Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2015, 01:00   #1
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Witam, borykam się z pewną przypadłością od jakiegoś czasu, kiedy pojawiło się ochłodzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przeczytałem masę tematów o małym i dużym termostacie, jednak w gąszczu informacji już sam zgłupiałem, wygląda to mniej więcej tak:
Auto powiedzmy jadąc trasa 100km/h czy to 150km/h trzyma temperaturę praktycznie na pion, no może 0,5mm przed połową, czyli ok, ale wystarczy że wjedzie się w miasto, zwolni do 50 lub zatrzyma, w kilkadziesiąt sekund temperatura potrafi spaść do 1/4. Przy jeździe w samym mieście to samo, 1/4 i nic więcej, chyba że będziesz ciągle deptać ale przecież nie o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Auto dość szybko nabiera temperaturę, bo po ok 3-4km już jest w 1/4 skali.
Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość, wariuje temperatura.
Mam wersję GHIA, więc teoretycznie mogę nastawić temperaturę, powiedzmy 25 stopni, jednak gdy silnik osiąga powiedzmy 1/4 powietrze leci zimne gdy zaczniemy butować zacznie lecieć ciepłe, chodź i to nie zawsze. Proszę o pomoc, od czego zacząć, co sprawdzić ? Może ktoś miał podobne problemy jak moje. Dzięki i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez DBS ; 29-12-2015 o 11:18
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 09:38   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Jak nie ma żadnych innych usterek typu uszkodzony czujnik, zamulona chłodnicaq, uszkodzone zaworki w korku zbiorniczka wyrównawczego, itp to temperaturę silnika utrzymuje termostat, zamykając się całkowicie gdy silnik zimny, i popuszczając otwarcie, dodając zimnego płynu, i otwierajac sie całkowicie, gdy silnik osiagnie granicznie wysoką temperaturę.
Wskażnik ze strzałką w pionie w kabinie pokazuje tylko orientacyjnie dla kierowcy ciepłotę silnika, w pionie to ok, w lewo to za chłodno, coś sie dzieje, trzeba sprawdzić, i strzałka w prawo, temperatura za duża, coś się dzieje.
Strzałka stoi w pionie jak temp silnika ma 85 stopni, i ani na ułamek milimetra nie pójdzie w prawo, nawet wtedy, gdy silnik ma 105 stopni.
Zaczyna się pochylać w prawo jak temperatura przekracza 105 stopni, a jak dochodzi do 130 stopni, to strzałka sięga czerwonego pola.
Można to porównac, włączając tryb serwisowy wyświetlacza, nastawiając na temp silnika w celsjuszach.
Ja to sprawdzałem, wyniki opisuję.
Każdy może wierzyć lub nie, jego sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 11:14   #3
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

W jaki sposób miałbym sprawdzić czy chłodnica nie jest zamulona ? Na mój tok rozumowania myślę jednak że gdyby była, obniżyłoby to sprawność chłodzenia co przekładałoby się na wyższą temp a nie niższą..
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 11:28   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Temperatura zagrzanego płynu chłodzącego w silniku, którego jest około 10 litrów, nigdy nie ochłodzi się tak znacznie jak opisujesz w przeciągu kilkudziesięciu sekund, to prawa fizyki.
Natomiast u ciebie wskazania wskażnika który widzisz tak się zachowują.
Wystarczy wejść w tryb serwisowy, jak pisałem wyżej, przejechać z włączonym trybem, i zobaczysz, co innego na wyświetlaczu, a co innego na wskazniku, a jeszcze co innego w zbiorniczku, gdybyś po zatrzymaniu włożył tam zwykły termometr, oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 12:56   #5
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Zapomniałem opisać jeszcze jedną przypadłość, zaraz po odpaleniu silnika, włącza się dmuchawa, powiedzmy na 1/2 mocy, działa przez 2-3 sekundy i obroty spadają do tych zadanych, czyli powiedzmy na minimum. Zaczęło się tak dziać po odłączeniu sprężarki klimatyzacji, jednak po ponownym zapięciu problem nie ustąpił, czy to może być też powiązane ?
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 13:10   #6
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Miałem identycznie w dieslu. Powodem był niedomykający się termostat układu chłodzenia.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 13:12   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Opisanymi przez Ciebie objawami steruje komputer silnika na podstawie informaci otrzymanych od różnych czujników.
Jeżeli odczyt, transmisja, i wskazania są nieprawidłowe to komputer głupieje, raz włączając wentylatory klimatyzacji, drugi po paru sekundach od wytracenia szybkości steruje strzałką wskażnika w lewo.
Jeżeli nie odkryjesz przyczyny, to o skutkach i objawach możemy jeszcze długo pisać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 13:15   #8
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem identycznie w dieslu. Powodem był niedomykający się termostat układu chłodzenia.
Możesz doprecyzować ? Czy chodzi o mały termostat, czy też duży ?
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 14:39   #9
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

Cytat:
Możesz doprecyzować ?
Było to w legendarnym silniku 1.9TDI. Tam był tylko jeden termostat. Objawy identyczne.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 15:02   #10
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Spadek temperatury, wariujące ogrzewanie

No właśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego też chciałbym wiedzieć, który termostat trzeba by było wymienić, o wyrzucanie kasy na drugi niepotrzebnie mija się z celem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.