Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2009, 17:11   #1
stmc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: bieszczady
Model: ford focus
Silnik: disel
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie czerwone swiatelko akumulatora

witam,sorki ze zaczynam od pytania i proszenia o pomoc ale tak juz wyszlo a wiec; ford focus 1,8 tdci przebieg ok 50k km i....swieci kontrolka akumulatora, sprawdzilem alternator nie laduje czy mogly sie zuzyc szczotki?czy moze padala elektronika(prostownik ,diody itp) dzieki za pomoc.dodam jeszcze ze slysze teraz inny odglos pracy silnika i urzadzen z nim wspolpracujacych .


Ostatnio edytowane przez stmc ; 28-12-2009 o 17:28
stmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 20:16   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

jedź do elektryka tak przez kompa to ci raczej nikt nie powie co jest dokładnie jak nei ma ładowania to mógł paść regulator szczotki diody mostek stojan wirnik ...itp.itd
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 20:31   #3
marko1967
ford::beginner
 
Avatar marko1967
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: ford focus kombi mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

miałem w swoim autku to samo brak ładowania okazało się padły diody i regulator napięcia skasowali mnie 384 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale gość mi powiedział że to przypadłość tych aut poprostu producent coś tam żle dobrał i najczęściej padają diody nawet auta z 2008r do niego przyjedżają
marko1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 21:28   #4
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

hm... w sumie masz auto na gwarancji - co cie obchodzi co mu jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niczego nie tykaj, tylko do serwisu
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 09:25   #5
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

Ej panowie powiem tak. 384 zł hmm kolego za tą cene to już kupisz nowy alternator a nie bedziesz miałdalej stary z nowymi diodami to tak po krótce. Po drugie to jak chcesz używkę to na Allegro kupisz za 70zł. Jak znasz się troche na elektronice/elektryce to rozbierasz rozrusznik i robisz sam, koszt diody prostowniczej to 0,50gr/1szt. cały mostek 2zł radość z naprawy bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 14:43   #6
stmc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: bieszczady
Model: ford focus
Silnik: disel
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

dzieki, padl alternator moze cos w nim ,ale zamieniam go na nowy, jak ktos powiedzial czasem tak bywa. Nie wiem czy w Polsce ,alu w UK mielismy przeglad wszystkich focusow i wymiane; engine cooling fan control module ,tak to sie naz. po ang.wymiana darmowa w/w modul sciagali az z niemiec, to tak na marginesie. pozdr. i dzieki .ps Szczesliwego Nowego Roku i oby jak najmniej porad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 17:26   #7
slaav
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: Zagłębie; D.G.
Model: focus-kombi
Silnik: 1.8TDdi
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: czerwone swiatelko akumulatora

Witam.
Mam podobny problem z ładowaniem akumulatora tj; tez mi swieci kontrolka akumulatora no i nie mam ladowania [ akumulator padl ] W nowym roku wybieram sie do elektryka zeby potwierdzic moje obawy co do alternatora.


Mam prosbe czy znacie sklep internetowy lub sprzedajacego z allegro gdzie mozna kupic alternator.
Moze juz ktos z Was kupowal i moze polecic w miare sprawdzonego sprzedawce.


Po wizycie u elektryka postaram sie opisac co dalej z tym problemem, moze to nie alternator.

Szczesliwego nowego roku.



Jak wyzej napisałem pojechałem do elektryka.
W moim przypadku okazało sie ze mam urwany kabel podajacy prad z alternatora do aku.
Urwal sie tuz przy alternatorze.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez slaav ; 18-01-2010 o 18:51
slaav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.