Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2012, 22:19   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Question ile trwa "padanie" dwumasa w tddi?

witam, pytanie jak w tytule:
ile mniej wiecej przy spokojnej jezdize trwa dobijanie dwumasa w tddi 115km?

pytam bo od 1,5 roku słyszę od mojego mechanika ze bede miał dwumas i sprzegło do wymiany.
zgadzam sie z nim bo wiem ze keidys wymienic bede musiał, zwłaszcza ze autko ma 216tys na blacie.

i tu moje pytanie-ile mniej wiecej ten preoces"padania" trwa i jakie s ajego kolejne etapy-czego kiedy sie moge spodziewać?

z rok-połotora temu podczas gaszenia-tzn tuz po zgaszeniu było słychac specyficzny dziwiek-ponoc to wąłsnie dwumas gdzie stam przelatywał

teraz od ok gdrudnia -stycznia tego dzwieku nie słysze-mzoe czasem, ale za to jak wciskam sprzegło słysze taki łaskot,popiskiwanie(domyslam sie ze to łozysko oporowe)daje znac o sobielale ile to mzoe tak sobie popiskiwac "bezstresowo"?

plus czego teraz moge sie spodziewac jako kolejnego etapu pogarszjacej sie kondycji sprzegła i dwumasa?

aaaa jak rano wyjezdzam z parkingu ,mam po drodze próg zwalniajacy i jak czasem za szybko wrzuce dwójkę-a wruzcam ja niemal jak w busie, zaraz po ruszeniu, i auto ma za małe obroty, to czasem sie tak zdarza ze po zmianie na 2ke pedał sprzegła wolno odbija i zostaj w połowie w podłodze-nie mylic ze sie sprzegło slizga-po prostu jak by sie "kleiło" do podłogi i musze je noga podnieść "manulanie"
wrecz mnama takie wrazenie z ejak by auto nie miało siły, cisnienia go "odbic" bo właśnie za wolno jade i mam z amałe obroty silnik

czy mzoe jednak sie myle i to kolejny etap padnai sprzegiełka?


slizgac si enei sligza, nie ejczy jedynie to łozysko po wcisnieciu popiskuje,bardzooooo zcesto ale sa i chwile ze jest cisza...



pytam szcezrze opisujac co i jak bo nie wiem czy mage sobie planować drozsze wakacje, czy jednak musze odłozyc kase na sprzegło kompletne jescze przed wakacjami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak w ogole to sprzegło pada z dwumasem to co sie potem dizeje, w czym przeszkadza co uniemozliwia i jak to przebiega?



prosze o opinie poparte doswiadczeniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline  
Stary 13-03-2012, 22:37   #2
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: ile trwa "padanie" dwumasa w tddi?

Ahhh ta dwumasa...na wstepie powiem tylko ze sporo juz na forum bylo o tym problemie wiec chyba lepiej bylo sie podpiac pod jakis tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. druga sprawa taka ze szczescie masz (tak jak i ja) ze w naszych silnikach tddi dwumasa wytrzymuje dluzeeejjjGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. slyszalem nawet takich ktorzy dziwili sie ze w tych silnikach jest dwumasaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tak...jakie dzwieki Ci dochodza spod maski?
Kolejnym etapem dwumasy padajacej jest zapychajacy sie rozrusznik i problemy z odpalaniem...a poza tym dwumase wymienia sie jak juz totalnie sie rozsypie wiec na razie jesli zbytnio nie halasuje to sie tym nie przejmuj...wymienisz jak juz Ci uszy odpadna od tego halasuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline  
Stary 13-03-2012, 23:53   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: ile trwa "padanie" dwumasa w tddi?

Cytat:
Napisał olczus9012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ahhh ta dwumasa...na wstepie powiem tylko ze sporo juz na forum bylo o tym problemie wiec chyba lepiej bylo sie podpiac pod jakis temat
Tak powinieneś zrobić.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.