Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2020, 16:28   #1
Spenger
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: MIDWOUD
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Witam sympatyków forda mam problem otóż kilka tygodni wczesniej miałem wymieniane świece oraz cewkę ,po dwóch dniach wyskoczył mi błąd że silnik się grzeje (zaraz po odpaleniu auta)płyn chłodniczy,podczas jazdy nie mógł się grzać bo pobierało wszystko normalnie.
Jeździłem z tym.bledem bo myślałem że czujnik temperatury się zepsuł bo przy odpalaniu tak jakby nie zaciągał paliwa zapierwsYm razem ,ale przy drugim odpaleniu było wszystko ok i zaczął się problem.
Po dwóch próbach odpalenia (za pierwszym razem się dlawil ) buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć tak jakby spalona benzyna z olejem w środku w aucie a do tego obroty mi skoczyly do 3.5 i rosły dojechałem do domu ledwo ,stanąłem i już auto nie odpala .proszę o pilna pomoc co to może być bo jestem aktualnie w Holandii i mam za tydzień wyjazd a auta nie zostawię

Spenger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 17:33   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Pomocy auto nie odpala a jestem za granicą ?

Objawy wskazują na przepaloną uszczelkę pod głowicą, i płyn chłodniczy dostaje się do cylindrów, zalewa świece, brak iskry, a jak zapali to chmura białego dymu z rury.

Dalsza jazda bez naprawy nie możliwa, trzeba się z tym oswoić, i znależć jakieś rozwiązanie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 19:53   #3
Spenger
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: MIDWOUD
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

No trzeba działać tylko że nie odpala wogole , następne pytanie czy można to zrobić ?mam na myśli czy osoba która się zna mogła by w miarę szybko to wymienić bo szczerze mówiąc jeśli to uszczelka pod głowicą to dzwoniłem do polskiego mechanika i wyjechał ki cenę Od 900 euro za samą zmianę plus robota .. a szczerze wolałbym dać zarobić komuś ktoś się zna i kto chce dorobić
Spenger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 20:31   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Jest to możliwe w parę godzin zrobić pod chmurką, o ile to tylko uszczelka, i potrzebna osoba co już to robiła.

Koszt podany przez mechanika,to cena miejscowa, holenderska, a tylko mechanik Polak.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 22:01   #5
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to możliwe w parę godzin zrobić pod chmurką, o ile to tylko uszczelka, i potrzebna osoba co już to robiła.
Pod chmurką wymiana uszczelki pod głowicą po przegrzaniu silnika ????
A planowanie głowicy pilnikiem i papierem ściernym ??

Przecież przy takim czymś nie wystarczy tylko uszczelka i tubka silikonu. Tam mogły nawet popękać tłoki nie wspomnę o wypatrzeniu połączenia korpus - głowica. Kolega jeszcze jechał po "wystrzale płynu" więc może w środku być stopiony ser. Pod chmurką w takim wypadku to może sobie jedynie szyby przetrzeć.
Zleć to mechanikowi i nie zwlekaj, koszt będzie ale nie masz wyjścia.

Jak wiesz że silnik zdrowy to rób, jak niewiadomy to może taniej wyjść zakup nowej używki i przekładka (bo na zachodzie na szrotach silniki są tańsze niż większe usługi). Oczywiście zależy co w środku poszło, ale to trzeba rozebrać.

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 10-12-2020 o 22:03
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 03:26   #6
Spenger
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: MIDWOUD
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Auto nie odpala niby kręci coś tam przydlawi ale bez skutku ,przed problemem obroty przy odpaleniu skoczyły prawie na maksa więc może nadzieja jeszcze że może być jakiś inny problem ?
Spenger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 08:43   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Ela, Koledze za granicą, powinieneś od razu doradzić, nie zawracaj sobie złomem głowy, oddaj na szrot, wsiądż w pociąg, wróc do kraju , będzie taniej.

Skoro nie widziałeś tego silnika, to po co czarny scenariusz rozztaczasz, ja napisałem, o ile to uszczelka, to można to zrobić pod chmurką, sam niejednokrotnie to robiłem, a szczególnie teraz, przy sprzyjającej pogodzie.

Nieżycze Tobie, abyś miał za granicą podobny przypadek, szukał pomoocy w kraju, i doostał taka odpowiedż, co sam napisałeś.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 10:30   #8
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Zaglądałeś pod maskę ? Jak wygląda płyn chłodniczy ? Jak olej ?
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 12:14   #9
Spenger
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: MIDWOUD
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Witam wczoraj wieczorem ze znajomym spojrzeliśmy tak na hipcika pod maskę wieczórem wstępnie płyn chłodniczy ok brak widocznych śladów oleju w zbiorniku chłodniczym a olej jest w prawidłowym stopniu ostatnio dolewalem przed podróż... Miałem wymienić ale zabrakło czasu musiałem.pilnie zmienić miejsce zamieszkanie zpowodu zmiany pracy .
Ale zastanawiają mnie te obroty że prawie przed zepsuciem wzrastały maksymalnie bez wciskania pedału gazu ?

Bump:
Spenger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 18:11   #10
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: auto nie odpala - buchlo z wydechu białym dymem i zaczęło śmierdzieć

Dlatego nie dziwi mnie opinia w Europie o samochodach z Polskiego rynku, że samoróbki i druciarstwo. -

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 14-12-2020 o 10:09
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.