Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2011, 13:07   #1
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie siwy dym i nierówna praca

Witam posiadam mondka 1,8TDI z 98r od 3 lat, stan techniczny był rewelacyjny niemiałem z nim zadnych problemów tak zimą jak i latem aż do wczoraj przyjechagłem do niemiec postawiłem autko pod domem i następnego dnia już niemogłem go odpalić po pięciu podejściach załapał ale z tłumnika walił niebieski dym jak za zalana syrenką i mósiałem go trzymać na gazie bo gasł po rozgrzaniu silnika do normalnej temperatury i kilku mocniejszych przegazówkach wszystko sie ustabilizowało ale nastempnego ranka powturka i to samo boster chyba wporządku bo po zdjęciu wężyka paliwa w niej niema a na obrotach dmucha z niej powietrze elektrozawór kąta wtrysku też ok.zastanawia mnie cięgno przy turbo bo przy przegazówce mało sie rusza może 4mm.Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże bo czeka mnie jeszcze deoga powrotna 1300km

adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 08:24   #2
wojtas28
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: Brzeg/OP
Model: Ford Ka ru8
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

Witam ,wydaje mi się, że to uszczelka poszła pod głowicą ,lub pękła głowica,ponoć lubią się przegrzewać.Sprawdź stan płynu i oleju .Zobacz czy nie ma białego osadu pod korkiem wlewu oleju,oraz czy płyn nie jest zabrudzony olejem.
wojtas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 19:19   #3
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

olej wymieniałem 3000 km temu i stan jaki był po wlaniu taki jest i teraz w zbiorniczku wyrównawczym czyściutki zielony płyn więdz wszystko bez zmian problem leży gdzieś indziej bo jest tak jakby nie spalał paliwa albo lały wtryski ale czy to możlie żeby raz lały a za chwile nie
adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 20:38   #4
wojtas28
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: Brzeg/OP
Model: Ford Ka ru8
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

Nie wiem dlaczego tak się stało, może to przez długa trasę ,dużą predkość ,obciażenie,coś mu się nazbierało w cylindrach i spowodowało kopcenie.np (nagar,olej,sadza)
No chyba ,że to katalizator nie dopala do końca.
wojtas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 22:42   #5
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

haloooo! czy nikogo niema na tym forum co by miał kiedyś taki przypadek?
adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 10:35   #6
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

Cytat:
Napisał adam-70-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawia mnie cięgno przy turbo bo przy przegazówce mało sie rusza może 4mm
na postoju ono prawie sie nie rusza.

jestes pewien ze zasilanie paliwem jest szczelne i nei bierze powietrza lewego? pompka podgrzewacz itd ?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 21:17   #7
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

powietrza raczej nie bierze ale jutro zdejmię chłodnicę interkulera i obejrze dokładnie a co do cięgna to prubowałem ruszyć go i nic z tego jest zapieczona dzwignia w kolektorze wydechowym jak będe miał jutro lebszy dostęp do niej to sprubuję ją rozruszać,bo w ww transporteże na postoju jak ruszałem tą dzwignią to ona chodziła jakieś 2cm
adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 22:06   #8
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

Cytat:
Napisał adam-70-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powietrza raczej nie bierze ale jutro zdejmię chłodnicę interkulera i obejrze dokładnie a co do cięgna to prubowałem ruszyć go i nic z tego jest zapieczona dzwignia w kolektorze wydechowym jak będe miał jutro lebszy dostęp do niej to sprubuję ją rozruszać,bo w ww transporteże na postoju jak ruszałem tą dzwignią to ona chodziła jakieś 2cm

jesli bys mial faktycznie zapieczona dzwignie to moze kopcic na siwo, ale nie bylo by problemu z odpalaniem, stad sklanial bym sie ku przewodom.

nie wiem jak w vw transporterze, u mnie na postoju dzwignia sie prawie nie rusza.

mowiac o nieszczelnosci w ukladzie zasil. paliwem, mowilem o przewodach od baku do filtra i od filtra do pompy. pasowalo by to do objawow ciezkiego odpalania jakie masz po postoju.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 22:41   #9
pele19m
ford::advanced
 
Avatar pele19m
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Model: ASTRA SPORTS TOURER
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2012
Postów: 325
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

A co z filtrem paliwa? Taki siwy dym problem z uruchomieniem i szarpanie sugeruje, że masz gdzieś nieszczelny układ zasilania paliwem. Ale i tak najpierw przyjrzyj się filtrowi. Tankowałeś gdzieś "po drodze" biodiesla?
pele19m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 22:59   #10
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: siwy dym i nierówna praca

tak tankowałem biodizla pod berlinem do pełna ale wszystko było ok.filtry paliwa wymienione na wiosne więdz chyba sa ok.jak przyjdą mi uszczelniacze (oringi)do elektrozaworu kąta wtrysku paliwa to go wykręce i sprawdze jakie są choć 2 miechy temu wymieniałem ten elektrozawór ale nieraz lubią się zawijać lub zcinać te oringi w korpusie
adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.