Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2017, 09:34   #1
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

Witam wszystkich.

Posiadam forda mk4 FL końcówka 2012r. z Francji o mocy 140 km.
Auto zostało zmodyfikowane przez specjalistę a zarazem użytkownika tego forum na moc 163 km. Auto spisuję się rewelacyjnie!

Po upływie 2 tyg. i ok 2 tyś. km. postanowiłem jeszcze wymienić rozrząd, oleje filtry, uszczelnić wał przy skrzyni tak żeby mieć spokój z autem na parę lat.

Niestety po wymianie rozrządu zaczęły się szopki.
Auto po osiągnięciu 80C / 85C zaczyna wariować.

1 bieg ok, 2 ok, 3 ok, natomiast jak auto ma już większe obciążenie na 4,5,6 biegu..

Zapala się kontrolka trakcji na ok 2,3 sec. i gaśnie równolegle z odcięciem mocy. esp gaśnie moc wraca i znów daję gazu, chwilę ciągnie po czym znowu zapala się kontrolka esp odcina moc. Po drugim razie kontrolka esp już nie gaśnie a moc wraca po 2,3 sec. Czasami nic się nie stanie i autko przyspieszy bez zacięcia.

Czytałem podobne posty ale żaden nie był podobny ponieważ u mnie zapala się sama kontrolka esp bez checku. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu kontrolka gaśnie.

U0401
nieprawidłowe dane uzyskane z ECM/PCM
U0415
nieprawidłowe dane uzyskane z VDM
P0002
Zakres/jakość sygnału w obwodzie sterowania regulatorem dawki paliwa
P1169
Czujnik FRP w granicach ale wartość wysoka

Wiem że została wymieniona luźna kostka która latała i powodowała nie równa dawkowanie nie wiem dokładnie co to.. stojąc przed autem to po prawej stronie silnika bardziej w dole.

Szło dużo powietrza od filtra paliwa, mechanik ominął na chwile filtr przewodem, bąble znikły, ale mimo to problem nie znikł.

Auto zalane paliwem powyżej połowy baku, więc to też nie wina zapchanego filtra w baku.


Wczoraj pokazał się wpis " uszkodzony czujnik magistrali sterującej "


Jest ktoś na tym forum kto miał identyczny przypadek z tym motorem ?


Ostatnio edytowane przez emp7 ; 19-03-2017 o 16:59
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 11:10   #2
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Problem z esp i mocą na parę sekund mk4 fl 2012

Dodam jeszcze że auto było u mechanika z kilku nastoletnim stażem przy fordach który obecnie pracuję w autoryzowanym serwisie forda i wymiana rozrządu wykonana na oryginalnych częściach.


Dzisiaj rano po odpaleniu, auto chodziło jak czołg.. szczególnie w przedziale 1700 a 2000 obr. nie czekałem aż się zagrzeję.

Ja już sam nie wiem czy to wina układu paliwowego czy ew. źle ustawionego rozrządu, albo zapowietrzenia układu?

Ostatnio edytowane przez emp7 ; 19-03-2017 o 17:05
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 20:19   #3
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

Do dzisiaj usterka nie została usunięta.. jutro w samochodzie zostanie przywrócone fabryczne oprogramowanie 140 km. Jeśli to nie pomoże to?
Rozrząd został sprawdzony i wszystko jest na swoim miejscu. Czujnik położenia wału też został podmieniony.

Wtryski 1400-1500 bar, pompa daję prawidłowe strzały, ciśnienie układu paliwowego jest ok. w trakcie jazdy z komputerem wyłączają się wtryski na 2-3 sec. i wszystko wraca do normy. Szyna magistrali + czujnik tez jest sprawny.

Teraz jeszcze doszedł objaw nie równej pracy silnika, dziwnego smrodu z tłumika i wibracji przy ok 1700 obr. tak samo jak się pojawia, też i znika..

Ręce opadają..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 16:39   #4
mitny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Łapalice
Model: Mondeo MKIV, S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011, 2008
Postów: 23
Domyślnie Re: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

Czy udało się ustalić co było przyczyną (mam podobny problem)?
mitny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 17:26   #5
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

pytanie w jakim stanie dpf ?
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2023, 19:59   #6
SzybkiPioteR
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Mondeo ma złe dni

Witam , przepraszam jeżeli źle wybrałem dział to Mój pierwszy post na forum szukałem i nie znalazłem wystarczającej wiedzy na ten temat który opisałem . Mam pewien problem z mondeuko :/ 2.0 tdci 2012 r 140 podczas jazdy na autostradzie miałem około 130km/h i gdy wcisnąłem gaz to wyskoczyło ESP odcięło moc ale zero komunikatu ,że awaria czy coś i nagle po chwili odzyskało moc i wszystko ok . Jak już zatrzymałem się pod domem nagle zaczął dziwnie chodzic nierówno. Przejechałem od tamtego momentu 100km i sytuacja nie powtórzyła się. Blad p0002 jedynie wyskoczył pod forscanem . Wtryski i Pompa zrobiona w Sobótce jakiś czas temu filtr paliwa nowy . Jeszcze jest taki objaw na 5 i 6 biegu ,że przy pełnym wciśnięciu gazu jest taki objaw ,że jakby pulsacyjnie odejmowal sobie moc 0_o .
SzybkiPioteR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2023, 10:17   #7
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,344
Domyślnie Odp: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

Kolega miał ostatnio podobny problem, próbowaliśmy zdiagnozować co się dzieje i wnioski są następujące. On ma już prawie 400k km ale to są głównie trasy po Europie. Oryginalny układ wtryskowy. Podczas jazdy są lekkie wahania ciśnienia rzeczywistego względem zadanego i raz kiedy udało się ten błąd wywołać różnica była na ułamek sekundy dość duża. Filt ma już 15k km i po jego wymianie objaw się nie pojawił, ale…

Po pierwsze na nowym filtrze tankowane było inne paliwo, bo z Polski. Po drugie wcześniej był Bosch, teraz jest knecht. Kolega ma dalej obserwować ale ten błąd to jest anomalia która może być powodowana przez delikatne zawahanie ciśnienia paliwa nie musi zwiastować niczego złego a jedynie moment zdławienia przepływu. Zwłaszcza jeśli miałeś regenerowany układ wtryskowy.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2023, 12:01   #8
SzybkiPioteR
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

Próbowałem oczywiście wywołać znów sytuację i już na różne sposoby od 100 do 200 ogien i nic zero trybu awaryjnego .Jedynie te takie pulsacyjne przyspieszanie .. Raz wywaliło Mi błąd od przepustnicy też podczas jazdy i obstawiam ,że te pulsacyjne czy to czasem nie bedzie powiazane. Poczytalem troche na temat n75 i tak dalej takze tutaj zerkne jeszcze .Jedynie mnie zmartwiło to ,że tryb awaryjny i ten śmieszny błąd p0002 . Filtr paliwa Mann założony dosłownie 500 km temu i czyściutko zero opilkow i tak dalej . Nic innego chyba jak jeździć obserwować ;P
SzybkiPioteR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 09:56   #9
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,344
Domyślnie Odp: Kontrolka esp i odcięcie mocy na parę sekund

To pulsacyjne przyspieszanie może być spowodowane pierburgiem.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.