością na wyjazdy....dramat.

Konfiguracja kojarzy mi się z ustawieniami telefonów/samochodu itd. 😉 Dziękuje za info. Mam tylko obawy bo to samochód DEMO, a honda moja nowa itd.
posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 13:38   #4
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

A gwarancję ma podstawową czy przedłużoną (Ford Protect) ?
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 13:44   #5
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gwarancję ma podstawową czy przedłużoną (Ford Protect) ?
Podstawową.
posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 16:11   #6
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Jak z 2021 roku to można próbować dokupić rozszerzoną, jeśli nie minęło 12 miesięcy od pierwszego zakupu.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 16:19   #7
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Cytat:
Napisał smokeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak z 2021 roku to można próbować dokupić rozszerzoną, jeśli nie minęło 12 miesięcy od pierwszego zakupu.
A co nam daje taka gwarancja?
Myślisz, ze to dobry pomysł taka przesiadka?
posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 19:00   #8
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Zależy jakie masz potrzeby.. Jak często pakujesz całą rodzinę do auta? Ile brakuje starszym dzieciom, żeby wyrosnąć z fotelika? Zmiana auta z zaufanego na (choćby minimalnie) używane to zawsze stres, ale jeśli chcesz całą trójkę dzieci w fotelikach zmieścić na tylnej kanapie, to CR-V chyba będzie za mały.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 22:04   #9
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Mam trójkę dzieci.
Pierwsza i najważniejsza uwaga, nie mówmy że wąsko z tyłu jest tylko przy trzech fotelikach. Jak popatrzyłem jak blisko fotelików braci ma mój najstarszy syn głowę po przejściu na podpupnik, to C-Max'a już nie mam, jest S-Max. Nie ma się co oszukiwać, nawet nowe Sorento nie daje takiej wygody i ułożenia kompletu dzieci z tyłu jak 3 fotele. Mam hybrydę, pytaj o co chcesz. Na pewno jedno czego musisz posłuchać to tłumika drgań czy nie stuka, jak nie to można śmiało brać.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 04:22   #10
posym
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zamiana CRV hybryda na S-max hybryda

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy jakie masz potrzeby.. Jak często pakujesz całą rodzinę do auta? Ile brakuje starszym dzieciom, żeby wyrosnąć z fotelika? Zmiana auta z zaufanego na (choćby minimalnie) używane to zawsze stres, ale jeśli chcesz całą trójkę dzieci w fotelikach zmieścić na tylnej kanapie, to CR-V chyba będzie za mały.
Tak, nawet napisałbym, ze mam duży stres. Dzieci maja 6 lat i 2,5 roku. Trzecie w w drodze. Zawsze podobał mi się S-max.

Bump:
Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam trójkę dzieci.
Pierwsza i najważniejsza uwaga, nie mówmy że wąsko z tyłu jest tylko przy trzech fotelikach. Jak popatrzyłem jak blisko fotelików braci ma mój najstarszy syn głowę po przejściu na podpupnik, to C-Max'a już nie mam, jest S-Max. Nie ma się co oszukiwać, nawet nowe Sorento nie daje takiej wygody i ułożenia kompletu dzieci z tyłu jak 3 fotele. Mam hybrydę, pytaj o co chcesz. Na pewno jedno czego musisz posłuchać to tłumika drgań czy nie stuka, jak nie to można śmiało brać.
Obejrzałem wszystkie filmy na YouTube, która są w języku polskim o S-max hybryda i nie wiem o co pytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. każdy zachwala ale wiadomo, to No nowe auta. Tak jak opisał autor niżej i odpisałem, zmiana z zaufane na choćby minimalnie używane to stres. Konkretnie chodzi o ten, cena jest niższa niż w ogłoszeniu o 5tys. Czy dużo udało się zejść? To już wiadomo, ze każdy musi ocenić sam. Opisz mi proszę co to jest „tłumik drgań” ? Felernego samochodu chyba salon nie sprzedaje? Tfu tfu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez posym ; 02-09-2022 o 04:32
posym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.