Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2014, 18:32   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Exclamation Spotkanie z sarną

Witam wszystkich ponownie, szczególnie dawnych kolegówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno mnie tutaj nie było!
Moje zmagania z mondkami nadal trwają i pojawił się nawet 3 służbowy mondek - o zgrozo, fatum!

Wracając do tematu, wyskoczyła mi sarna przed auto na prostej drodze w obszarze zabudowanym. Generalnie wszystko się działo tak szybko że jedyne co pamiętam to sarnę przed maską która wyskoczyła z zboża, huk i potem moment kiedy już się zatrzymałem na poboczu. Widok był bardzo nie fajny;/ Oczywiście pierwsze co to telefon na 112 i tam w zasadzie nikt nie chciał przyjac zgłoszenia lol, odsyłali mnie do różnych miejsc, do straży miejskiej itd. W końcu udało mi się dodzwonić juz nie pamietam do kogo kto przyjechał po sarnę i ją zabrał.
Oczywiście zlecieli się chyba wszyscy okoliczni mieszkańcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Następnie telefon do ubezpieczalni że chce zgłosić szkodę. Podałem co trzeba i przysłali lawete. Laweciarz wyjął osłonę, jakaś poduszą, zrobił zdjęcia i pojechałem dalej.
Po świętach będę jechał do ASO.

Generalnie na drodze nie było żadnego znaku odnośnie zwierząt, ale uzyskanie odszkodowania od gminy czy tym od kogoś... to podobno droga przez mękę więc pewnie pójdzie z AC.

Auto jest dość nietypowo obite. Wpierw myślałem że uszkodzony jest tylko zderzak, ale dziś zauważyłem że nie tylko. Nie wiem o co zahaczyłem jak próbowałem ominąć sarnę ale uszkodzone są także drzwi i tylne nadkole.

Zastanawiam się czy nie będą mi robić problemu w ubezpieczalni?

Nie wiem co powiedzieć też kiedy zapytają ile jechałem bo raczej nie patrzę na licznik podczas jazdy.

Zdjęcia z zdarzenia:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s.
Czy ktoś spotkał się w mondku z dziwnym huczeniem podczas ruszania, ale nie zawsze tylko w bliżej nie określonych momentach? takie huuuu jakby coś tarło. Czasami występuje też podczas skręcania.


Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 01-05-2014 o 19:05
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 18:49   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

No ale co w tym dziwnego... Normalnie zwinęło sarnę i cały bok uszkodziła.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedy zapytają ile jechałem
Przepisowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:07   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Czy mogą negować że uszkodzenia nie adekwatne do prędkości? czyli w tym wypadku około 50km/h teren zabudowany ?
Klamka jest obdarta z lakieru, podobnie jak to nadkole które jest obdarte i lekko wgniecione, niezbyt to wygląda na uderzenie sarny. Bardziej wygląda jakbym sie obtarł o jakiś słup albo ogrodzenie, albo inne auto. Nie wiem czy czasem nie zahaczyłem o ciągnik podczas manewru.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:09   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie zwinęło sarnę i cały bok uszkodziła.
Taaaa, sarna była do tego pomalowana na szaro....
Przecież tam widać wtarty szary lakier (pewnie wcześniejsza stłuczka parkingowa), choć jest możliwe, że omijając sarnę przetarło bokiem po jakimś słupku.
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale uzyskanie odszkodowania od gminy czy tym od kogoś... to podobno droga przez mękę więc pewnie pójdzie z AC.
Nie ma szans. Gmina raczej nie wypłaci (musiałbyś dotrzeć do danych, ile było takich zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej i udowodnić zarządcu drogi, że o tym wiedział, a nie postawił znaków). Od koła łowieckiego też nie ma szans, bo wypłacają tylko w przypadku, gdy zwierzyna została wypłoszona na drogę w trakcie polowania (a teraz jest okres ochronny, więc polowań nie ma). Taka szkoda mogła by być zrekompensowana z ubezpieczenia OC rolnika, ale wtedy sarnę trzeba by było przechrzcić na owcę, lub psa gospodarskiego, no i rolnik musiałby sie pod tym podpisać.

Bump:
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mogą negować że uszkodzenia nie adekwatne do prędkości? czyli w tym wypadku około 50km/h teren zabudowany ?
Przy takiej prędkości, sarenka może rozwalić pół przodu. Trafiłeś narożnikiem, który jest twardszy i obły, przez co zadziałał jak pług.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:26   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa, sarna była do tego pomalowana na szaro...
Koloru faktycznie nie podziwiałem. Sorki.

Ale jakim cudem uszkodziłeś prawy bok o ciągnik, jak uciekałeś przed sarną, która uszkodziła tą samą stronę ??
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:30   #6
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jakim cudem uszkodziłeś prawy bok o ciągnik, jak uciekałeś przed sarną, która uszkodziła tą samą stronę ??
Skąd wiesz, czy chciał ją ominąć, może ją chciał trafić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:44   #7
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Taki odruch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:46   #8
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Sarny wbrew pozorom są twarde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do odszkodowania też przez to przechodziłem, tylko że nie miałem AC. Nie było znaku o zwierzynie leśnej. Zniszczona lampa, maska, zderzak ,atrapa i jakieś pierdółki (to był Golf 4). Po wielu wojażach otrzymałem 300 zł !!! i jeszcze został potrącony koszt lawety 100 zł, czyli otrzymałem 200. Naprawa wyniosła 500 . Umowę rozwiązałem natychmiast i przeniosłem się do PZU. Co do negocjacji odszkodowania trzeba być stanowczym i nie dać się wyrolować. Przydaje się bujna wyobraźnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:55   #9
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jest dość nietypowo obite. Wpierw myślałem że uszkodzony jest tylko zderzak, ale dziś zauważyłem że nie tylko. Nie wiem o co zahaczyłem jak próbowałem ominąć sarnę ale uszkodzone są także drzwi i tylne nadkole.
Dlaczego nie typowe, skoro próbowałeś ją ominąć to skręciłeś w przeciwną stronę niż zderzak to auto chwilę było trochę bokiem więc naturalnie że oprócz zderzaka masz też inne miejsca uszkodzone po tej stronie. Kolor zadrapań, a to nie są ślady po kopytach może ?
A weź też pod uwagę ze sarna pewnie nie stała w miejscu tylko się przemieszczała.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 01-05-2014 o 19:58
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 19:55   #10
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Spotkanie z sarną

SrebnaStrzała Jak to w ubezpieczalniach. Zawsze robią fochy.

Jechałeś między 50 a 60km/h. Uszkodzenia na boku pojazdu powstały w wyniku próby ominięcia wbiegającej sarny.

Ja w swojej karierze miałem już sarne która przy prędkości ok 100km/h przeskoczyła mi nad bagażnikiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.