Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2018, 17:54   #1
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 173
Domyślnie 2.5T przyczyna usterki Turbiny?

Witam

Mam oto taki problem.
Po dłuższym postoju np (noc) odpalam samochód bez ruszania i po ok 5-10 min kiedy wydech się nagrzeje zaczyna dymić na szaro-niebiesko, po ruszeniu przez chwile niebieski dym i na tym koniec. Kiedy stoję np na światłach z rury lekki szary dym bardzo niewiele. Gdy po odpaleniu ruszę od razu nie ma mocnego dymienia.

Co zostało zrobione:

1. Sprawdzona kompresja silnika - ok.
2. Spaliny w płynie chłodzącym - brak.
3. Kamera do cylindrów w poszukiwaniu pęknięcia tulei - brak
4. Wyciągnięta obudowa odmy, wyczyszczona razem z wężami dochodzącymi
5. Samochód oddany do warsztatu, turbina została wyjęta, olej na stronie gorącej jak i zimnej, więc do punktu regeneracji, zamontowana zregenerowana temat zamknięty.

I teraz przez dwa dni był spokój, przejechane ok 200km i od nowa pojawił się dym w takich samych sytuacjach jak opisane wcześniej. Samochód ponownie na warsztat, wydech od turbo odpięty i znowu olej w turbo.

Pomocne rzeczy:

Porównałem z innym 2.5T, przy pracującym silniku po delikatnym uchyleniu korka oleju słychać zasysanie powietrza. U mnie natomiast powietrze jest wydmuchiwane lekko bo lekko ale jest.

Przez wakacje, miałem odpiętą odmę i rurkę zakończoną filtrem, zapomniałem o tym na zimę i filtr zamarzł, po czym z pod dekla separatora oleju pojawił się olej. Powróciłem do "oryginału" i po jakiś 2-3 tyg pojawił się dym z wydechu.

Membrana wymieniona poł roku temu, po pierwszej usterce turbo sprawdzona, cała.

Nie mam za bardzo pomysłu czemu zregenerowane turbo puściło po tak krótkim czasie.

Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.